Widok DPS

Gdansk

BIP DPS Polanki

SENIORADA W KOLBUDACH


Seniorada w Kolbudach, 24.08.2022

24 sierpnia na boisku w Kolbudach już po raz trzeci seniorzy rywalizowali między sobą w wyjątkowych zawodach, które dostarczyły wielu emocji, uśmiechów, ale przede wszystkim sporo świetnej zabawy. W tej rywalizacji nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentacji z Polanek, tym razem były to połączone siły mieszkańców oraz klubowiczów. W tym roku w wydarzeniu brało udział 10 zespołów; z Sopotu , Gdańska, Lisewca, Bąkowa, Trąbek Wielkich, jak również seniorzy z Kolbud, Cedrów Wielkich oraz Przywidza. Patronat nad zawodami objęła w tym roku Gmina Kolbudy oraz fundacja I ty możesz wszystko.
W trzeciej edycji wzięło udział ponad 100 zawodników, a sama rywalizacja była niesłychanie zacięta. W przerwach między różnorodnymi konkurencjami były serwowane napoje oraz posiłki regeneracyjne. Patron medialny wydarzenia Głos Seniora ufundował piękny puchar dla najstarszej uczestniczki zawodów - została nią nasza reprezentantka p.Brygida. W doskonałych nastrojach i pełni wrażeń wracaliśmy do domów, obiecując sobie że za rok na pewno nie zabraknie nas na senioradzie...
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


separator

SPOTKANIA Z DJ JAMĄ


Pomimo letniego sezonu, pan Jacek odwiedził już nas kilkukrotnie opowiadając o swych wrażeniach z letnich wojaży. Podróż samochodem do słonecznej Italii, nocowanie na kempingach, upalna Wenecja, a przede wszystkim barwna opowieść poparta niezliczoną ilością zdjęć przeniosła wszystkich mieszkańców i klubowiczów w fascynującą podróż. Dzięki dj Jamie poznaliśmy również pana Wojciecha, który również odwiedzał egzotyczne miejsca na całym świecie. Dzięki swoim podróżom przybliżył nam realia życia oraz ciekawostki związane z wizytami w takich krajach jak Gruzja czy Japonia. Bardzo dużo wiadomości i wrażeń, a to wszystko siedząc wygodnie w naszym domu i popijając kawę czy herbatę. Bardzo dziękujemy obu panom i czekamy na więcej...


Spotkania z DJ Jamą 19.08.2022Spotkania z DJ Jamą 19.08.2022

Zapraszamy do fotorelacji.


separator

LETNIA TERAPIA ZAJĘCIOWA


Letnia terapia zajęciowa

Okres letni sprawia, że większość zajęć z naszymi podopiecznymi przeprowadzamy na świeżym powietrzu. Staramy się korzystać z pięknej pogody, ładując nasz życiowe akumulatory na przyszłość. Są również sytuacje wyjątkowe, kiedy odstępujemy od tej zasady. Taką była wizyta naszych dobrych znajomych - przedstawicieli Fundacji Dogoterapii Grupy Enzo. Odwiedzili nas w lipcu dwukrotnie, przeprowadzając wśród naszych mieszkańców terapię grupową oraz terapie indywidualne. Pieski z Grupy Enzo z miejsca podbiły serca naszych podopiecznych, wywołując na ich twarzach uśmiech i dostarczając dużo radości. Kolejne spotkania czekają nas w sierpniu...

Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


separator

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W DPS OSTOJA Z OKAZJI POWITANIA LATA


27 czerwca 2022 r. grupa naszych seniorów uczestniczyła w bardzo radosnym wydarzeniu. Przy muzyce na żywo, delektując się smakołykami lata serwowanymi przez gospodarzy, miło spędziliśmy czas w ogrodzie Ostoi, ciesząc się ze wspólnego spotkania oraz nadejścia lata. Chętni spośród nas także tańczyli i brali udział w ciekawych konkursach. Czas upłynął nam bardzo szybko i nawet nie chciało się nam wracać do domu. Bardzo dziękujemy DPS Ostoja za to miłe zaproszenie.

Zapraszamy do fotorelacji.


