Kasa DPS Polanki
jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 10:00 - 13:00, w środę nieczynna

Dnia 19 czerwca w piątkowy słoneczny dzień przybył do nas ponownie nasz wolontariusz Jacek Mazur, tym razem organizując dla naszych seniorów - mieszkańców i klubowiczów spotkanie podróżnicze. Zaprezentował swoją relację z podróży do Paryża. Było to tym niemniej ciekawe, że część z naszych seniorów w młodości odwiedziła Paryż. Jedni mogli przypomnieć sobie i spojrzeć na znane ulice i zabytki, posłuchać czy dziś Paryż wygląda jak dawnej, natomiast Ci drudzy mieli okazję zobaczyć pierwszy raz to piękne europejskie miasto. Za sprawą DJ Jamy na 1,5 godziny przenieśliśmy się w miejsce, gdzie na Montmartre pełno artystów, w Muzeum d’Orsay malarstwo impresjonistów a widok ze szczytu wieży Eiffla niesamowicie piękny - wszystko było zaprezentowane na zdjęciach. DJ Jama opowiadał pięknym językiem, z pozytywnymi emocjami i wrażeniami z tego miejsca. Bardzo dziękujemy Jackowi i czekamy na kolejne prelekcje, a wiemy że już niebawem wybiera się w kolejną podróż tym razem po naszej pięknej Polsce. Czekamy z niecierpliwością na spotkanie. Do zobaczenia.


W piątek 12-ego czerwca przywitaliśmy deszczową pogodę hasłem: Słoneczna Kalifornia i filmowe Hollywood
. Zaklinanie pogody rzeczywiście pomogło, gdyż od rana przestało padać i tańce odbywały się zarówno pod dachem jak i na świeżym powietrzu. Nasza zabawa zgromadziła seniorów z różnych domów przybyli seniorzy z DPS Ostoja
ze Stogów, z Domu Pomocy Dziennej z ulicy Wajdeloty i z ulicy Kisielewskiego oraz Koło Seniorów Bursztynek
z Wyspy Sobieszewskiej, nie zabrakło naszych Klubowiczów z Klubu Samopomocy. Wszyscy przybyli zostali przywitani przez Panią Dyrektor, która przypomniała historię powstania Hollywood i polskiego wkładu w rozwój fabryki snów
. Duży napis w ogrodzie podobny do oryginalnego w USA przenosił nas do Kalifornii pod promenadą. Zainscenizowana plaża z leżakami kusiła surferów i amatorów kąpieli... Dekoracje powstawały kilka tygodni i aranżacja przestrzeni nad którą pracował cały zespół zaskoczyła wszystkich. Muzyka rozbrzmiewała za sprawą DJ Jamy - tańce do muzyki The Beach Boys, Mamas &Papas i popularnych amerykańskich zespołów z lat 60-tych i 70-tych rozgrzały tancerzy poprzebieranych w kolorowe koszule i letnie sukienki. Aż jedenaście osób przebrało się w sposób przekraczający nasze oczekiwania - wyglądały jakby właśnie były na plaży w Kalifornii - zostały nagrodzone kwiatkiem z długopisem.
DJ Jama (Wolontariusz roku 2025) - został obdarowany płytą CD z jego ulubioną muzyką, gdyż tego dnia właśnie obchodził urodziny. Kuchnia serwował sałatki, ciasta ze wspaniałą lemoniadą, czekaliśmy na ciepły posiłek, gdy prowadząca imprezę Pani Iza ogłosiła konkurs z wiedzy muzyczno-filmowej - rozdaliśmy kartki i w głośniku zabrzmiał słynne melodie z filmów zrealizowanych w Hollywood na przykład: West Side Story
, Casablanca
, Przeminęło z wiatrem
. Konkurs mimo drobnych uchybień został szczęśliwie zakończony. Wygrała drużyna z Klubu Samopomocy DPS Polanki
rozpoznając 12 z 17 utworów, a Dom Pobytu Wajdeloty był drugi... Wszyscy się starali i przy okazji pogłębiali swoją wiedzę o muzyce filmowej z Hollywood. Wtedy to pojawiły się na stole puree z buraczkiem, które wraz z tradycyjnym puree i kotlecikiem z piersi kurczaka stanowiło fantazyjne i doskonałe menu, które na niektórych talerzach znikało szybko - wszyscy chwalili potrawy zaserwowane przez kuchnnię. Nasi goście zadowoleni i ucieszeni opuszczali nasze progi w ich duszach grała zapewne muzyka przywołana z ich wspomnień po latach.


