Przejdź do treści
Widok DPS

Gdansk

BIP DPS Polanki

Wspólne kolędowanie


28 grudnia 2017 r. z wielką przyjemnością gościliśmy Pana Jacka Mazura.
Pan Jacek zaprezentował naszym mieszkańcom i seniorom z Klubu Samopomocy muzykę świąteczną w wykonaniu znanych artystów polskich i zagranicznych.
Nie zabrakło również czasu na wspólne kolędowanie.

Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia.


separator

Koncert kolęd z rodziną Egielman i uczniami Szkoły Muzycznej w Sopocie


Dnia 27 grudnia 2017r. mieliśmy okazję wysłuchać świątecznego koncertu w wyjątkowym wykonaniu.
Wykonawcami byli: Dariusz Egielman ( klarnet i fortepian), Natalia Egielman ( flet), Daniel Egielman( gitara ) oraz uczniowie Szkoły Muzycznej w Sopocie - Julian Stranz ( klarnet) i Mateusz Laskowski (klarnet).
Koncert zakończył się zasłużonym bisem.
Serdecznie dziękujemy za te piękne, wspólnie spędzone chwile.
Zapraszamy do galerii.


< >

separator
Życzenia
separator


Dnia 24 grudnia 2017 roku o godz.10.30 w naszej placówce odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Ten piękny świąteczny dzień przeżyliśmy w otoczeniu zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas:
Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Pan Piotr Kowalczuk, Ks. Henryk Tribowski, Radni Miasta Gdańska: Pani Teresa Wasilewska, Pan Jacek Włodzimierz Teodorczyk, Pan Mariusz Andrzejczak oraz Przewodnicząca Klubu Seniora Prometeusz Pani Marianna Reszke.
W tym ciepłym, świątecznym klimacie, dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy wszyscy składali sobie życzenia spokojnych, radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście nie zapomniał o nas Święty Mikołaj, który wręczył prezenty.
Miłą niespodzianką tej uroczystości był występ Pani Dyrektor Danuty Podogrodzkiej-Oleńko w wykonaniu, której usłyszeliśmy piękną pastorałkę.
Wszystkim, dzięki którym mogliśmy spędzić ten czas i cieszyć się przy wspólnym stole serdecznie dziękujemy.


separator
Życzenia
separator
Przygotowania
separator


W środę 13 listopada odwiedzili nas studenci z Jazzowego Zespołu Wokalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku razem z panią Małgorzatą Kuchtyk, która prowadzi zespół i zaśpiewali dla nas wspaniałe kolędy, wnosząc w serca seniorów ciepło, radość i przedświąteczną atmosferę! Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do galerii.


separator


8 grudnia uczestnicy naszego Klubu Samopomocy udali się do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, by wziąć udział w warsztatach zajęciowych dla seniorów, podczas których wspólnie z pracownikami ZOO tworzyli fantastyczne, barwne i efektowne ZWIERZOBOMBKI! Serdecznie zapraszamy do galerii, by obejrzeć efekty pracy naszych Klubowiczów i radość, jaką sprawiła im praca twórcza!


< >

separator


Mikołajki w naszym domu są zawsze ekscytujące, gdyż przybywa wtedy Święty Mikołaj z podarunkami! I w tym roku nas nie zawiódł - 6 grudnia zaparkował swe sanie, następnie podziękował reniferom za to, że prędko przywiodły go na ulicę Polanki 121, po czym ruszył w nasze progi, by odwiedzić wszystkich seniorów! Zostawił każdemu prezent, uraczył uśmiechem i z radosnym okrzykiem odjechał w stronę kolejnych domów.
W tajemnicy, po cichu dziękujemy panu Jackowi Mazurowi i zapraszamy do galerii!


separator


30 listopada cały Klub Samopomocy świętował urodziny jednej ze swych uczestniczek - pani Krystyny!
Zanim zasiedliśmy przy stole, by wspólnie spędzić czas, racząc się przy tym kawą i ciastem, złożyliśmy pani Krysi najserdeczniejsze życzenia.

Zapraszamy do galerii.


separator


24 listopada w naszym Domu odbyła się huczna zabawa andrzejkowa! Imprezę poprowadził DJ Jama, który w roli wróżbitki zachwycał i zabawiał mieszkańców, klubowiczów oraz członków Klubu Seniora Prometeusz. Radość, śmiech i taniec zagościły tego dnia w naszej Kawiarni! Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do galerii.