Spotkanie Integracyjne Powitanie Lata Ostoja


separator

FESTYN LATO NAD MORZEM


Dnia 24 czerwca w piątek o godz. 10:30 pani dyrektor Danuta Podogrodzka-Oleńko wraz z kierownikiem Jarosławem Wierzbickim rozpoczęli w naszych ogrodach coroczny festyn, tym razem pod hasłem Lato nad morzem.
Wśród licznie przybyłych gości byli reprezentanci Dziennego Domu Pomocy przy ul. Wajdeloty, Dziennego Domu Pomocy Kisiel, Domu Pomocy Społecznej Ostoja oraz seniorzy z klubu Prometeusz i z Klubu Samopomocy. Oczywiście najliczniejszą grupą na festynie byli nasi mieszkańcy. Różnorodne smaczne potrawy umilały nam spotkanie, natomiast świetną muzykę do tańca prezentował nam na żywo pan Bogusław z małżonką.


< >

Trzy godziny wspaniałej zabawy upłynęły bardzo szybko, a doskonałe nastroje nie opuszczały nas długo po zakończeniu festynu - zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


separator

PARADA I PIKNIK SENIORÓW 2022


Gdańska Parada oraz Piknik Seniorów były organizowane przez Miasto Gdańsk oraz Regionalne Centrum Wolontariatu już po raz piąty. Kilkuset seniorów z Gdańska i Pomorza wzięło udział w tym święcie, w tym nasze kilkuosobowe grupy przedstawicieli mieszkańców oraz Klubu Samopomocy. Po kilometrowym marszu uliczkami miasta dotarliśmy na piknik przygotowany na placu przy ulicy Św.Barbary. Tu czekały na nas atrakcje - skorzystać można było z badań profilaktycznych, które Szpitale Pomorskie przygotowały dla seniorów, przygotowane zostały stoiska do terapii zajęciowej oraz czekał na nas przygotowany poczęstunek. Do tańca przygrywał nam jak zwykle niezawodny zespół Detko Band oraz DJ Fala, a całość zakończyła się konkursem tanecznym z nagrodami. Zmęczeni ale zadowoleni wracaliśmy na Polanki - do zobaczenia za rok!


Gdańska Parada i Piknik SeniorówGdańska Parada i Piknik Seniorów

Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


separator

OPERA DON PASQUALE NA POLANKACH!


Opera komiczna na Polankach

10 czerwca odbył się w naszym domu wyjątkowy koncert. Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy operę komiczną Don Pasquale Gaetano Donizettiego w wersji koncertowej. Opera wystawiona w naszych murach w całości to naprawdę niebywałe wydarzenie. Troje studentów z Akademii Muzycznej zadziwiło nas swoimi możliwościami wokalnymi i aktorskimi, natomiast na fortepianie partie orkiestrowe wykonała jak zwykle niezawodna dr hab. Anna Mikolon. Pomimo, iż całość opery była wykonywana po włosku, widzowie byli dobrze zorientowani w fabule - od kilku dni zaznajamiali się z librettem opery w języku polskim, natomiast występujący wokaliści na bieżąco komentowali co nas czeka w kolejnym akcie.
Artyści zaprezentowali najwyższy poziom wykonawczy, będziemy z zainteresowaniem śledzić ich dalsze kariery muzyczne. Wspaniałe głosy i wspaniałe wykonanie - bardzo dziękujemy za koncert!
Zapraszamy do fotorelacji.


separator

SADZENIE BRATKÓW


W czwartek 9 czerwca czekało nas nie lada wyzwanie - posadzenie ponad 300 sztuk bratków, prezentu od Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Zadanie niełatwe i pracochłonne, ale dzięki dużej ilości ochotników w ciągu trzech godzin praca została wykonana. Harmonijna współpraca mieszkańców, klubowiczów oraz pracowników przebiegała bardzo sprawnie i w dobrych humorach ukończyliśmy zadanie. Efekty naszej współpracy długo będą cieszyć nasze oczy...


< >

Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


separator

FOTORELACJA Z PODRÓŻY DO GRUZJI


W dniu 31 maja 2022 roku głównym tematem w naszym domu była Gruzja, jej zwyczaje, kulinaria i atrakcje turystyczne. A to wszystko dzięki relacji z podróży Pana Wojtka.

Zobaczyliśmy przepiękne zdjęcia i usłyszeliśmy ciekawe opowieści, które zachęciły nas by odbyć podróż do tego wyjątkowego miejsca na ziemi.

Panie Wojtku, serdecznie dziękujemy i do zobaczenia wkrótce!


Fotorelacja z podróży do Gruzji


separator

Fundacja Dogoterapeutyczna Grupa Enzo - naszym gościem


W czwartek 2 czerwca 2022 roku, po długiej nieobecności z powodu pandemii, odwiedzili nas przedstawiciele Fundacji Dogoterapeutycznej Grupa Enzo. Dogoterapia to jedna z metod rehabilitacji, w której odpowiednio przeszkolony pies - wspomaga terapeutę w wieloaspektowym usprawnianiu osób w różnym wieku.
Tym razem to owczarek szwajcarski o imieniu Conner zadziwiał nas swoimi umiejętnościami oraz pracowitością. To spotkanie to była prawdziwa terapia i zabawa. Czekamy na kolejną dogoterapię.


