Gdansk

LETNIE ZAJĘCIA W OGRODZIE


Mieszkańcy DPS Polanki chętnie biorą udział w zajęciach aktywizujących i terapeutycznych na terenie naszego ogrodu. Ciepłe promienie słońca, śpiew ptaków oraz piękna zieleń tutejszych drzew sprzyjają tym spotkaniom.
Ostatnio gościliśmy w naszym gronie niezawodnego wolontariusza Jacka Mazura, który umilił czas naszym podopiecznym prowadząc edukację z zakresu ochrony środowiska oraz wspominając ciekawe wydarzenia ze swojej biografii.
Panie Jacku - dziękujemy serdecznie!


Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia zdjęc umieszczonych w galerii.

separator

separator

separator

ZMIANY W OGRODZIE


12 czerwca 2021 r. w naszym ogrodzie gościliśmy uczestników, opiekunów i wolontariuszy Warsztatu Terapii Zajęciowej stowarzyszenia Aktywni na pomoc. Zostaliśmy przez nich obdarowani ceramicznymi budkami lęgowymi i karmnikami dla ptaków oraz domkami dla owadów. Te własnoręcznie wykonane prace przepięknie ozdobiły nasz ogród i wierzymy, że wkrótce staną się schronieniem dla skrzydlatych mieszkańców parku. Przy okazji rozmieszczania domków uczestnicy Warsztatu grillowali i cieszyli się pięknem otaczającej DPS przyrody. Bardzo dziękujemy za wspaniałe podarunki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.separator

CZERWIEC W KLUBIE SAMOPOMOCY


W czerwcu 2021 r. wznowił działalność Klub Samopomocy przy DPS Polanki. Po długiej przerwie klubowicze spotkali się ze sobą z radością i entuzjazmem, chętni do pracy i do zabawy. Korzystając z pięknej pogody najchętniej spędzali czas w ogrodzie na rozmowach, grach plenerowych i grillowaniu. Uroczyście świętowali imieniny Jana - solenizantów było dwóch. Korzystając z pięknej pogody spacerowali wspólnie po okolicznych parkach Oliwskim i Regana. Nie mogło też zabraknąć wyprawy na lody.
Zapraszamy na fotorelację.


< >

separator

FESTYN POWITANIE LATA


W piątek 2 lipca 2021 roku na terenie naszego domu ponownie zagościła skoczna muzyka, gdyż tego dnia odbył się festyn Powitanie Lata. Jego uczestnikami byli nasi mieszkańcy jak i tutejszy Klub Samopomocy. Zabawa okazała się przednia, mimo konieczności utrzymania dystansu, gdyż wszystkim już bardzo brakowało wspólnych pląsów oraz wzajemnych rozmów w kawiarnianej atmosferze. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy, nasi mieszkańcy mogli tańczyć i degustować różne smaki lata a muzyka prezentowana przez naszego wolontariusza Jacka Mazura porywała wszystkich do tańca. Radość i zabawa wypełniły Polanki po brzegi!


Mamy nadzieję, że w niedługim czasie zorganizujemy kolejną zabawę a tymczasem serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.


separator

Termin realizacji 2021separator

WIZYTA PANI PREZYDENT W NASZYM DOMU


16 czerwca 2021 roku odwiedziła nas Pani Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wraz z asystentem Michałem Wlazło oraz kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego Grażyną Gorczycą. Podczas kameralnego spotkania Pani Prezydent osobiście złożyła naszej 105-letniej jubilatce życzenia oraz wręczyła upominki ze wspaniałym tortem. Do życzeń dołączyła się pani Grażyna Gorczyca oraz przedstawiciel Rady Mieszkańców Jerzy Skibiński. Pani Stanisława Opalińska jak zwykle zadziwiała nas świetnym humorem oraz doskonałą formą. W bardzo serdecznej atmosferze, wraz z naszą Dyrektor Danutą Podogrodzką-Oleńko oglądnęliśmy prezentację o naszej jubilatce oraz nagrany wywiad, w którym p. Stanisława opowiadała o sobie i swoim życiu. Dziękujemy władzom miasta za pamięć, a na ręce pani Opalińskiej jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia - dwieście lat!
Zapraszamy do fotorelacji.


separator

TERAPIA W OGRODZIE


Koniec maja pomimo dość niskich temperatur pozwolił naszym mieszkańcom na korzystanie z zajęć w naszym ogrodzie.. Po wielu miesiącach izolacji przebywanie na zewnątrz budynku jest dla naszych podopiecznych bardzo wskazane. Trzeba rozruszać zesztywniałe stawy i głęboką piersią nabrać świeżego powietrza - a więc do dzieła!


