Przejdź do treści
Widok DPS

Gdansk

BIP DPS Polanki

Koniec roku 2015 okazał się dla naszych mieszkańców po prostu koncertowy!


Odbyły się u nas wspaniałe występy muzyczne dzieci ze Szkoły im. Św. Jana De La Salle w Gdańsku. Gościliśmy również stypendystów Fahrenheita, którzy podzielili się z nami swoim talentem i przepięknie zagrali dla nas na swoich instrumentach.
Specjalny występ przygotował też jeden z naszych terapeutów, pan Jarek, który w duecie z kolegą pianistą zagrał dla mieszkańców rewelacyjny koncert na skrzypcach.
W grudniu wybraliśmy się do Filharmonii Bałtyckiej na Mikołajkową Rewię, która dostarczyła mieszkańcom wielu emocji w trakcie podziwiania muzyków, tancerzy i śpiewaków.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ponownie, gdyż niebawem przedstawimy w galerii fotorelację z zimowych atrakcji naszych mieszkańców!

separator

Starość powitajmy życzliwie i pokochajmy. Bo i ona jest pełna uroku, jeśli potrafisz z niej korzystać


Seneka


< >

separator
Życzenia
separator

WIGILIA 2015 roku


Wigilia jest w naszym Domu Pomocy Społecznej zawsze dniem wyjątkowym i radosnym! Mieszkańcy i pracownicy spotykają się podczas wieczerzy i świętują wspólnie ze znamienitymi gośćmi.
Tradycyjnie odwiedza nas również prawdziwy Święty Mikołaj, wręczając wszystkim podarki.
Zapraszamy do Galerii, gdzie udostępniamy fotorelację z tego wyjątkowego wieczoru!

separator
Życzenia
separator

Jesień w Galerii!


Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii, gdzie zamieściliśmy zdjęcia z ostatnich zabaw i koncertów, w jakich wzięli udział nasi mieszkańcy, jak również seniorzy z Klubu Samopomocy.

separator

Zabawa w naszym Domu


13 listopada 2015 r. odbyła się w naszym DPS zabawa Piątek 13. Dziękujemy gościom za wspólnie spędzony czas! Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w Galerii

separator

Szanowny Panie Prezydencie,
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny w naszym Domu Pomocy Społecznej!


W dniu 3 listopada gościł u nas pan Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. W trakcie swojej zaszczytnej wizyty Pan Prezydent miał okazję obdarować naszych mieszkańców dobrym słowem, porozmawiać z pracownikami, jak również obejrzeć pokoje i inne pomieszczenia naszego Domu.
Możliwość rozmowy z Panem Prezydentem była również ważnym wydarzeniem dla uczestników naszego Klubu Samopomocy, którzy mogli tym samym zaprezentować swoją działalność.
Dzień z panem Piotrem Kowalczukiem spędziliśmy we wspaniałej atmosferze i raz jeszcze bardzo dziękujemy za wizytę!

Podziękowanie
Podziękowanie
Podziękowanie
separator

NOWOŚCI W GALERII


Jesienna aura czasami nie sprzyja dobrym nastrojom... Pomimo tej nielubianej przez wielu pory roku, nasi mieszkańcy nie poddają się chandrze i melancholii.
Najpierw pożegnaliśmy lato podczas festynu Bliżej Siebie w ogrodzie przy naszym Domu, a następnie rozpoczął się dla nas czas jesiennych atrakcji.
Wrzesień mieszkańcy i uczestnicy Klubu Samopomocy przywitali coroczną wycieczką do lasu i grzybobraniem.
25 września gościliśmy stypendystów Fahrenheita (Stypendium Naukowe Prezydenta Miasta Gdańska im. Gabriela Daniela Fahrenheita przeznaczone jest na studia za granicą) - wspaniale zagrali dla nas na gitarach akustycznych i akordeonie.
Kilka dni później wybraliśmy się do Stegny na Dzień Pieczonego Ziemniaka, który wypełniła nam moc atrakcji, muzyka, konkursy, np. rzut ziemniakiem do celu, oraz wygłaszane przez przybyłe DPS-y Ody do ziemniaka. Nad morzem nie można się nudzić, więc zawsze bawimy się cudownie!
Gdy pogoda w kratkę, więcej czasu spędzamy na terenie Domu, ale dzięki temu mieliśmy okazję ugościć m.in. Chór Simonstad, który przybył do nas aż z Norwegii! Energetyczny koncert zapierał dech mieszkańcom i pracownikom. Występ ten na długo pozostanie w naszej pamięci i serdecznie za niego dziękujemy!
W październiku mieszkańcy i Klubowicze uczestniczyli również w wielkim wydarzeniu, jakim był X Jubileuszowy Miejski Bal Seniora.

Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć fotorelacje z jesiennych wydarzeń!

separator

NOWOŚCI W GALERII


Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia galerii, gdzie dodaliśmy zdjęcia z wakacyjnych atrakcji!
Lato 2015 obfitowało w wydarzenia i niemal każdy dzień, przy tegorocznej pięknej pogodzie, spędzaliśmy w ogrodzie lub na wyjazdach.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uśmiechów na twarzach naszych seniorów :)

separator

Dnia 19 czerwca 2015 r. w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polanki 121 w Gdańsku-Oliwie miało miejsce uroczyste otwarcie Klubu Samopomocy dla osób w podeszłym wieku ze środowiska lokalnego.


Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się o godz. 11:00. Dyrektor Domu, pani Danuta Podogrodzka-Oleńko przywitała przybyłych gości, wśród których była dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.Następnie wystąpił zespół Trio Brothers, grający muzykę biesiadną. W międzyczasie serwowano kiełbaski z grilla i gorący żurek. W nowej części ogrodu przygotowane były stanowiska gier i zabaw - gra w bule, ćwiczenia z kijkami do nordic walking, gry planszowe. Dużą popularnością cieszyła się nowa siłownia zewnętrzna, na której można było poćwiczyć pod okiem wykwalifikowanego trenera.

Również zagrał i zaśpiewał zespół Sułtanki z Polanki, w skład którego wchodzą mieszkańcy DPS i uczestnicy Klubu Samopomocy.

Celem imprezy była promocja Klubu Samopomocy oraz integracja mieszkańców Domu Pomocy Społecznej ze środowiskiem lokalnym. Jednocześnie chcieliśmy rozpropagować wśród seniorów aktywny sposób spędzania wolnego czasu przez sport i rekreację, do czego zachęcała dyrektor DPS. Przedstawiając program wielofunkcyjnej pomocy osobom starszym, wpisujący się w gdańską strategię rozwiązywania problemów społecznych, pani dyrektor podkreśliła istotę powstania Klubu Samopomocy przy naszym Domu.

Na zaproszonych gości czekała słodka niespodzianka.

O godzinie 14:00 do uczestników imprezy dołączyły zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej z województwa pomorskiego i rozpoczęła się zabawa taneczna Powitanie Lata.
Do grona zacnych gości dołączył pan Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska oraz Radni Miasta Gdańska. Pan prezydent docenił pracę dyrektor i pracowników DPS na rzecz osób w podeszłym wieku ze środowiska lokalnego, jak również dokonał uroczystego otwarcia siłowni zewnętrznej poprzez przecięcie wstęgi. Radni Miasta Gdańska zadeklarowali dalsze wsparcie dla naszych seniorów.

Zabawa udała się znakomicie, a nasi mieszkańcy wraz z przyjaciółmi z innych Domów hucznie przywitali lato. Muzyka, tańce i śmiech wypełniały całą salę do samego zakoczenia imprezy.
Zapraszamy do galerii, gdzie mogą Państwo obejrzeć fotorelację z imprezy.

separator

10.06. 2015 r. gościliśmy na Dniu Łasucha, który odbył się przy Domu Pomocy Społecznej w Szpęgawsku. Zdjęcia z tego wydarzenia można już obejrzeć w galerii - zapraszamy!

separator

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Galerii, gdzie zamieściliśmy zdjęcia z wydarzeń w naszym Domu Pomocy Społecznej oraz wiosennych występów naszych gości z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Bażyńskiego 32 w Gdańsku oraz Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowiacy przy Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Warszawie.
Bardzo dziękujemy za odwiedziny w naszym DPS i miło spędzony czas!

separator
Klub Samopomocy
separator

Uaktualniliśmy Galerię o zdjęcia ze śniadania wielkanocnego. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

separator

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Galerii, gdzie udostępniamy najnowsze zdjęcia z wydarzeń w naszym Domu!