Fundacja Dogoterapeutyczna <q>Grupa Enzo</q> - naszym gościemFundacja Dogoterapeutyczna <q>Grupa Enzo</q> - naszym gościem

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.


separator

ARIE OPEROWE W NASZYM DOMU


< >

1 czerwca w naszym Domu odbył się uroczysty koncert z cyklu Akademia Muzyczna na Polankach. Wykonawcy to: wybitny dyplomant Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz przy fortepianie znana nam z poprzednich występów pani Profesor. Usłyszeliśmy arie z oper: Hrabina, Straszny Dwór, Karmaniola, Wesele Figara, Czarodziejski Flet a także inne utwory z wybitnych spektakli.
Baryton i nieprzeciętne zdolności aktorskie wykonawcy wywołały wiele pozytywnych emocji u odbiorców koncertu. Dziękujemy bardzo za ten świetny występ.


separator

NIEZASTĄPIONY DJ JAMA


DJ Jama na zajęciach w naszym domu

W poniedziałek odbyło się kolejne spotkania Pana Jacka z mieszkańcami. Swoją energią, świetnym kontaktem oraz nieprawdopodobnym entuzjazmem zjednuje sobie zawsze sympatię słuchaczy. Jego spotkania są niezapomniane - opowiada na nich o ciekawych miejscach, które odwiedził albo są warte odwiedzenia, dyskutuje z mieszkańcami o uczuciach, o życiu, o aktualnych wydarzeniach. Jego bezpośredniość oraz umiejętność słuchania sprawiają, że nasi mieszkańcy świetnie się czują na tych zajęciach, a osoby zamknięte w sobie ośmielają się - jesteśmy często świadkami ich ciekawych opowieści, przemyśleń a nawet zwierzeń.
DJ Jama od kilku lat zapewnia nam również wspaniałą muzykę na wszelkiego rodzaju zabawach i uroczystościach - jest to po prostu człowiek-orkiestra.

Panie Jacku - wszystko co Pan robi dla Naszego Domu już dawno wykroczyło poza ramy zwykłego wolontariatu - niech Pan gra dla nas jak najdłużej - DZIĘKUJEMY!
Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


separator

DZIEŃ MATKI NA POLANKACH


26 maja 2022 roku, w Dniu Matki w naszej placówce miał miejsce pełen przepięknych brzmień koncert studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, odbywający się w ramach cyklu Muzyka łączy pokolenia. Wraz ze studentami IV Wydziału przybyli do nas: wykładowczyni oraz nauczyciel akademicki i pianista jazzowy w jednej osobie.
Było radośnie, optymistycznie i ...jazzowo.
Nasi goście obiecali nam, że ponownie usłyszymy ich jesienią. Czekamy zatem z niecierpliwością na to spotkanie.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.


Dzień Matki na Polankach


separator

WYBORY SAMORZĄDU MIESZKAŃCÓW


24 maja 2022 roku odbyły się w naszym domu wybory nowego Samorządu Mieszkańców. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Danuta Podogrodzka-Oleńko. Na spotkaniu wyborczym obecni byli nasi mieszkańcy a także kierownicy działów jak również pracownik socjalny i prowadzący terapię. Mieszkańcy zgłosili kandydatów do Samorządu po czym w głosowaniu jawnym wyłoniono pięciu nowych członków Samorządu Mieszkańców. Uzyskali oni największą liczbę głosów.
W skład naszego nowego Samorządu Mieszkańców weszli: Pan Jerzy Skibiński (kolejna kadencja), Pani Małgorzata Pachnik (kolejna kadencja), Pani Alicja Mokrow, Pani Halina Obrębska oraz Pani Maria Tomkowiak. Nowy Samorząd został powitany przez obecnych gorącymi brawami, a jego członkowie zobowiązali się do aktywnego działania i zaangażowanego reprezentowania społeczności naszego Domu.


< >

Składamy serdeczne podziękowania dotychczasowemu Samorządowi Mieszkańców a nowym przedstawicielom gratulujemy i życzymy powodzenia!


separator

NASZA MIESZKANKA UKOŃCZYŁA 106 LAT!


