Przejdź do treści
Widok DPS

Gdansk

BIP DPS Polanki

WIZYTA PANI WICEPREZYDENT


28 grudnia odwiedziła nas pani wiceprezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych Monika Chabior. Spotkanie odbyło się w bardzo serdecznej i kameralnej atmosferze. Niedawno mianowana pani prezydent z zainteresowaniem zwiedziła świeżo zmodernizowane skrzydło naszego domu. Przy kawie i słodkim poczęstunku zapewniła nas o swoim wsparciu oraz zaoferowała zorganizowanie pomocy przy meblowaniu świeżo wyremontowanych pokoi.


Serdecznie dziekujemy za wizytę i zapraszamy do galerii zdjęciowej!


separator

DOWODY SYMPATII


W okresie przedświątecznym ciągle spływa do nas wiele dowodów sympatii. Ostatnio dostaliśmy kilka bardzo cennych i wzruszających przesyłek. Otrzymaliśmy m.in. Betlejemskie Światełko Pokoju od drużyny harcerskiej z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku oraz kartki z życzeniami świątecznymi z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gdańsku-Brzeźnie i z Przedszkola Teddy the Bear z Gdańska-Moreny.
Dosłownie przed samą wigilią spotkała nas kolejna niespodzianka - piekne kolorowe prezenty przywozła do nas pani Natalia Meszko z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Wszystkie podarunki znalazły się w pokojach naszych mieszkańców.

Dziękujemy za te słowa pełne otuchy i miłości. Dla naszych podopiecznych te piękne wyrazy wsparcia są nie do przecenienia - DZIĘKUJEMY BARDZO!
Zapraszamy do fotorelacji.


separator

NASZA WIGILIA


22 grudnia o godzinie 10 w naszym domu odbyła się uroczysta Wigilia. Z powodu ograniczeń sanitarnych nasze spotkanie odbyło się na trochę innych zasadach niż dotychczas.
Tym razem nie było u nas zaproszonych goœci, a sama uroczystoœć przebiegała w czterech etapach.


< >

Pomimo ograniczonej iloœci mieszkanców na sali, œwišteczna atmosfera udzieliła się wszystkim.
Były bożonarodzeniowe życzenia od p. Dyrektor i wszystkich pracowników, było wspólne œpiewanie kolęd, no i oczywiœcie wizyta œw. Mikołaja z prezentami dla wszystkich mieszkańców.
Zapraszamy do galerii.


separator
Życzenia
separator

NIESPODZIEWANA MIKOŁAJKOWA WIZYTA


W piątek 4 grudnia około godziny 11 zaskoczyła nas niespodziewana wizyta. Odwiedził nas św. Mikołaj i to w towarzystwie niezwykłych gości - byli to przedstawiciele Autoryzowanego Salonu Toyota Carter. Goście przybyli z niezwykłą niespodzianką - paczkami przygotowanymi dla naszych wszystkich mieszkańców!


Przekazanie niespodzianek odbyło się na dziedzińcu naszego domu, natomiast św.Mikołaj i darczyńcy kontaktowali się z mieszkańcami dzięki sprzętowi nagłaśniającemu. Wielu mieszkańców nie zorientowało się, że Mikołajów było dwóch. W środku budynku prezenty rozdawał inny Mikołaj - pracownik naszego domu.
Jeszcze raz dziękujemy przedstawicielom Toyota Cartier za podarunki oraz Jackowi Mazurowi za zorganizowanie wizyty św. Mikołaja - zapraszamy do fotoleracji!


separator

REMONT ZBLIŻA SIĘ KU KOŃCOWI!


Atmosferę ukończenia ostatniego etapu modernizacji Naszego Domu wyczuwa się coraz mocniej. Rozpoczęły się odbiory ostatnio remontowanego skrzydła - 30 listopada odwiedziła nas Straż Pożarna oraz Sanepid. Zaczęły się drobne prace wykończeniowe, czekamy z niecierpliwością na meble do świeżo wyremontowanych sal!
Zapraszamy do galerii zdjęciowej.