5 czerwca zakończył się wyjątkowy cykl warsztatów malarskich, realizowany dla klubowiczów i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Polanki
. Przez wiele tygodni wspólnie odkrywaliśmy świat sztuki, rozwijaliśmy kreatywność i przekonywaliśmy się, że na naukę nowych umiejętności nigdy nie jest za późno.
Warsztaty w naszej placówce zostały zorganizowane przez Fundację RC - Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku. Projekt koordynowała pani Justyna Mirska, która prowadziła zajęcia wraz z wolontariuszkami Ewą i Marysią. Z ogromnym zaangażowaniem, cierpliwością i życzliwością wspierały one uczestników podczas każdego spotkania.
Trzeba przyznać, że zdecydowana większość uczestników rozpoczynała swoją przygodę z malarstwem od zupełnych podstaw. Dla wielu osób był to pierwszy kontakt z farbami, pędzlami i sztalugami od bardzo dawna, ale dzięki umiejętnemu prowadzeniu zajęć każdy mógł rozwijać swoje umiejętności we własnym tempie. Wszystkie zadania wykonywane były krok po kroku, a kolejne etapy pracy dokładnie omawiane i prezentowane przez prowadzące.


Każde spotkanie poświęcone było innemu zagadnieniu. Uczestnicy poznawali teorię kolorów, uczyli się mieszania barw, obserwacji światła i cienia oraz zasad kompozycji. Rozpoczynali od prostych ćwiczeń, by stopniowo przechodzić do bardziej złożonych prac. Powstawały obrazy inspirowane naturą, martwą naturą, pejzażami i motywami roślinnymi. Z tygodnia na tydzień można było obserwować coraz większą pewność siebie uczestników oraz rozwój ich talentów artystycznych.
Podczas naszych zajęć panowała atmosfera skupienia, zaangażowania i wzajemnego wsparcia. Zarówno mieszkańcy DPS-u, jak i klubowicze z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w kolejnych spotkaniach. Warsztaty były przez wielu uczestników wyczekiwane i stały się ważnym elementem naszego tygodniowego harmonogramu zajęć.
Uroczyste podsumowanie i zakończenie warsztatów odbyło się 5 czerwca. Wszystkie obrazy zostały starannie oprawione, dzięki czemu prezentowały się niezwykle efektownie. Każdy uczestnik otrzymał swoją pracę na pamiątkę i mógł zabrać ją do domu, by pochwalić się swoim osiągnięciem rodzinie i bliskim. Był to moment pełen wzruszeń, satysfakcji i dumy, pokazujący, jak wiele można osiągnąć dzięki cierpliwości, zaangażowaniu oraz wsparciu innych.
Serdecznie dziękujemy Fundacji RC, Justynie Mirskiej, Ewie i Marysi za stworzenie przestrzeni pełnej inspiracji, twórczej energii i serdeczności. Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom i klubowiczom za ich aktywny udział, otwartość na nowe doświadczenia oraz wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności i piękne wspomnienia pozostaną z nami na długo, a dla wielu osób będą początkiem dalszej przygody ze sztuką.

3 czerwca dzięki zaproszeniu od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz Uczniów Zespołu Szkół Architektoniczno-Projektowych im. Władysława Szafera uczestniczyliśmy w wyjątkowym festynie. Liczna reprezentacja naszego domu złożona z mieszkańców i klubowiczów nie mogła narzekać na brak atrakcji. Organizatorzy zadbali o liczne aktywności plenerowe - warsztaty ekologiczne tworzenia własnych roślinnych kompozycji, kiermasz ziół i roślin, wspólna nauka tańca czy Herbaciana Strefa Seniora
- we wszystkich wymienionych atrakcjach bardzo aktywnie uczestniczylismy. Dopełnieniem festynu były oczywiście grillowe kiełbaski, pyszne owoce i słodkości.
Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie! Zapraszamy do galerii zdjeciowej.