< >

separator

105 - LAT NASZEJ MIESZKANKI!


10 maja 2021 roku odbyła się w naszym domu niezwykła uroczystość - Stanisława Opalińska ukończyła 105 lat! Od 2012 roku jubilatka mieszka w naszym domu na Polankach. Jest naszą ulubioną i aktywną mieszkanką, chętnie korzysta z zajęć gimnastycznych oraz uczestniczy we wszystkich wydarzeniach organizowanych na terenie domu. Znana jest z dobrego humoru i optymizmu, a jej śmiech udziela się wszystkim przebywającym wokół niej osobom. Prezenty i życzenia płynące ze wszystkich stron utwierdzają nas w przekonaniu, jak lubianą i ważną jest dla nas mieszkanką. Pani Stanisławo - 200 - lat!separator

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której fundatorem i założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON, realizuje obecnie projekt Katalizator Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, jako trwały proces zmian mechanizmu funkcjonowania poprzez kompleksowe wsparcie motywujące do działania również po zakończeniu projektu realizowany ze środków PFRON w ramach konkursu Szansa-Rozwój-Niezależność.

Projekt adresowany jest do niepełnosprawnych zamieszkujących województwo pomorskie.

Bliżej o projekcie:

Projekt adresowany jest do niepełnosprawnych, którzy:

  • są mieszkańcami jednego z 6 województw: Kujawsko-Pomorskiego, Mazowieckiego, Podkarpackiego, Pomorskiego, Śląskiego, Wielkopolskiego
  • posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
  • są osobami pozostającymi bez zatrudnienia;
  • nie są objęte takimi samymi działaniami aktywizacyjnymi w ramach innych zadań lub projektów finansowanych ze środków PFRON realizowanymi w tym samym czasie.

W ramach działań zaplanowanych w Projekcie wszystkie osoby niepełnosprawne otrzymają wsparcie: w postaci zaplanowania i wdrożenia indywidualnego planu działania (IPD).

Beneficjenci po opracowaniu IPD mogą liczyć na dodatkowe wsparcie w postaci:
  • bezpłatnych kursów i szkoleń zawodowych
  • staży zawodowych
  • wsparcia zatrudnienia i samo zatrudnienia

Zapewniamy wsparcie w postaci:
  • doradcy zawodowego, kreatora kariery, psychologa, prawnika, mentora i pośrednika pracy.

Projekt realizowany jest od 01 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r.

Wszystkie działania realizowane w ramach Projektu są bezpłatne dla beneficjenta.
Deklaracja zgłoszeniowa online: http://fazon.pl/ lub na adres kreator.gdansk@fazon.pl

Zapraszamy do kontaktu!
Fazon oddział Gdańsk tel. 509 227 434


PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW I WOLONTARIUSZY


Stało się to już coroczną tradycją, że w okresie przedświątecznym spływa do naszego domu wiele dowodów sympatii. Cieszymy się, że tak wiele osób okazuje wielkie serce, dzieląc się swoją siła i radością. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym na twarzach naszych mieszkańców mogliśmy zobaczyć szczerą radość i wzruszenie.
Specjalne podziękowania ślemy p. Adeli Ziółkowskiej i harcerzom z Chorągwi Gdańskiej ZHP za słodki poczęstunek, p. Natalii Meszko z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku za piękne kolorowe prezenty, p. Alicji Jurasz za wspaniałe warzywa i owoce oraz Toyota Centrum za wielkanocne paczki. Dziękujemy Państwu, że jesteście z nami!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.ŚNIADANIE WIELKANOCNE