Nasza mieszkanka ukończyła 106 lat

11 maja 2022 roku odbyła się w naszym domu wyjątkowa uroczystość - nasza mieszkanka pani Stanisława ukończyła 106 lat! Życzenia wszelkiej pomyślności oraz zdrowia złożyła na ręce naszej jubilatki Pani Prezydent Aleksandra Dulkiewicz, Pani Dyrektor Danuta Podogrodzka-Oleńko, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Grzegorz Graefling, przedstawiciel wolontariuszy Jacek Mazur oraz reprezentanci klubów działających na terenie naszego DPS-u. Ciesząca się dobrym zdrowiem jubilatka nie kryła radości i wzruszenia - dopełnieniem uroczystości był koncert grupy wokalnej Kassak Vocal Band.
Pani Stanisławo - życzymy Pani 200 lat w jak najlepszym zdrowiu!
Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


separator

KONCERTY NA POLANKACH


W ostatnim czasie udało się nam wysłuchać dwóch bardzo udanych koncertów. 28 kwietnia gościliśmy studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku w ramach cyklu Muzyka łączy pokolenia. Było to wspaniałe wydarzenie - usłyszeliśmy pięciu oboistów, skrzypka oraz wiolonczelistkę. Wszyscy wykonywali swoje utwory solo z akompaniamentem fortepianu. Szczególne wrażenie wywarły na słuchaczach utwory wykonywane na oboju - dżwięki tego instrumentu są bardzo rzadko słyszalne w solowych wykonaniach.


Koncert studentow Akademii MuzycznejKoncert studentow Akademii Muzycznej

Natomiast w sobotę 7 maja oklaskiwaliśmy koncert zespołu Kassak Vocal Band. Ośmioosobowy żeński zespół wokalny pod kierownictwem Tadeusza Kassaka przedstawił nam znane piosenki polskich i amerykańskich kompozytorów. Żywiołowe i bardzo energetyczne wykonania piosenek udzieliły się słuchaczom, którzy pomimo soboty bardzo licznie przybyli na koncert. Po zakończonych bisach zespół obiecał nam ponowną wizytę - trzymamy za słowo!


Koncert zespolu Kassak Voice BandKoncert zespolu Kassak Voice Band

Zapraszamy do fotorelacji.


separator
Życzenia Wielkanocne
separator

SPOTKANIE WIELKANOCNE


W środę 13 kwietnia 2022 r. odbyło się w Naszym Domu uroczyste Spotkanie Wielkanocne dla naszych mieszkańców i klubowiczów. Swoją obecnością zaszczycili nas proboszcz naszej parafii ks. dr. Mirosław Paracki, nasz ksiądz Henryk, p. Jacek przedstawiciel wolontariuszy oraz p. Marianna reprezentantka Klubu Prometeusz. Podczas uroczystości uczestnicy Klubu Samopomocy przybliżyli wszystkim tradycje wielkanocne oraz symbolikę święconych potraw, usłyszeliśmy również wykonane na skrzypcach fragmenty Wiosny Vivaldiego. Pani dyrektor Danuta Podogrodzka-Oleńko, przewodniczący samorządu pan Jerzy oraz reprezentant klubowiczów pan Artur złożyli zebranym świąteczne życzenia. Całym sercem dołączamy się do tych życzeń.


< >

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

separator

KLUB DLA UKRAINY


Klubowicze dla Ukrainy - kiermasz stroików

Klubowicze już kilka tygodni temu rozpoczęli przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W wyniku pracy powstały między innymi przepiękne stroiki wielkanocne. Dekoracje zrobione zostały ze starych pozwijanych w ruloniki kartek, pociętych patyków zbieranych w przydomowym parku oraz kwiatków i innych elementów dekoracyjnych. Część z nich trafiła na kiermasz świąteczny do zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej. Stroiki spodobały się zarówno dzieciom, jak i pracownikom szkoły - wyprzedały się w przeciągu jednego dnia. Zebrana kwotę 250,00 zł przeznaczyliśmy na Wielkopostną Akcję Charytatywną Pokój Wam! prowadzoną przez Fundację MALAK.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w powstawanie stroików klubowiczom oraz darczyńcom za hojne wpłaty na ten szlachetny cel. Efekt końcowy można zobaczyć w fotorelacji.


separator

WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA


Prace WielkanocnePrace Wielkanocne

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Mieszkańcy i klubowicze dekorują pomieszczenia, a podczas zajęć terapeutycznych przygotowują ozdoby, prezenty oraz życzenia świąteczne. Na zdjęciach wielkanocne prace w toku.


separator

MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA


Koncert kwintetu akordeonowego


30 marca 2022 roku kolejny koncert z cyklu Muzyka łączy pokolenia zabrzmiał w naszych murach. Zaprezentował się nam zespół unikalny, bardzo rzadko słyszany na estradach. Usłyszeliśmy utwory wykonywane przez Orkiestrę Akordeonową Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studenci zaprezentowali nam utwory oparte na melodiach zaczerpniętych z folkloru kaszubskiego oraz inne tematy w nowych, swingowych opracowaniach. Licznie zgromadzona publiczność złożona z klubowiczów i mieszkańców doczekała się bisów i obietnicy powtórnej wizyty w naszym domu z nowym repertuarem.
Trzymamy za słowo!