W Dniu Dziecka 1 czerwca 2026r. wybraliśmy się na spacer do Orłowa. Tradycyjnie przeszliśmy deptakiem wzdłuż morza w kierunku molo, podziwiając różne odcienie błękitu morza i nieba oraz ciesząc się zielenią otaczającej nas przyrody. Z lekkim zaniepokojeniem przyglądaliśmy się powiewającym na masztach molo czerwonym flagom ze swastykami. Okazało się, że tego dnia ten przyciągający spacerowiczów i wędkarzy pomost stał się planem filmowym serialu Zatoka szpiegów
. Przechodząc obok podziwialiśmy aktorki w strojach i fryzurach z epoki. Nie pozostało nam nic innego niż odkrywanie nowych terenów. Doszliśmy niemalże do podnóża klifu, zajrzeliśmy do małego sklepiku z rybami i innymi owocami morza, podziwialiśmy rzeźby uczniów szkoły plastycznej i spacerowaliśmy po lesie. Pogoda początkowo chmurna i wietrzna zmieniła się, gdy odpoczywaliśmy przy kawie, herbacie i lodach w bardzo lubianej przez nas kawiarni - Domku Żeromskiego. Orłowo okazało się niezawodne, niewątpliwie wrócimy tam niebawem.


Zapraszamy do galerii.


Międzynarodowy Dzień Dziecka pierwszego czerwca - uświadamia nam, że każdy jest dzieckiem, lub nim był. DPS Polanki
, który jest miejscem dla starszych osób, chce zwrócić się do placówek oświatowych współpracujących z naszą społecznością z upominkiem - jako wyrazem wdzięczności. Skwapliwie i pieczołowicie przygotowane cukierki, (wybór najlepszych) w przyozdobionych koszach przez dział wsparcia, pojechały busem do szkół i przedszkoli z którymi stale współpracujemy - organizując wspólnie warsztaty, wspólnie się odwiedzając, razem przygotowując wspólnie święta (przykładowo ostatnio kotyliony - 3 Maja). Odwiedziliśmy: X-te Liceum, Szkołę Podstawową nr 35, Szkołę Podstawową nr 23, Szkołę nr 89 oraz przedszkole nr 42 o wdzięcznej nazwie Dolina Smyków oraz Szkołę Podstawową nr 10 przy Szpitalu Dziecięcym. Wszędzie witano nas z otwartymi ramionami, uśmiechem i nostalgią (pedagodzy wspominali swe pacholęce lata). Ostatnią placówką była szkoła przy szpitalu, gdzie zrobiliśmy zdjęcia z Panią pełniącą obowiązki kierownika i Panią sekretarką, które okazały się być nad wyraz ujmujące - same zaproponowały sesję zdjęciową z której zdjęcie zamieszczamy.

Helios opuścił centrum handlowe Alfa i potrzebowaliśmy znaleźć inne kino, do którego można bezpośrednio dotrzeć komunikacją miejską. Spragnieni seansu filmowego, po długiej przerwie, w piątek 22 maja 2026 r., wyruszyliśmy odkrywać nowe lądy
. Autobusem spod budynku DPS ruszyliśmy w kierunku Wrzeszcza i wysiedliśmy tuż pod centrum handlowym Metropolia. Zaprzyjaźnione kino Helios również tam ma swoją siedzibę. Dla niektórych z nas było to jak odkrywanie Ameryki
. Olbrzymie przestrzenie, długie korytarze, wystawy sklepowe zapraszające do zakupów, duże kolorowe banery zachęcające do skorzystania z różnorakich usług, windy zdolne pomieścić całą naszą gromadkę. Po niewielkich komplikacjach (pokonaniu labiryntu pięter i korytarzy) dotarły osoby, które zobowiązały się samodzielnie przybyć na miejsce. W komplecie udaliśmy się do sali kinowej sprawdzić na czym polega Sprawiedliwość owiec
- tak zatytułowany był wybrany przez nas film. Była to zarówno wesoła jak i wzruszająca opowieść o tym jak owce pomagały w rozwiązaniu zagadki kryminalnej dotyczącej śmierci ich pasterza. To właśnie dzięki owcom sprawę udało się rozwikłać i sprawiedliwości stało się za dość. Film, nakręcony na podstawie książki pod tym samym tytułem, to nie tylko komedia kryminalna. Opowieść w dyskretny sposób podejmuje kwestie wykluczenia, samotności i szukania swojego miejsca w grupie. Porusza również temat pielęgnowania dobrych, choć czasem trudnych wspomnień, szczególnie tych związanych z osobami, które były dla nas bliskie.