W środę 31 marca 2021 roku odbyło się w na Polankach uroczyste śniadanie wielkanocne. Przy zastawionych świątecznymi potrawami stołach spotkali się mieszkańcy i pracownicy Naszego Domu. Odwiedził nas również długo oczekiwany ksiądz Henryk. Pomimo obostrzeń sanitarnych, świateczna atmosfera udzieliła się obecnym na śniadaniu gościom - wszyscy cieszyli się ze wspólnego, wielkanocnego spotkania. Słowa podziękowania należą się również wolontariuszce Małgorzacie Słomińskiej za własnoręcznie przygotowane słodkie upominki. Zapraszamy do galerii zdjęciowej!


< >


WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA


Czas przedświątecznych przygotowań w pełni. Bierze w nich udział większość z mieszkańców naszego domu, wykonując na zajęciach terapeutycznych piękne ozdoby wielkanocne oraz przygotowując pomieszczenia - zapraszamy do fotorelacji.


ROZWAŻNY POWRÓT DO NORMALNOŚCI


Pomimo obostrzeń covidowych staramy się, aby życie w naszym domu przebiegało w miarę normalnie. Dzięki szczepieniom mieszkańców i większości pracowników, rozpoczęliśmy spotkania w trochę większym gronie (oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego). Muzykoterapia, biblioterapia czy różnorodne gry planszowe ponownie znalazły się w programie naszych zajęć. Dzięki temu seniorzy, którzy nie widzieli swoich sąsiadów z innych pięter przez wiele miesięcy, mogli w końcu się spotkać. Zapraszamy do galerii zdjęciowej!DOWODY SYMPATII I SOLIDARNOŚCI


Po raz kolejny otrzymaliśmy liczne dowody sympatii i wsparcia, tym razem z Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji w Gdańsku oraz z Przedszkola nr 35 przy ulicy Wałowej. Światowy Dzień Chorego oraz Walentynki sprawiły, że zostaliśmy dosłownie zasypani prześlicznymi kartkami często z dołączonymi słodyczami. Bardzo dziękujemy również za wirtualne wycieczki po Trójmieście i okolicach, przesłane nam przez Centrum Wolontariatu - na pewno spodobają się naszym mieszkańcom!

separator

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W NASZYM DOMU


22 stycznia z okazji Dni Babci i Dziadka dotarł do nas wspaniały tort od uczniów Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdańsku-Oliwie. Jeszcze ważniejszą od tortu była osobista wizyta uczniów, którzy dzięki specjalnemu nagłośnieniu mogli złożyć wszystkim naszym mieszkańcom serdeczne życzenia. Udało się nam nawet wspólnie zaśpiewać 100-lat oraz wysłuchać koncertu harmonijkowego w wykonaniu naszego mieszkańca p. Marka.


Nad całością czuwał jak zawsze niezastąpiony p. Jacek Mazur. Dziękujemy również cukierni Czernis za przepyszny tort - zapraszamy do fotorelacji!


separator

SZCZEPIMY SIĘ!


W środę 20 stycznia 2021 roku mieszkańcy naszego domu zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Do osiągnięcia pełnej odporności potrzebne jest jeszcze jedno szczepienie. Czekamy na ten moment z niecierpliwością!

separator

PANI PREZYDENT NA POLANKACH


13 stycznia 2021 roku odwiedziła nas Pani Prezydent Aleksandra Dulkiewicz w towarzystwie dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Grzegorza Szczuki oraz asystenta Michała Wlazło. Świeżo wyremontowane pomieszczenia zrobiły na gościach duże wrażenie. Podczas kameralnego spotkania Pani Dulkiewicz była zainteresowana zbliżającymi się wydarzeniami - terminami szczepień covidowych naszych pracowników oraz mieszkańców, czy oficjalnym zakończeniem odbiorów świeżo zmodernizowanego skrzydła budynku. Zapraszamy do galerii zdjęciowej!separator

separator

Dom Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku-Oliwie
ul. Polanki 121, 80-308 Gdansk
tel./fax (0048) 58 552 19 52, tel. (0048) 58 552 33 32, mail: sekretariat@dpspolanki.pl

Licznik odwiedzin 00839119