< >

separator


23 listopada odwiedziły nas uczennice oraz uczniowie z I Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Gdańsku. Mieszkańcy i klubowicze DPS Polanki z podziwem obejrzeli występy gości, a po części artystycznej spędzili czas na integracji międzypokoleniowej i z radością grali z młodzieżą w przeróżne gry!
Zapraszamy do galerii.


separator


17 listopada w Centrum Aktywności i Wsparcia dla Osób Starszych Pod Cisem odbyło się spotkanie placówek wsparcia i klubów seniora w ramach projektu Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień!
Tym razem tytuł wydarzenia brzmiał Śladami dawnego Brzeźna i Gdańska.
Obok prezentacji placówek i klubów seniora przygotowano również prelekcję historyczną pana Kazimierza Kaszubowskiego z CAWOS na temat Gdańska i Brzeźna - jednej z jego dzielnic. Obejrzeliśmy też wystawę obrazów oraz wysłuchaliśmy przedstawicieli Policji i Centrum Pracy Socjalnej 2 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Zapraszamy do naszej galerii!


separator


W poniedziałek 13 listopada grupa najbardziej utalentowanych mieszkańców naszego Domu wyruszyła do Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, by wystąpić w trakcie trzeciej edycji Pomorskiego Festiwalu Małych Form Artystycznych NASZ DOM NASZE ŻYCIE.
Zaprezentowaliśmy film, który przygotowaliśmy, by goście festiwalu mogli obejrzeć naszych mieszkańców i ich szczególne talenty, a uczestnicy Klubu Samopomocy działającego przy naszym DPS fantastycznie zaśpiewali Tyle słońca w całym mieście!
Zapraszamy do Galerii!.


< >

separator


9 listopada członkowie naszego Klubu Samopomocy spotkali się w Kawiarni na uroczystości z okazji urodzin pani Brygidy i pana Tadeusza.

Raz jeszcze życzymy dużo zdrowia, radości i uśmiechu! Zapraszamy do GALERII.


separator


27 października pojawiliśmy się w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy, by świętować Gdańskie Dni Seniora. Tegoroczną edycję zatytułowano Talenty pokoleń i w tymże kreatywnym i twórczym nurcie odbyło się całe wydarzenie!
Nasi seniorzy z wielką chęcią i radością wzięli więc udział w zajęciach plastycznych, prowadzonych przez artystę malarza, taternika i prezesa Związku Polskich Artystów Plastyków, Ryszarda Kowalewskiego, który w Centrum uczył malowania portretów.
Skorzystaliśmy też z zajęć gimnastycznych, energetycznie prowadzonych przez Sylwię Zalewską, doradczynię zawodową, pracującą w GUP.
Trzecią częścią wydarzenia były warsztaty aktorskie z panią Karoliną Honcherą - aktorką teatralną.
Zgodnie z założeniem Talentów pokoleń, bawiliśmy się i kształciliśmy twórczo wraz z młodzieżą ze szkół średnich.
Serdecznie zapraszamy do Galerii, gdzie obejrzeć można naszą fotorelację z CRT.


separator


Dom Opieki Złota Jesień z Gdańska został tegorocznym gospodarzem spotkania Domów Pomocy Społecznej w ramach akcji Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień w dniu 19 października 2017 roku!

Na gości czekała wyjątkowa atrakcja - występ pary kolorowych i roześmianych klaunów! Z czerwonymi nosami i szerokimi uśmiechami zabawiali seniorów zarażając dobrym humorem.

Ponadto zorganizowano występy muzyczne i wspaniałe przedstawienie!

Zachęcamy do odwiedzenia zarówno naszej GALERII, jak i fotorelacji na stronie Domu Opieki Złota Jesień


< >

separator
miłość
separator
dyskoteka
separator


Seniorów z Sopotu ofertą zachęca Dzienny Dom Pobytu, który 17 października 2017 roku zorganizował swój dzień otwarty. Na gości, wśród których znaleźli się nasi seniorzy, czekała moc atrakcji oraz specjalne punkty informacyjne, gdzie udzielano wszelkich informacji o ofercie i formalnościach związanych z uczestnictwem w DDP w Sopocie. Zapraszamy do galerii!

Dzienny Dom Pobytu w Sopocie znajduje się przy ul. Mickiewicza 49 na terenie sopockiego DPS.


separator


16 października zaproszeni reprezentanci naszego Domu wraz z panią dyrektorką Danutą Podogrodzką-Oleńko wyruszyli do gmachu AmberExpo, by wziąć udział w największym gdańskim wydarzeniu organizowanym dla seniorów - XII Miejskim Balu Seniora!

Dla naszych mieszkańców i klubowiczów udział w tej uroczystości to zawsze niezapomniany wieczór pełen doskonałej zabawy, tańców do muzyki na żywo, spotkań ze znajomymi i długich rozmów z przyjaciółmi. Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!