Metropolia sprawdziła się na medal, mamy nadzieję regularnie przestępować jej progi.


W sobotę 09.05.2026 o godzinie 10:30 spotkaliśmy się ponownie aby świętować 110 urodziny Pani Stasi. Tym razem większość gości stanowili mieszkańcy naszego domu uzupełnieni przedstawicielami Klubu Bursztynek z Wyspy Sobieszewskiej oraz Klubu Prometeusz. Na spotkanie przybył również Jacek Mazur wygłaszając podczas składania życzeń nowy poemat na część jubilatki. Gwiazdą spotkania oprócz oczywiście Pani Stanisławy był zespół Grace Gospel Choir pod dyrekcją Anny Baranowskiej-Bober. Ten doskonały, wielokrotnie nagradzany chór zaprezentował nam blisko godzinny recital, podczas którego wykonawcy zaprezentowali pełnię swoich umiejętności. Gromkie oklaski, bisy oraz wspólne chóralne odśpiewanie 200 lat
dopełniły ten wyjątkowy koncert. Oczywiście był wspólny szampan i słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych, a pani Stasia w doskonałym humorze dziękowała wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do fotorelacji.


Najstarsza mieszkanka Domu Pomocy Społecznej Polanki
- Pani Stanisława Opalińska skończyła 110 lat! Rokrocznie jest to wielkie święto obchodzone przez społeczność DPS Polanki
i zapraszanych gości. Z okazji jubileuszu wielka uroczystość odbyła się w piątek 08.05.2026 - okrągła rocznica stanowiła iskrę rozpalającą aktywność pracowników jak i wszystkich przybyłych osób. Naturalnie w tak ważny jubileusz był tort, prezenty, moc kwiatów oraz liczne atrakcje. Życzenia pani Stanisławie złożyli nie tylko podopieczni i pracownicy DPS Polanki, ale też i goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele gdańskich władz samorządowych...


Na czele z Prezydent Miasta Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz oraz Zastępczynią Prezydenta do spraw Rozwoju Społecznego i Równego Traktowania Moniką Chabior, przybył Ksiądz Biskup Archidiecezji Gdańskiej Piotr Przyborek. Nie zabrakło Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Grażyny Gorczycy oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego Katarzyny Ziemann. Z MOPR przybyła Anna Lewicka Dyrektor do Spraw Wsparcia i Marcin Męczykowski, zastępca Dyrektor MOPR. Obecna była Żaneta Geryk Radna Miasta Gdańska z Komisji Polityki Społecznej, Zdrowia i Praw Człowieka, Gabriela Dudziak - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska do spraw Seniorów, Aleksander Zubrys - przewodniczący Gdańskiej Rady Seniorów. W czerwonej czapeczce tak charakterystycznej dla niego przybył Andrzej Stelmasiewicz - aktywny obywatel Miasta Gdańska - darczyńca na rzecz DPS Polanki
. Przybyli przedstawiciele Szpitala Marynarki Wojennej Komandor Podporucznik Anna Suchanowska i Kapitan Dawid Pach. Obecni byli nasi wieloletni darczyńcy i przyjaciele Piotr Chodzeń Prezes Zarządu Toyota Carter Gdańsk, Dyrektor Arkadiusz Lelukiewicz. Nie zabrakło również przedstawicieli Grupy Enzo Justyny Szeląg-Markuszewskiej oraz Leszka Markuszewskiego. Obecna była przedstawicielka Fundacji RC - Justyna Mirska, oraz nauczycielka Szkoły Podstawowej 89 - Daria Białk, Marianna Reszke Przewodnicząca Klubu Prometeusz, Jacek Mazur - Przyjaciel DPS Polanki
i Wolontariusz Roku 2025, Gabriela Pewińska z Zawsze Pomorze oraz przedstawiciele prasy i telewizji. Wszyscy przybyli złożyć życzenia długiego życia naszej solenizantce urodzonej 10 maja 1916 roku w Ostrowie pod Przemyślem. Ojciec był kolejarzem, a mama zajmowała się domem i ogrodem, mała Stasia jej pomagała. W czasie wojny pracowała w Rosendorf w Niemczech u rodziny Wancelhaken. Po wojnie przeprowadziła się do Gdańska - zamieszkała we Wrzeszczu na ul Kościuszki. Całe życie pracowała w fabryce mebli we Wrzeszczu na ul. Grunwaldzkiej. Uwielbiała spędzać czas wolny na plaży, chodzić do kina i jeździć na wycieczki. W domu Pomocy Społecznej na Polankach mieszka od 2012 roku. Wszystkiego tego dowiedzieliśmy się z prezentacji wykonanej przez terapeutów. Na ekranie pojawiła się Pani Stanisława w materiale filmowym z przed kilku lat, gdzie nasza Jubilatka z właściwym sobie dystansem i poczuciem humoru opowiada o swoim życiu.