< >

separator

Termin realizacji: maj - grudzień 2020separator

ZŁOTE MALWY 2020


Tomek

10 listopada 2020 r. Miasto Gdańsk już po raz trzeci przyznało nagrody opiekunom osób starszych i niepełnosprawnych. Złote Malwy mają w tym roku szczególne znaczenie, ponieważ honorują one osoby działające w wyjątkowo trudnym czasie epidemii.
Tym bardziej jest nam bardzo miło zakomunikować, że Złotą Malwę i główną nagrodę otrzymał w tym roku opiekun z naszego domu - Tomasz Kosidło. Cztery z wyróżnień otrzymali również pracownicy z DPS-u Polanki - są to Anna Szteiner, Agnieszka Czernik, Iwona Głogowska oraz Kamil Topielecki.
Co ważne, wyróżnieni opiekunowie przez cały czas pandemii codziennie wykonywali swoją pracę..., służyli i często narażali swoje zdrowie opiekując się osobami potrzebującymi pomocy - podkreślała podczas uroczystości Małgorzata Niemkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.
Serdecznie gratulujemy naszym pracownikom, a za cichą, codzienną pracę z drugim człowiekiem dziękujemy dzisiaj wszystkim opiekunom!

TomekTomek
separator

NIESPODZIANKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
NR 39 W GDAŃSKU


Z uśmiechem na twarzy
człowiek podwaja swoje możliwości


Kilkadziesiąt ozdobnych kartek z podobnymi optymistycznymi sentencjami otrzymaliśmy od wychowanków i wychowawców Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdańsku. Bardzo dziękujemy za te dobre myśli i słowa otuchy, a karty z życzeniami i słoneczkami na okładce już rozświetlają pokoje naszych podopiecznych!

Zapraszamy do galerii.separator

UWAGA!
WAŻNE DLA RODZIN MIESZKAŃCÓW


Wprowadzamy dwa sposoby kontaktowania się z mieszkańcami.


Kontakt internetowy przez Skypa w godzinach 9:00-14:30, po uprzednim umówieniu się.
Osoba do kontaktu - Jarosław Wilkołaski. Adres internetowy: dpspolanki


Kontakt przez telefon komórkowy po godzinie 16:00. Nr telefonu - 884-800-969


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


separator

PIĘKNA KARTKA WSPARCIA OD PRZEDSZKOLA NR 6


Jesteśmy bardzo wdzięczni przedszkolakom za piękne życzenia skierowane do naszych seniorów. W tym bardzo trudnym dla wszystkich okresie, każdy dowód sympatii i solidarności jest dla naszych podopiecznych bezcenny. Jeszcze raz dziękujemy Grupie Mróweczek z Publicznego Pozytywnego Przedszkola nr 6!


separator

WYRAZY WSPARCIA OD SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 60


Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku, z którą od lat współpracujemy, sprawiła nam miłą niespodziankę. Od uczniów otrzymaliśmy niezliczoną ilość kartek z życzeniami i wyrazami solidarności oraz płytę z nagraną piosenką. Dziękujemy serdecznie za słowa otuchy i wsparcia, czekamy z niecierpliwością na możliwość spotkania się!


Życzenia


separator

Dom Pomocy Społecznej Polanki bierze udział w realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich p.n. POMORSKIE POMAGA


Termin realizacji: 2020separator

ŹYCIE W NASZYM DOMU


Pomimo obostrzeń sanitarnych i ograniczeń, które dotknęły nas w życiu codziennym, dążymy do zapewnienia naszym podopiecznym jak najlepszej opieki. Starając się o optymistyczny nastrój mieszkańców i klubowiczów, organizujemy dla wszystkich zajęcia na świeżym powietrzu - grill, gimnastyka, a nawet wycieczki do Zoo, na grzybobranie czy do parku. Zapraszamy do fotorelacji!


< >

separator

INFORMACJA


W związku z wprowadzonym w naszym domu zwiększonym reżimem sanitarnym przypominamy, że możliwe są spotkania internetowe z mieszkańcami - oczywiście po wcześniejszym umówieniu się.