W trakcie uroczystości Prezydent Miasta Gdańska uhonorował Aktywnych Seniorów nagrodami i wyróżnieniami - serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie można już obejrzeć zdjęcia z balu.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.gdansk.pl, gdzie również zamieszczono piękne zdjęcia z tego wydarzenia.


separator


Zapraszamy do GALERII , gdzie dodaliśmy zdjęcia z bardzo szczęśliwego dla nas III Gdańskiego Festiwalu Seniorów!


< >

separator
ogłoszenie
separator


Zachęcamy wszystkich seniorów i ich rodziny do przeczytania artykułu na portalu Gdansk.pl - Październik dla gdańskich seniorów. Sprawdź, gdzie możesz się wybrać!


separator


6 września nasi seniorzy wzięli udział w imprezie integracyjnej Babie Lato na Strzyży, która odbyła się w ogrodzie Lokalnego Centrum Wsparcia przy ul. Kisielewskiego w Gdańsku.

Z radością brali udział w grach, zabawach, jak również aktywnościach artystycznych oraz zaprezentowali swój autorski występ! Spotkali się ze swoimi znajomymi z innych ośrodków i skosztowali wspólnie pysznego poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy naszym sąsiadom ze Strzyży za ten wspaniały dzień i zapraszamy do odwiedzenia galerii.


separator


2 października wybraliśmy się do Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II, by wziąć udział w fantastycznych warsztatach tanecznych! Nasi mieszkańcy i klubowicze wrócił zachwyceni wesołą atmosferą i przyjemnie zmęczeni po radosnych grach i zabawach ruchowych. Zapraszamy do GALERII.


< >

separator


15 września nasz Dom wypełnił się muzyką, tańcem i doskonałymi humorami seniorów! A wszystko to dzięki naszemu przyjacielowi - panu Jackowi Mazurowi (DJ Jama) oraz uczestnikom Klubu Seniora Prometeusz, którzy po raz kolejny zorganizowali dla nas wspaniałą dyskotekę!

Serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do galerii, gdzie można się przekonać, jak świetną mieliśmy zabawę!


separator


W piątek, 15 września, wzięliśmy udział w obchodach 30 urodzin zaprzyjaźnionego z nami Przedszkola Nr 77 w Gdańsku - serdecznie dziękujemy za zaproszenie i raz jeszcze życzymy powodzenia, satysfakcji i pociechy z podopiecznych!

Zapraszamy do galerii.


separator
zaproszenie
separator


30 sierpnia odbyła się tradycyjna w naszym Domu uroczystość - urodziny mieszkańców, tym razem obchodzących swoje święto w lipcu lub sierpniu. Solenizanci spotkali się przy kawie i poczęstunku z pracownikami DPS oraz otrzymali ozdobne karty urodzinowe, wykonane specjalnie dla nich podczas terapii zajęciowej. Zapraszamy do galerii.


separator


Grupa naszych seniorów bawiła się na festynie rodzinnym w DPS Ostoja, a pozostali mieszkańcy i uczestnicy Klubu Samopomocy oraz Klub Seniora Prometeusz wraz z panem Jackiem Mazurem zorganizowali grilla w ogrodzie przy naszym DPS. Niczego nam nie zabrakło - ani kiełbasek, ani tańców! W galerii można już obejrzeć zdjęcia z tego wesołego dnia na świeżym powietrzu!


< >

separator


29 sierpnia nasi seniorzy wybrali się do Domu Pomocy Społecznej Ostoja na Festyn Rodzinny Moje miejsce - mój dom. Program wydarzenia obfitował w atrakcje - między innymi koncert, loteria fantowa, pokaz wielkich baniek mydlanych, sztuczki magiczne, malowanie twarzy, poczęstunek - wszystko to zagwarantowało młodszym i starszym uczestnikom festynu wspaniałą zabawę i dostarczyło wiele radości, za co serdecznie dziękujemy! Zachęcamy do odwiedzenia galerii.


separator


Gdy odwiedza nas przyjaciel naszego Domu, pan Jacek Mazur (DJ Jama) wiadomo, że czeka wszystkich wyśmienita zabawa! Tak też się stało 28 sierpnia, kiedy pan Jacek wraz z Klubem Seniora Prometeusz po raz kolejny odwiedził naszych seniorów i porwał mieszkańców i klubowiczów do tańca! Serdecznie dziękujemy za radość i wspaniałą rozrywkę przy muzyce oraz zapraszamy do galerii, gdzie można już obejrzeć fotorelację.


separator


4 sierpnia skorzystaliśmy z pięknej, słonecznej pogody i wybraliśmy się na małą wycieczkę nad morze! Po spacerze deptakiem zjedliśmy lody i wypiliśmy kawę w barze przy molo, a następnie robiliśmy sobie zdjęcia na pamiątkę. Serdecznie zapraszamy do GALERII!.