Następnie usłyszeliśmy wspaniały koncert wokalny w wykonaniu Julii Iwaszkiewicz oraz Roberta Henninga przy akompaniamencie Emilii Grażyńskiej oraz konferansjerce Barbary Sutt. Wysłuchaliśmy m. in. arię z Czarodziejskiego Fletu
- Papageno&Papagena. oraz wykonaną specjalnie dla Solenizantki: Całuję twoją dłoń Madame
. Wśród wielu prezentów, które otrzymała Pani Stanisława,szczególne zainteresowanie wzbudziła u niej apaszka z broszką oraz Złota Księga z życzeniami zapisanymi złotymi zgłoskami w otwartej księdze. Wszystko w atmosferze fanfar i lecącego z nieba konfetti. Podczas składania życzeń Andrzej Stelmasiewicz ukląkł przed Panią Stasią mówiąc, że Przed Jubilatką tylko klęczeć się godzi. Ten sam gest powtórzył Ksiądz Biskup. Wszyscy ściskali rękę Pani Stasi, która przeciągając samogłoski ze wzruszenia - dziękowała. Celebry dopełniły tancerki Grupy Tanecznej Qweens
wykonując sambę brazylijską z Rio de Janeiro. Feeria kolorów z lasów tropikalnych przez kilka chwil zagościła przed Panią Stasią. Toast bezalkoholowym z szampanem i gremialne odśpiewane 200-lat niechaj brzmi w naszych duszach. Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


Maurizio Mastrini to ceniony włoski pianista, kompozytor i dyrygent. Artysta zdobył międzynarodowe uznanie dzięki setkom koncertów oraz milionom odsłuchań w serwisach streamingowych. Jego twórczość łączy tradycje muzyki klasycznej z nowoczesną wrażliwością. W swojej karierze wykonywał zarówno repertuar wielkich mistrzów jak i własne kompozycje, które stały się znakiem rozpoznawczym jego działalności artystycznej. Jest autorem ponad 20 albumów wydanych na rynku międzynarodowym. Jest także założycielem i dyrektorem prestiżowych inicjatyw muzycznych i festiwali, w tym Międzynarodowego Festiwalu Green Music. Recital artysty odbędzie się w naszym domu 15 maja (piątek) o godz.11:00 - SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


POLANKI- WITAJ MAJ - TRZECI MAJ!
Dzieci wraz z pedagogami ze szkoły nr 89 w Gdańsku z Żabianki przybyły do DPS Polanki
dnia 29 kwietnia z zamiarem odśpiewania pieśni patriotycznych i stworzenia kotylionów w barwach narodowych w związku ze zbliżającym się świętem Konstytucji 3 Maja. Dzieci z klas 1-3 wykonały wiązankę pieśni patriotycznych pięknie rezonujących z odczuciami seniorów, a następnie rozpoczęliśmy sklejanie biało-czerwonych kotylionów. Na zakończenie zabrzmiała ponownie pieśń: Witaj Majowa Jutrzenko
.
Zapraszamy do fotorelacji.