Skype działa u nas pod adresem dpspolanki.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


separator

Dom Pomocy Społecznej Polanki bierze udział w realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich p.n. POMORSKIE S.O.S


Termin realizacji: 2020separator

PANI PREZYDENT NA POLANKACH


8 września 2020 roku gościliśmy na Polankach Panią Prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz w towarzystwie dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Grzegorza Szczuki oraz asystenta Michała Wlazło. Pani Prezydent odwiedziła nas, aby podziękować pracownikom i mieszkańcom Naszego Domu za postawę podczas sytuacji kryzysowej związanej z pandemią.
Spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu w bardzo serdecznej atmosferze i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wśród osób witających Panią Prezydent byli reprezentanci mieszkańców, pracowników oraz Klub Samopomocy, szczególne podziękowania były skierowane dla całego Działu Opiekuńczego na ręce pani kierownik Teresy Beling.
Pani Prezydent wraz z dyr. Danutą Podogrodzką-Oleńko oraz towarzyszącymi gośćmi zapoznała się z postępem prac na placu budowy III etapu modernizacji Naszego Domu. Bardzo dziękujemy za wizytę!

Troski i kłopoty dzielone z drugim człowiekiem maleją o połowę

Dołączając się do podziękowań chcielibyśmy wyrazić wdzięczność wszystkim osobom i instytucjom, które nas wsparły i nadal wspierają w czasie pandemii. Jest tak wiele osób dobrej woli, że aż trudno wszystkich wymienić.
Ślemy serdeczne podziękowania służbom Wojewody Pomorskiego za sprzęty ochrony osobistej, Wojskom Obrony Terytorialnej za dwukrotną dezynfekcję całego domu, Toyocie Centrum za materace, pani Pellowskiej za wielkie serce i słodycze, p. Jurasz za warzywa i owoce, księdzu Henrykowi za duszpasterskie wsparcie, pracownikom Urzędu Wojewódzkiego za wszelką pomoc, Jolancie Mazurkiewicz i Mariuszowi Jandzio za maseczki i środki dezynfekcji, Straży Miejskiej za kombinezony. Dziękujemy również twórcom projektu Pokonajmy wirusa przy pomocy drukarek 3D za przyłbice, firmie LPP za sprzęt pierwszego użytku, Caritas Polska za pożywienie, Fundacji Energa Polska za wsparcie finansowe, Fundacji Gdańskiej za sprzęt pierwszego użytku, Bauhaus Sp z o.o. za maski i rękawiczki, Fundacji Orlen za płyny dezynfekujące, firmie Carter Sp. z o.o. za materace na łóżka medyczne, firmie Medisept za płyny dezynfekujące, Kołu Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie za maseczki, fundacji AID Ratunek za środki sanitarne.
Dziękujemy również wszystkim wspaniałym i bezimiennym osobom, które umieszczały przy naszej zamkniętej bramie różne produkty pierwszej potrzeby i również tym, dzięki którym ta cała pomoc mogła dojść do skutku.
JESZCZE RAZ WIELKIE PODZIĘKOWANIA!


separator
POŻEGNANIE HALINKI


21 lipca 2020 roku po krótkiej chorobie odeszła od nas wieloletnia współpracownica, koleżanka i przyjaciółka Halina Tyszko. Śmierć Halinki jest dla nas wszystkich wielkim ciosem i trudno się z tym niespodziewanym faktem pogodzić. Łączymy się w bólu z pogrążoną w smutku rodziną. Odejście Halinki napełnia nas żalem i smutkiem, jest dla nas nieodżałowaną stratą - będziemy Cię nosić w swoich sercach i w swojej pamięci na zawsze.