< >

separator


Grupa seniorów z naszego Domu i Klubu Samopomocy 16 sierpnia wybrała się na wzruszającą wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie, położonego na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zaledwie kilka kilometrów od naszego DPS. Seniorzy mogli pomodlić się do Madonny z Matemblewa i zobaczyć tzw. okno życia, dające szansę na nowe życie noworodkom, których matki nie mogą lub nie chcą zatrzymać.

Zapraszamy do galerii - można już obejrzeć fotorelację z wyprawy do Sanktuarium!


separator


Tego lata dni z wysokimi temperaturami jest niewiele, lecz słońce potrafi pokazać się nagle i zacząć przypiekać. My zatem tym rozważniej powinniśmy korzystać z ładnej pogody i upałów.

9 sierpnia nasi mieszkańcy i uczestnicy Klubu Samopomocy wysłuchali wielce interesującej prelekcji edukacyjnej pt. Jak zachować się w trakcie upałów, gdyż wiedza ta jest niezbędna nawet podczas tak chłodnego lata, jak tegoroczne. Prelekcję przeprowadzili pracownicy naszego Domu – pani Halina Tyszko (terapeutka zajęciowa), pan Jarosław Wilkołaski (instruktor ds. kulturalno-oświatowych) oraz pani Aleksandra Grabowska (specjalista pracy socjalnej). Seniorzy podczas prelekcji zdobyli wiedzę płynącą z prezentowanych filmów, wykładu, quizu i wspólnej dyskusji.
Zapraszamy do galerii!


separator


8 sierpnia pan Jarek, instruktor kulturalno - oświatowy naszego Domu, zorganizował wspaniałą niespodziankę dla mieszkańców i klubowiczów - KARAOKE! Każda osoba, która była chętna wziąć udział w zabawie, dostała mikrofon i mogła zaprezentować swoje zdolności wokalne, wspierając się wyświetlanym na ekranie tekstem znanych i lubianych piosenek. Był to dla wszystkich wesoły dzień pełen dobrej rozrywki! Zdjęcia z karaoke w naszym Domu można już obejrzeć w galerii - zapraszamy.


< >

separator


Gdy tylko pogoda sprzyja, co niestety w tym roku zdarza się zbyt rzadko, seniorzy mieszkający w naszym Domu oraz uczestnicy Klubu Samopomocy biorą udział w gimnastyce na świeżym powietrzu. Codziennie rano wyglądamy słońca, by móc skorzystać z możliwości poćwiczenia w naszym pięknym ogrodzie przy śpiewie ptaków i szumie drzew rosnących na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który rozciąga się tuż za ogrodzeniem. Taka gimnastyka może zapoczątkować tylko dobry dzień!
Zapraszamy do galerii!


< >

separator


DJ Jama, czyli przyjaciel naszego Domu - pan Jacek Mazur, cyklicznie organizuje dla naszych mieszkańców potańcówki, które następnie z pasją prowadzi przy nieocenionym współudziale Klubu Seniora Prometeusz. DJ Jama „rozkręci” każdego seniora i seniorkę, porywając do tańca i zarażając uśmiechem. Nie inaczej było 28 lipca w naszej Kawiarni, którą zalała fala radości i zabawy!

Ponadto pan Jacek przygotowuje i prezentuje prelekcje na temat muzyki i zabytków świata. 14 lipca opowiedział nam o fascynujących Węgrach i ich kulturze. Serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do GALERII!


separator


26 lipca seniorzy wybrali się na Kiermasz Odpustowy w Domu Pomocy Społecznej MORS w Stegnie. Serdecznie zapraszamy do galerii, gdzie zamieściliśmy już zdjęcia!


< >

separator


18 i 25 lipca odwiedziła nas rodzina muzyków - Natalia Egielman wraz z Dariuszem Egielmanem zagrali dla naszych seniorów kolejno na flecie i klarnecie, a Daniel Egielman dał wspaniały koncert gitarowy.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do galerii!


separator


24 lipca uczestnicy Klubu Samopomocy mieli po raz trzeci wielką przyjemność skorzystać z zaproszenia pani Teresy Wasilewskiej, Radnej Miasta Gdańska. Tym razem uraczono seniorów obiadem w restauracji Mon Balzac przy ul. Piwnej 36/39 na gdańskiej Starówce. Oczywiście niezbędnym elementem tego dnia był spacer uliczkami Gdańska, kończący się na Długim Pobrzeżu. Tam, korzystając z pięknej pogody, robiliśmy sobie zdjęcia na pamiątkę - można je już obejrzeć w galerii!


separator


Dzięki temu, iż w niedalekiej odległości od naszego Domu położony jest Gdański Ogród Zoologiczny, nasi mieszkańcy i klubowicze regularnie odwiedzają mieszkające tam zwierzęta – zarówno te małe, takie jak egzotyczne motyle czy pocieszne surykatki, jak również te największe, czyli nasze oliwskie, imponujące słonie. Wyjazd do ZOO jest dla seniorów nie tylko okazją do obserwacji dzikich zwierząt, ale również gwarantuje długi spacer wśród przyrody.