Wiosnę przywitaliśmy aktywnie i z uśmiechem. Obchodziliśmy urodziny mieszkańców styczniowych i lutowych, gościliśmy Stowarzyszenie Pomocy Arka Noego, którego członkowie przybyli do nas z koncertem. Ponadto wspaniale bawiliśmy się na balu maskowym w DPS w Pelplinie oraz na zabawie w Centrum Pomocowym Caritas. Odwiedziły nas również dzieci z Przedszkola Nr 35 w Gdańsku, które wystąpiły przed naszymi seniorami z cudownym przedstawieniem W Krainie Bajek.
Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy!
Następnie przystąpiliśmy do przygotowań wielkanocnych, po czym świętowaliśmy i odpoczywaliśmy, by dalej, pełni wiary i nadziei, cieszyć się coraz piękniejszą aurą za oknem i wspólnym spędzaniem czasu.

separator
Życzenia
separator

Początek roku obfituje w wydarzenia!

W styczniu i lutym mieszkańcy naszego Domu z pewnością nie mogli się nudzić. Wspominaliśmy Święta Bożego Narodzenia podczas jasełek w wykonaniu uczniów z liceum ogólnokształcącego.
W ważnym Dniu Babci i Dziadka obejrzeliśmy wspaniale przygotowane przedstawienie dzieci z Chrześcijańskiej Szkoły Montessori w Gdańsku, jak również wysłuchaliśmy rewelacyjnego koncertu fortepianowego pana Michała Nosorowskiego.
Z tej samej okazji pensjonariusze zostali zaproszeni do Przedszkola Nr 42 Dolina Smyków w Gdańsku, gdzie maluszki zaprezentowały teatrzyk pt. Leniwy Kot Bonfiacy. Seniorzy wrócili weseli, ale i wzruszeni. Ukoronowaniem tego muzycznego stycznia w naszym Domu był wyjątkowy występ Chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. Karola Szymanowskiego. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem.
Luty przywitaliśmy zabawą W Karnawałowym Blasku, na którą przybyli goście z zaprzyjaźnionych DPS-ów. Dookoła wirowały błyszczące cekiny, kolorowe brokaty i lśniące kreacje. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie! Kilka dni później gimnazjaliści z Gdańska-Wrzeszcza towarzyszyli nam podczas gier i zabaw.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami czas i zapraszamy do Galerii, gdzie zamieściliśmy fotorelacje z tych styczniowych i lutowych atrakcji.

Mamy nadzieję, że następne miesiące tego roku będą dla nas równie fascynujące!

separator

30.01.2015 r.

DNI OTWARTE KLUBU SAMOPOMOCY!

Serdecznie zapraszamy seniorów zainteresowanych udziałem w Klubie Samopomocy Polanki. Pracownicy naszego DPS zaprezentują miejsce spotkań Klubowiczów, jak również poinformują o wszelkich szczegółach dotyczących członkostwa.

Dni otwarte odbędą się w dniach 16-20 lutego 2015 r. w godzinach 9:00-14:00 na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polanki 121 w Gdańsku-Oliwie.

separator
Klub
separator

12.01.2015 r.

Aktywny koniec roku w naszym DPS!
W listopadzie 2014 r. gościliśmy Dom Pomocy Społecznej z Sobieszewa, który zaprezentował przedstawienie cyrkowe. W grudniu natomiast organizowaliśmy zabawę andrzejkową oraz koncerty dzieci. Mieszkańcy wzięli również udział w Koncercie Edukacyjnym w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.
Zdjęcia z wybranych imprez można obejrzeć w GALERII.Dom Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku-Oliwie
ul. Polanki 121, 80-308 Gdansk
tel./fax (0048) 58 552 19 52, tel. (0048) 58 552 33 32, mail: sekretariat@dpspolanki.pl

Licznik odwiedzin 01399616