Pracownicy, mieszkańcy i klubowicze DPS Polankiseparator
Informacja
separator

ŚWIĄTECZNE LISTY DO MIESZKAŃCÓW


Dla seniorów Naszego Domu nastał trudny czas. Ograniczenie kontaktów, odwiedzin i wychodzenia to teraz ich codzienność, która może wywołać lub pogłębić poczucie samotności. I właśnie w tym czasie po raz kolejny okazało się, że wokół nas jest wiele osób, które potrafią okazać innym serce, dostrzec ich trud i podzielić się swoją siłą i radością. W piątek 10 kwietnia 2020 wszyscy mieszkańcy otrzymali wspaniały dar od młodych ludzi z całej Polski. Ten dar to list pisany odręcznie indywidualnie do konkretnej osoby (znanej z imienia) przez ochotnika, który w ten sposób dzieli się swoją radością życia. Inicjatywa pisania listów do mieszkańców DPS-ów została zapoczątkowana przez panią Anitę Bork wolontariuszkę jednego z takich Domów w Wejherowie. Jej prośba o napisanie kilku zdań do seniorów w tym trudnym dla nich czasie spotkała się z niespodziewanie wielkim odzewem. Chętnych okazało się tak wielu, że inicjatywa Ludzie ludziom listy piszą rozprzestrzeniła się na inne miasta w Polsce i zdobyła zainteresowanie mediów. W koordynowanie pisania listów dla mieszkańców Naszego Domu zaangażowała się pani Ewa Sasiak, przyjaciółka pani Anity. Serdecznie dziękujemy tym dwóm wspaniałym osobom, dzięki którym na tak wielu twarzach naszych mieszkańców mogliśmy zobaczyć szczery uśmiech i wzruszenie.


separator

PODZIĘKOWANIA DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU
POKONAJMY KORONAWIRUSA PRZY POMOCY DRUKAREK 3DZ całego serca dziękujemy Kacprowi Falkiewiczowi, Mike Ryanowi oraz Nicolasowi Rauberowi - twórcom projektu Pokonajmy koronawirusa przy użyciu drukarek 3D.
Dzięki akcji zapoczątkowanej przez tych trzech młodych licealistów z Sopotu powstało już ponad 1800 przyłbic ochronnych.
Dosłownie w kilka godzin po naszej telefonicznej prośbie dostarczono nam 150 masek wydrukowanych w technice 3D. Projekt rozrasta się w imponującym tempie, a my jeszcze raz dziękujemy za pomoc !!!


separator

DAR FIRMY LPP DLA NASZEGO DOMU


We wtorek 31 marca firma LPP oddział w Gdańsku przekazała nam dla potrzeb pracowników i mieszkańców DPS Polanki maseczki z kieszonkami na filtry wymienne. Dziękujemy, że pomyśleliście o nas w tym szczególnym okresie - maseczki bardzo się nam przydadzą! usmiech


separator
Wsparcie psychologiczne
separator
Informacja
separator
Informacja
separator
Komunikat
separator
Informacja
separator

PRACE KLUBOWICZÓW NA KIERMASZU SZKOLNYM


5 marca w czwartek w Szkole Podstawowej nr 1 w Gdańsku odbył się kiermasz szkolny, na którym zostały wystawione prace uczestników naszego Klubu Samopomocy. Przedmioty wykonane przez naszych klubowiczów były prezentowane na osobnej ekspozycji. Cieszymy się, że wyniki prawie dwumiesięcznej pracy były tak okazałe - za zgromadzone środki kenijscy uczniowie otrzymają podręczniki...


separator

JOGA ŚMIECHU


Dzięki staraniom pana Jacka Mazura w nasze progi zawitała pani Tatiana Beliacka, trenerka Jogi Śmiechu. W środę 4 marca odbyło się ponad godzinne spotkanie z panią Tatianą. Tak wielkiej dawki wesołej energii nie doświadczyliśmy już od dawna. Wszystkie ćwiczenia , które pilnie wykonywaliśmy, wspaniale dotleniły nasze organizmy i wyzwoliły wzmożoną produkcję endorfin. Będąc w doskonałych humorach uzyskaliśmy od pani Tatiany obietnicę ponownego spotkania-dziękujemy bardzo!!!