W galerii zamieściliśmy już zdjęcia z tego ekscytującego dnia!


< >

separator


Fundacja Dogoterapeutyczna Husky team z Korczyna w lipcu już po raz kolejny ucieszyła naszych seniorów wizytą profesjonalnie przygotowanych psów rasy husky syberyjski wraz z przewodnikami. Nic tak nie cieszy mieszkańców i klubowiczów jak zimny psi nos na ręce i dotyk miękkiej sierści! Od razu palce przestają być tak sztywne, plecy pochylone nad psem mniej bolą, a na buzi pojawia się uśmiech. Serdecznie dziękujemy Fundacji za odwiedziny. W galerii znajduje się obszerna fotorelacja z tego wyjątkowego wydarzenia – zapraszamy!


separator
urodziny
separator


Jak co roku w czerwcu, nasi seniorzy wybrali się do Domu Pomocy Społecznej MORS w Stegnie na zabawę z okazji Nocy Świętojańskiej, którą wszyscy uczestnicy rozpoczęli uroczystym spacerem nad morze i puszczeniem na fale wianków, które ze sobą przywieźli. Następnie rozpoczęły się tańce i poczęstunek - zabawa jak zwykle była przednia! Pozdrawiamy naszych przyjaciół ze Stegny i zapraszamy do GALERII!.


separator


20 czerwca nasi mieszkańcy wyruszyli do DPS w Stawiskach na tradycyjny Dzień Łasucha. Podczas prezentacji wspaniałych i pysznych potraw przyrządzonych przez seniorów można było spotkać przyjaciół, jak również nawiązać nowe znajomości. Wielką atrakcją było też dla nas wytwarzanie prawdziwego masła przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stawisk!

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki, a zwycięzcy nagrody. Zapraszamy do GALERII.


< >

separator


Podczas ostatniej swojej wizyty w naszym Domu, pani posłanka na Sejm Henryka Krzywonos-Strycharska obiecała naszym seniorom wspaniałą niespodziankę, na którą wszyscy czekali! Zgodnie z tą obietnicą, 10 lipca, odwiedził nas aktor, pan Bartosz Żukowski, którego wszyscy znamy z roli Waldka Kiepskiego w serialu Świat według Kiepskich i wielu ról filmowych! Opowiedział o tajnikach pracy w telewizji, filmie oraz teatrze, jak również odpowiadał na liczne pytania naszych seniorów oraz zaprzyjaźnionych uczestników warsztatu terapii zajęciowej dla osób niewidomych. Serdecznie dziękujemy zarówno pani Henryce Krzywonos-Strycharskiej, jak również mężowi pani Henryki - panu Krzysztofowi Strycharskiemu - który towarzyszył panu Bartoszowi podczas odwiedzin w naszym Domu. Każdy uczestnik spotkania mógł uścisnąć rękę pana Żukowskiego oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Z całego serca dziękujemy panu Bartoszowi za to niezwykłe spotkanie oraz państwu Strycharskim za umożliwienie nam osobistego poznania odtwórcy roli Waldka Kiepskiego, którego tak lubimy oglądać na ekranie!

Zapraszamy do GALERII!.


separator


30 czerwca tradycyjnie powitaliśmy lato zabawą w naszym Domu. Jak przystało na pierwszą prawdziwie wakacyjną imprezę, było dużo śmiechu, radości i tańców do muzyki przygotowanej przez DJ Jamę, a każdy mógł również wziąć udział w licznych konkursach, grach i zabawach towarzyskich!

Serdecznie dziękujemy wszystkich Gościom za przybycie i zapraszamy do GALERII.


< >

separator
jelitkowo
separator


21 czerwca grupa naszych mieszkańców pojechała do Dziennego Domu Pomocy przy ul. Wajdeloty w Gdańsku, był reprezentować nasz Dom podczas drugiej edycji Turnieju Gry Tysiąc, połączonego z konkursem artystycznym wraz z wystawą prac plastycznych Widoki z mostem.

Jesteśmy niezmiernie dumni, gdyż nasz mieszkaniec, pan Marek, zdobył złoty medal, zajmując pierwsze miejsce w turnieju!