Zapraszamy do galerii.


separator

WSPARCIE AKCJI POMOC DLA UKRAINY


Pracownicy naszego domu włączyli się do akcji Pomoc dla Ukrainy. W wyniku naszych działań zakupione zostały najpotrzebniejsze artykuły spożywcze, higieniczne oraz sanitarne dla uchodźców z Ukrainy. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania - mamy nadzieję, że nasze dary serca pomogą naszym przyjaciołom.


Wsparcie akcji Pomoc dla Ukrainy, 08.03.2022 r.Wsparcie akcji Pomoc dla Ukrainy, 08.03.2022 r.

Zapraszamy do galerii zdjęciowej.

separator

TERAPIA ZAJĘCIOWA W NASZYM DOMU


Od 28 lutego, po okresie zajęć indywidualnych stopniowo powracamy do spotkań terapeutycznych w większym gronie. Grupy są nadal bardzo kameralne, ponieważ zajęcia są prowadzone z podziałem na poszczególne piętra. Mieszkańcy po okresie izolacji są bardzo zadowoleni, że znowu mogą się spotykać w większej grupie. Od 28 lutego swoją działalność wznowił również Klub Samopomocy. Wszyscy mamy nadzieję, że powoli powracamy do normalności.


Terapia zajęciowa w naszym domu, 28.02.2022 r.


separator
Życzenia Walentynkowe
separator

NASZA MIESZKANKA UKOŃCZYŁA 100-LAT!


W dniu 24.01.2022 roku w naszym Domu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Nasza mieszkanka, pani Helena Biedka obchodziła swoje setne urodziny. Przyjęcie urodzinowe, które odbyło się z zachowaniem obostrzeń covidowych było bardzo uroczyste. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili m.in. pani Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, pan Michał Wlazło, kierownik USC Grzegorz Graefling oraz reprezentant naszych wolontariuszy pan Jacek Mazur. Pani dyrektor Danuta Podogrodzka-Oleńko przybliżyła nam sylwetkę naszej jubilatki, natomiast Bogusław Olszonowicz w znakomity sposób zadbał o stronę artystyczną naszego spotkania. Pani Helena cieszy się dobrym zdrowiem, bierze aktywny udział w życiu naszego domu. Dwieście lat Pani Heleno!


< >

Zapraszamy do galerii zdjęciowej..

separator

KONCERT JANITTY


17 stycznia 2022 roku w naszym domu znów rozbrzmiewała muzyka.
Z zachowaniem obostrzeń sanitarnych gościliśmy na koncercie wokalistkę Janittę. Laureatka Bursztynowego mikrofonu, uczestniczka programu Bitwa na głosy zaprezentowała nam bardzo zróżnicowany repertuar - usłyszeliśmy piosenki wykonywane w języku polskim, hiszpańskim, francuskim oraz angielskim. Na zakończenie występu wspólnie z artystką wykonaliśmy kilka kolęd. Dziękujemy bardzo za wspaniały koncert!


Koncert Janitty, 17.01.2022 r. Koncert Janitty, 17.01.2022 r.
separator

WSPOMNIENIE O PREZYDENCIE


Dzisiaj 13.01.2022 roku odbyło się w naszym domu spotkanie wspomnieniowe poświęcone Prezydentowi Miasta Gdańska, śp. Pawłowi Adamowiczowi. To już trzy lata minęły od jego śmierci. Prelekcję przypominającą sylwetkę Pana Adamowicza przygotował niezawodny jak zwykle pan Jacek Mazur. W dalszej części spotkania wracaliśmy pamięcią do częstych wizyt Pana Prezydenta w naszym domu oraz oglądaliśmy liczne zdjęcia oraz nagrane filmy z Jego udziałem.
Zapraszamy do galerii.


Wspomnienie o Prezydencie, 13.01.2022 r.


separator

Dom Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku-Oliwie
ul. Polanki 121, 80-308 Gdansk
tel./fax (0048) 58 552 19 52, tel. (0048) 58 552 33 32, mail: sekretariat@dpspolanki.pl

Licznik odwiedzin 01071990