< >

separator

WYCIECZKA PO GRUZJI Z PANEM WOJCIECHEM


Dzięki inicjatywie DJ JaMy już drugi raz gościliśmy pana Wojciecha Moszyńskiego. Podczas pierwszej wizyty zwiedzaliśmy z nim Tokio, a tym razem zabrał nas na wycieczkę po Gruzji. Wszyscy słuchaliśmy opowieści z wielkim zainteresowaniem - pan Wojciech nie zwiedzał tych miejsc w formie zorganizowanej wycieczki z przewodnikiem, lecz indywidualnie - w związku z tym opowiadał nam o różnych ciekawostkach i sytuacjach, o których trudno byłoby przeczytać w przewodnikach czy informatorach turystycznych.
Dziękujemy bardzo za te informacje i przepiękne zdjęcia, czeka nas jeszcze druga część wycieczki po Gruzji...separator

ODNALEZIENIE KAMIENIA WĘGIELNEGO


Podczas III etapu prac remontowo-budowlanych został odnaleziony wmurowany kamień węgielny Naszego Domu.
W historycznej kapsule czasu znajdował się akt erekcyjny rozpoczęcia budowy datowany na 02.12.1971 roku z podpisami budowniczych Naszego Domu oraz kilka monet z tego okresu.
We wtorek 26.02.2020 roku historyczny dokument został przekazany Pani Dyrektor Danucie Podogrodzkiej-Oleńko. Obecnymi podczas tej uroczystości byli: Pan Piotr Kowalczuk Prezydent Miasta Gdańska oraz kierownictwo budowy: Pan Jacek Gliński i Pan Piotr Wolski.


Cieszymy się, że ten dokument świadczący o historii Naszego Domu zostanie umieszczony w specjalnie przygotowanej gablocie.


separator

Zabawa Karnawałowa na Wajdeloty


Dnia 25.02.2020 r. z grupą mieszkańców i uczestnikami Klubu Samopomocy pojechaliśmy do Dziennego Domu Pomocy przy ul. Wajdeloty w Gdańsku.
Na Balu Karnawałowym przygotowanym przez gospodarzy wszyscy jak zawsze doskonale się bawili. Słodki poczęstunek z kawą i herbatą wprowadził uczestników w szampański humor, a muzyka przygotowana przez Pana Jacka Mazura wszystkich gości poderwała do wspólnego tańca.


< >

Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.


separator

KARNAWAŁOWY BAL KAPELUSZOWY NA POLANKACH


21 lutego odbył się w Naszym Domu Karnawałowy Bal Kapeluszowy. W zabawie wzięli udział nie tylko nasi podopieczni, ale także goście z Domów Pomocy Społecznej w Stegnie, Gdyni, ze Stogów, Centrum Pomocy Caritas oraz z Klubów: Samopomocy Polanki, Seniora Prometeusz i Klubu Przyjaciół Strzyża.
Znakomitą muzykę zapewnił nam niezastąpiony Pan Jacek Mazur, natomiast konkurs kapeluszowy oraz prawdziwa Randka w ciemno sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili,

Zapraszamy do fotorelacji!


separator

WALENTYNKI NA PAWIEJ


Uczestnicy Klubu Samopomocy tegoroczne Walentynki świętowali w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej w Gdyni. W piątek 14 lutego 2020 r. na zabawie przy ulicy Pawiej zebrało się liczne grono mieszkańców i zaproszonych gości. Wstępem na salę była czerwona kreacja lub choćby niewielki akcent w kolorze miłości. Muzyka na żywo, konkursy, fotokącik oraz pyszny poczęstunek zagwarantowały świetną zabawę. Klubowicze, po szaleństwach na parkiecie, wrócili radośni i pełni pozytywnej energii.


Dziękujemy za zaproszenie i przyjazną atmosferę.


separator

WALENTYNKI


Walentynki, coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego, obchodziliśmy w tym roku wspólnie z seniorami Klubu Prometeusz i uczestnikami Klubu Samopomocy.
Nasz drogi przyjaciel Domu Pan Jacek Mazur przygotował w tym dniu wiele niespodzianek. Czerwone serca i piękna romantyczna muzyka sprzyjała wspólnej zabawie.
W tak miłej atmosferze czas minął nam bardzo szybko


< >

Dziękujemy Panu Jackowi za zaangażowanie i umilenie nam tego niezapomnianego dnia.


separator

Dzień Babci i Dziadka 13 luty 2020 r.