Serdecznie zapraszamy do GALERII!.


separator


19 czerwca nasi mieszkańcy ponownie mogli skorzystać z życzliwości pani Teresy Wasilewskiej - Radnej Miasta Gdańska podczas wspólnego obiadu w gdańskiej restauracji Rękawiczka. Urzeczeni rozmową z panią Teresą i zachęceni piękną pogodą wybrali się następnie na wspaniały spacer po gdańskiej starówce. To był udany dzień, którego nasi seniorzy długo nie zapomną, dziękujemy!


< >

separator


8 czerwca wybraliśmy się na imprezę Aktywny seniorze - pokaż co potrafisz w Centrum Aktywności i Wsparcia dla Osób Starszych Pod Cisem MOPR przy ul. Sterniczej w Gdańsku. Radości nie było końca, kiedy wystawione przez nas prace zajęły I miejsce!

Serdecznie dziękujemy za możliwość przemiłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i podziwiania talentów występujących seniorów!

Zapraszamy do galerii.


separator

W piątek 9 czerwca w naszym pięknym ogrodzie odbył się festyn Powitanie lata!


Odwiedziło nas mnóstwo wspaniałych gości - w dobry humor wprowadził nas kabaret Zgredy z Redy, o zdrowie ciała zadbała pani Katarzyna Prusik i pan Michał Kubiak, a o urodę - młode wizażystki i florystki ze Szkoły TEB oraz z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 9 w Gdańsku.

Uśmiechy na twarzach wszystkich wywołały piękne psy o smutnych historiach, które po zaadoptowaniu ze schroniska Promyk żyją obecnie pełnią życia! Do końca festynu każdy mógł poznać psy, pobawić się z nimi i wygłaskać.

Swoją pasję zaprezentowały ponadto uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 70 w Gdańsku, prezentując widowiskowy pokaz szermierki.

Muzyka towarzyszyła nam przez cały czas wraz z występem pana Zbigniewa Konwerskiego oraz pani Zuzanny Wężyk, jak również w trakcie dyskoteki prowadzonej przez DJ Jamę.

Artystyczną część festynu stanowiły dwie wystawy prac - fotografie Tomasza Kosidło oraz obrazy Barbary Wypustek.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 70 wspaniale pomagały nam w organizacji festynu, a po pracy szalały na dmuchanej zjeżdżalni albo grały w bule.

Na koniec tego pełnego wrażeń dnia każdy mógł posilić się pyszną grochówką oraz wylosował dla siebie upominek w ramach loterii kończącej nasz festyn.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli nam w przygotowaniu i prowadzeniu festynu oraz wszystkim gościom i uczestnikom festynu, którzy, mamy nadzieję, również bawili się doskonale.

Zapraszamy do GALERII!


< >

separator


Zapraszamy na stronę gdansk.pl, gdzie przeczytać można informację o festynie Powitanie lata, który odbędzie się na terenie ogrodu przy naszym Domu w piątek 9 czerwca, w godzinach 10:00-13:00.


separator
koncert
separator


22 maja grupa naszych mieszkańców i klubowiczów, dzięki uprzejmości i wsparciu pani Teresy Wasilewskiej, Radnej Miasta Gdańska, mogła spędzić miło czas przy pysznym obiedzie i kawie w restauracji Rękawiczka w Gdańsku. Zapraszamy do galerii.


< >

separator


16 maja wzięliśmy udział w obchodach 50-lecia Przedszkola Nr 42 Dolina Smyków przy ul. Michałowskiego 28 na VII Dworze. Wszyscy byli pod wrażeniem wspaniale przygotowanej części artystycznej i oficjalnej jubileuszu! Zapraszamy do galerii.


separator


12 maja po raz kolejny odwiedził nas pan Jacek Mazur z wystąpieniem na temat muzyki i zabytków świata. Tym razem opowiedział nam o Austrii! Serdecznie dziękujemy panu Jackowi za prezentację i zapraszamy do GALERII.


separator
zaproszenie
separator


Wyjazdy na koncerty edukacyjne do Filharmonii Bałtyckiej to dla naszych mieszkańców i uczestników Klubu Samopomocy zawsze wielkie wydarzenie!
Serdecznie zapraszamy do galerii, gdzie zamieściliśmy już zdjęcia z ostatniego takiego wyjazdu 23 maja tego roku!


< >

separator

DPS Polanki - chóralnie


19 maja miało miejsce kolejne wydarzenie muzyczne w naszym domu. Tym razem Polanki rozbrzmiewały chóralnie. W Domu Pomocy Społecznej odbył się występ chóru Raskila z Litwy.