We czwartek 23 kwietnia 2026 r. odbyły się w Naszym Domu wyjątkowe warsztaty i prelekcja, które przeniosły nas w realia późnego średniowiecza. Naszym gościem był Jacek Nowaczuk, pasjonat rekonstrukcji historycznej i prowadzący grupę Mój wiek XV
.




Nasz gość udzielił nam żywej lekcji historii przybliżył naszym uczestnikom codzienność ludzi żyjących w tamtych czasach, ich zwyczaje, stroje oraz realia życia w tamtym okresie. Z niezwykłą pasją i zaangażowaniem opowiadał o tym, czym jest rekonstrukcja historyczna, jak narodziła się ta idea i na czym polega wierne odtwarzanie realiów dawnych epok. W bardzo przystępny sposób wprowadził uczestników w świat XV wieku, przybliżając codzienność ludzi tamtych czasów, od zwyczajów i tradycji, przez ubiór, aż po kulinaria. Ogromne wrażenie na nas zrobił ubrany strój przez Pana Jacka, który i jak się okazało, został własnoręcznie uszyty z dbałością o najmniejsze detale opowiadając przy tym, jak wiele czasu zajmuje przygotowanie takiego ubioru, dobór odpowiednich materiałów w oraz odwzorowanie historycznych technik szycia. Nasi mieszkańcy mogli z bliska zobaczyć i dotknąć elementów wyposażenia kolczugi, hełmów, mieczy czy skórzanych akcesoriów. Każdy z tych przedmiotów miał swoją historię, a sposób ich prezentacji sprawiał, że łatwo było wyobrazić sobie ich zastosowanie w dawnych czasach. Pan Jacek chętnie dzielił się również osobistymi doświadczeniami. Opowiadał o tym, że obecnie uczy się jeździć konno, aby jeszcze wierniej odtwarzać realia epoki. Podkreślał także, że swój wolny czas chętnie spędza w specjalnie zaaranżowanych miejscach stylizowanych na realia XV wieku, gdzie uczestnicy żyją pod namiotami, bez dostępu do współczesnych technologii. Dzięki temu może w pełni zanurzyć się
w historii i poczuć rytm życia sprzed wieków. Pan Jacek uczestniczy także w rekonstrukcjach bitew, gdzie jak sam podkreślał liczy się nie tylko widowiskowość, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i współpraca całej grupy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się opowieści o dawnej broni jej budowie, sposobach użycia oraz zasadach walki. Pan Jacek zwracał uwagę na to, jak ciężka i wymagająca była taka forma walki, ile siły i wytrzymałości wymagało noszenie zbroi czy operowanie mieczem. Opowiadał też o mniej oczywistych aspektach rekonstrukcji takich jak nauka dawnych rzemiosł, odtwarzanie przepisów kulinarnych. Spotkanie miało bardzo żywą i angażującą formę. Nasi podopieczni aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania, dzielili się swoimi przemyśleniami. Możliwość bezpośredniego kontaktu z przedmiotami oraz tak autentyczna opowieść sprawiły, że historia stała się nam wyjątkowo bliska.
Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Nowaczukowi za niezwykle interesujące i inspirujące warsztaty oraz prelekcję. Dzięki Pana pasji, zaangażowaniu i ogromnej wiedzy mogliśmy przenieść się w czasie i lepiej poznać realia życia w XV wieku, doświadczając historii w wyjątkowo żywy i bezpośredni sposób. Spotkanie to było dla nas nie tylko cenną lekcją, ale także pięknym, pełnym życzliwości doświadczeniem, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dom Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku-Oliwie
ul. Polanki 121, 80-308 Gdansk
tel./fax (0048) 58 552 19 52, tel. (0048) 58 552 33 32, mail: sekretariat@dpspolanki.pl
Licznik odwiedzin 02015753