Z okazji Dnia Babci i Dziadka zostaliśmy zaproszeni przez najmłodszych artystów do Przedszkola Dolina Smyków nr 42 w Gdańsku.
Program artystyczny przygotowany przez nauczycieli placówki był dla nas wielkim przeżyciem. Recytowane wierszyki skierowane do seniorów wzruszyły nasze serca.
Miłym akcentem były piękne laurki wręczone przez dzieci oraz słodki poczęstunek.
Dziękujemy za mile spędzony czas oraz za pamięć o nas.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.separator

SPOTKANIE Z PANIĄ BOŻENĄ ZALEWSKĄ


5 lutego w ramach Spotkań z ciekawym człowiekiem gościliśmy w naszym domu Panią Bożenę Zalewską. Podczas godzinnego spotkania wysportowana seniorka gimnastykowała się z nami, opowiadała o swoich doświadczeniach życiowych a przede wszystkim propagowała zdrowy styl życia. Mistrzyni Europy w pływaniu emanowała niesamowita wprost energią, która udzieliła się wszystkim uczestnikom.


Bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie...


separator

KLUB SAMOPOMOCY DLA DZIECI Z KENII


W styczniu 2020 uczestnicy Klubu Samopomocy włączyli się do akcji charytatywnej mającej na celu pomoc dzieciom ze szkoły w Kenii. W ramach zajęć ergoterapeutycznych klubowicze szyją filcowe ozdoby, które zostaną przekazane na kiermasz w jednej z gdańskich szkół podstawowych. Do filcowych ozdób uczestnicy klubu dołączyli również przedmioty, które wykonywali wcześniej - magnesy na lodówkę, broszki, świeczniki czy malowane ozdobne butelki. Fundusze zebrane podczas kiermaszu zasilą środki, które zostaną przekazane kenijskim uczniom. Życzymy powodzenia!separator

WYSTĘP WOKALNY DLA SENIORÓW


W piątkowe przedpołudnie 24 stycznia wystąpiła w Naszym Domu pani Hanna Łosińska. W początkowej części koncertu zaprezentowała nam utwory muzyki rozrywkowej, głównie polskiej, które seniorom bardzo przypadły do gustu. W drugiej części artystka wykonała Ave Maria, po czym zaprosiła słuchaczy do wspólnego śpiewania kolęd. Dziękując za występ i wspólny śpiew, zapraszamy panią Hannę do kolejnej wizyty.


separator

DOGOTERAPIA Z GRUPĄ ENZO


W czwartek 23 stycznia miało miejsce pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie z grupą Enzo. Na zajęcia przybyły tym razem dwa psy: Connor - odwiedzający nas systematycznie owczarek szwajcarski i suczka Abi - mieszaniec cocker spaniela i labradora. Abi szkoli się w Gdańskiej Sekcji Psów Ratowniczych i uzyskała już stopień: Młodszy Pies Wspomagający Ratownika. Latem można ją spotkać na plaży w Brzeźnie, gdzie odbywa staż pomagając ratownikom.

Każde spotkanie z grupą Enzo jest doskonałym źródłem wiedzy o życiu, zwyczajach i pracy psów. Obserwowanie i zabawa z czworonożnymi gośćmi to dla naszych seniorów źródło radości i satysfakcji na wiele dni. Dziękujemy!


separator

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W DPS POLANKI


DPS Polanki to Dom zamieszkany głównie przez seniorów. Nic więc dziwnego, że hucznie świętowaliśmy Dni Babci i Dziadka.
We wtorek 21 stycznia 2020 r., jak co roku w Dniu Babci, odwiedzili nas pracownicy i wolontariusze ze schroniska Promyk wraz z podopiecznymi. Tym razem były to psy: Bartek i Kamyk, które serdecznie witały się z każdym uczestnikiem spotkania pozwalając się do woli głaskać. Goście podzielili się z nami ciekawymi informacjami o przybyłych czworonogach i pracy schroniska. Przynieśli również ciasto i ciasteczka, które wraz z kawą i herbatą umiliły wszystkim świętowanie tego dnia.