Koncert ten był jednym z wielu organizowanych przez Fundację Mundus Cantat w ramach projektu Gdańskie Koncerty Towarzyszące 13 Międzynarodowemu Festiwalowi Chóralnemu Mundus Cantat. Ideą tego festiwalu jest prezentacja i promocja dóbr kulturowych różnych narodów, która wyrażona jest muzyką chóralną. W jego programie znajdują się występy zespołów z wielu krajów - m.in. Rosji Ukrainy, Kolumbii, a także z Polski. Mundus Cantat zaistniał także w przestrzeni miejskiej - w tym m.in. w naszym domu, gdzie wystąpił wspomniany żeński zespół wokalny Raskila z Litwy.

Grupa powstała w 1995 roku, a w jej skład wchodzi obecnie 11 kobiet różnych zawodów, które łączy wspólna pasja - muzyka. Założyła ją Lina Kairyte - nauczycielka muzyki kompozytorka, autorka aranżacji dla zespołów wokalnych i chórów.

Raskila od wielu lat aktywnie koncertuje nie tylko na Litwie, ale także w Niemczech, na Łotwie, w Holandii czy Gruzji; zdobywa także wiele nagród - w tym m.in. nagrodę Złotego ptaka, jedno z najwyższych chóralnych wyróżnień przyznawanych na Litwie. Repertuar tego chóru to różne aranżacje pieśni ludowych, utwory współczesnych kompozytorów, a także muzyka sakralna. Namiastkę tego zespół przedstawił podczas koncertu, który spodobał się naszym podopiecznym. Zapraszamy do naszej galerii, gdzie można zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.


separator


Początek tygodnia okazał się dla nas bardzo wesoły! W poniedziałek, 22 maja, wystąpił w naszym Domu kabaret Zgredy z Redy.
Wszyscy nasi seniorzy oglądali przedstawienie z szerokimi uśmiechami!
Serdecznie dziękujemy artystom z kabaretu za odwiedziny. Życzymy samych sukcesów i, o ile to możliwe, jeszcze więcej radości!
Zapraszamy do galerii, gdzie zamieściliśmy już fotorelację.


separator


W maju mieliśmy zaszczyt gościć w naszym Domu dwóch wyjątkowych gości! Odwiedziła nas bowiem pani Henryka Krzywonos - posłanka na Sejm oraz pani Aleksandra Dulkiewicz - zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki gospodarczej.
Za te przemiłe odwiedziny dziękują zarówno nasi seniorzy, którzy z radością pokazali obu paniom swój Dom, jak również nasza pani Dyrektor - Danuta Podogrodzka - Oleńko oraz wszyscy pracownicy!
Zapraszamy do galerii!.


< >

separator

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...


Dni, których nie znamy - tym utworem z repertuaru Marka Grechuty, a nawet jego wspólnym śpiewaniem zakończył się kolejny jazzowy koncert w naszym domu. 11 maja młodzi artyści – studenci pierwszego roku Akademii Muzycznej w Gdańsku z kierunku jazz i muzyka estradowa (Dorota Kalinowska i Renata Tuszyńska - obie panie sopranistki oraz Jan Jarecki - akompaniujący im na fortepianie) zaprezentowali szereg piosenek - od starszych po bardziej współczesne, w ciekawych aranżacjach.

Podczas koncertu można było usłyszeć utwory z repertuaru Violetty Villas, Grażyny Łobaszewskiej, Kabaretu Starszych Panów, Andrzeja Zauchy, Maryli Rodowicz, Doroty Osińskiej, Urszuli Sipińskiej, a także własną kompozycję jednej z występujących studentek.

Występ spotkał się – podobnie jak inne wydarzenia muzyczne, jakie odbywają się w naszym domu - z ciepłym przyjęciem nie tylko naszych podopiecznych, ale również członków Klubu Seniora Prometeusz, którzy aktywnie uczestniczą w organizowanych przez nas wydarzeniach.

Kolejne z nich miało miejsce 12 maja , podczas którego – w ramach prezentacji muzyki świata - DJ Jama zaprezentował muzykę Austrii. Zdjęcia z obu wydarzeń znajdują się w naszej galerii, do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy.


separator

Na Polankach po raz kolejny jazzowo


27 kwietnia nasz Dom znowu rozbrzmiewał muzycznie. Kolejny koncert studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku - tym razem z jazzowego cyklu - przyciągnął wielu słuchaczy. Wśród nich byli nie tylko nasi mieszkańcy, ale także osoby z zewnątrz, które zawsze serdecznie zapraszamy na tego rodzaju wydarzenia.

Młodzi artyści - pochodząca z Białorusi Anastazja Roskach i akompaniujący jej na gitarze Paweł Krześniak - zaproponowali słuchaczom znane utwory m.in. zespołu The Beatles, utwór z repertuaru Kayah oraz Leonarda Cohena (słynne Alleluja), a także wiele innych.