< >

Tegoroczny Dzień Dziadka został uświetniony koncertem chóru Gdańskiej Akademii Seniora, który wykonał dla mieszkańców i zaproszonych gości utwory świąteczne i pieśni chóralne. Seniorzy z powagą słuchali przepięknego śpiewu i ochoczo włączali się w śpiewanie kolęd. Po koncercie panie z zaprzyjaźnionego Klubu Wzgórze Radości z Chełmu poczęstowały obecnych upieczonym przez siebie ciastem.
Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólne świętowanie tych ważnych dla seniorów dni.


separator

ŚWIĄTECZNY KONCERT SKRZYPCOWY P. HANNY


Dnia 17 stycznia gościliśmy Panią Hannę już po raz drugi. Tym razem zaprezentowała nam polskie kolędy przeplatane amerykańskimi utworami świątecznymi. Cały koncert po chwili przerodził się we wspólne kolędowanie. Bardzo dziękujemy za wizytę i niezapomniane chwile! Zapraszamy do fotorelacji.


separator

100 lat ciepłego uśmiechu Pani Heleny Wrzosek


14 stycznia miała miejsce uroczystość 100. rocznicy urodzin mieszkanki naszego Domu - Pani Heleny Wrzosek. Na uroczystość przybyło wielu gości - Piotr Kowalczuk, zastępca Prezydenta Miasta Gdańska, Anna Neumann - kierownik inspektoratu ZUS, Teresa Wasilewska - Radna Miasta Gdańska, Marianna Reszke - przewodnicząca Klubu Seniora Prometeusz, Jacek Mazur zaangażowany w działalność naszego Domu oraz rodzina Pani Helenki - siostrzenica Izabella Komosa z mężem Andrzejem oraz córkami Małgorzatą i Joanną oraz ich dzieci i wnukowie.
Danuta Podogrodzka-Oleńko, dyrektor naszego Domu, składając wszystkim przybyłym serdeczne podziękowania za przybycie na tę wspaniałą uroczystość podkreślała pogodny i wyrozumiały charakter Pani Helenki. Zwróciła też uwagę na jej uśmiech i fakt, że przebywając niemal 14 lat w naszym Domu stała się osobą lubianą i szanowaną.
Następnie Andrzej Komosa, w imieniu rodziny przedstawił kilka faktów z życia Pani Helenki. Urodziła się w Lublinie jako najmłodsza z trojga rodzeństwa. Ukończyła Wydział Farmacji Akademii Medycznej w Lublinie i całe swoje życie pracowała w zawodzie. Miała kilka przystanków - mieszkała m.in. w Warszawie, Mławie, Rembertowie, choć zawsze marzyła o Gdańsku, gdzie w końcu znalazła swoje miejsce. Dla całej swojej rodziny jest ciocią Helą, o której mówią ciepło, podobnie jak Pani Helenka zawsze o nich.
Książki i podróże to największe pasje Jubilatki. Wspomnieniami o nich, a wcześniej wrażeniami z nich dzieliła się zawsze z innymi. Już jako mieszkanka naszego Domu włączała się zawsze chętnie w jego działania. Od 2012 roku przez 5 lat była Przewodniczącą Samorządu Mieszkańców. W 2008 i 2009 uzyskała tytuł mistrzyni ortografii w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Artystycznym dla seniorów. Reprezentowała nasz Dom w przeglądach piosenki, konkursach literackich i artystycznych. Zawsze interesowała się bieżącymi wydarzeniami w kraju i zagranicą. Jeszcze do niedawna sama robiła zakupy i włączała się w wycieczki organizowane dla naszych mieszkańców.
W dniu swoich urodzin serdecznie obdarowywała swoich gości uśmiechem i pogodą ducha. Wszyscy przybyli na to spotkanie życzyli jej kolejnych lat w zdrowiu i odśpiewali 200 lat. Ukoronowaniem uroczystości był moment dzielenia urodzinowego tortu.
Życzymy Pani Helence, a także pozostałym naszym mieszkańcom wielu kolejnych, pięknych lat w zdrowiu i spokoju.


separator

Dom Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku-Oliwie
ul. Polanki 121, 80-308 Gdansk
tel./fax (0048) 58 552 19 52, tel. (0048) 58 552 33 32, mail: sekretariat@dpspolanki.pl

Licznik odwiedzin 01413146