Pięknie wykonane piosenki, ale przede wszystkim sami młodzi artyści wnieśli tym wydarzeniem - mimo niesprzyjającej za oknem tego dnia pogody - w nasz Dom i słuchaczy wiele radości. Niektórzy nawet zaangażowali się we wspólne śpiewanie. Jak zapewniano na koniec jeszcze nie raz muzyka (w tym także jazzowa) zabrzmi na Polankach. O kolejnych koncertach powiadomimy wkrótce, a na razie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu w GALERII!.


< >

separator
Życzenia
separator
Zaproszenie
separator


21 kwietnia pan Jacek Mazur, przyjaciel naszego Domu, po raz kolejny zabrał mieszkańców, klubowiczów i uczestników Klubu Seniora Prometeusz na wspaniałą wycieczkę. Tym razem była to Grecja i jej porywająca muzyka!

Była to fascynująca podróż, która zauroczyła wszystkich naszych seniorów, jak również fotografów, którzy po zrobieniu kilku zdjęć (do obejrzenia których zapraszamy do GALERII), odkładali aparaty i dawali się wciągnąć w opowieści pana Jacka.

Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania 12 maja, kiedy to pan Jacek pokaże nam uroki pięknego modrego Dunaju oraz różnych rejonów Austrii.


separator


Tańce i radość, czyli kolejna zabawa w naszym Domu! 28 kwietnia gościł u nas pan Jacek Mazur, który znów porwał na parkiet naszych mieszkańców, klubowiczów i członków Klubu Seniora Prometeusz.

Muzyki i zabawy nikt z naszych seniorów długo nie chciał przerwać, a gdy nadeszła pora obiadowa, ze trudem odrywaliśmy się od tańców! Jedno jest pewne - w następnych miesiącach też chcemy się tak bawić! Dlatego 26 maja znów odbędzie się w naszym Domu wesołe spotkanie z panem Jackiem!

Ale zamiast opisywać świetną zabawę zapraszamy do GALERII. Tam wszystko można zobaczyć.


separator


9 maja o godzinie 11:00 w Domu Pomocy Społecznej Polanki, w ramach Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych i kampanii edukacyjno-informacyjnej Bądź rozważny. Nie daj się oszukać, odbędzie się prelekcja na temat oszustw, które mogą zagrażać seniorom.


separator


16 kwietnia, w Niedzielę Wielkanocną, w Domu Pomocy Społecznej Polanki odbyło się tradycyjne Śniadanie Wielkanocne. Przy uroczyście zastawionym stole spotkali się seniorzy, pracownicy i przyjaciele Domu, pani dyrektor Danuta Podogrodzka-Oleńko oraz grono naszych wspaniałych gości. Wszyscy z radością i uśmiechem świętowaliśmy Zmartwychwstanie Pańskie z myślą, iż wiara i nadzieja będą towarzyszyć nam również każdego następnego dnia!
Serdecznie zapraszamy do galerii, gdzie zamieściliśmy zdjęcia z Wielkanocy w naszym Domu.


separator
Życzenia
separator


10 kwietnia mieszkańcy i klubowicze z naszego DPS wzięli udział w Misterium Męki Pańskiej, przygotowanym przez Grupę Teatralno-Biblijną EMAUS.

Serdecznie dziękujemy za doskonale przygotowaną inscenizację i zapraszamy do galerii, gdzie zamieściliśmy już zdjęcia!


separator


6 kwietnia odbył się u nas kolejny wyjątkowy koncert z cyklu DPS na jazzowo! Tym razem przed seniorami wystąpiły grupy wokalne z IV Wydziału Akademii Muzycznej w Gdańsku, pod kierunkiem ad. dr Małgorzaty Kuchtyk. Koncerty jazzowe w naszym Domu są szczególnie ciepło przyjmowane przez mieszkańców i klubowiczów i długo wspominane. Zapraszamy do GALERII!.


< >

separator


31 marca w naszym Domu Pomocy Społecznej Polanki odbył się wspaniały koncert - zaśpiewał dla nas Chór Canticum Iuvenis z Człuchowa!

Nasi seniorzy serdecznie dziękują rozśpiewanej młodzieży za przepiękny występ!

Można już odwiedzić naszą GALERIĘ, gdzie zamieściliśmy zdjęcia z występu chóru.


separator


Dzień dobry! Nazywam się Jacek Mazur i jestem przyjacielem Domu Pomocy Społecznej Polanki. 17 marca 2017 roku, na zaproszenie Klubu Seniora Prometeusz, rozpocząłem cykl spotkań Muzyka i zabytki świata z seniorami w DPS.

Podczas pierwszego spotkania prezentowałem kulturę Francji, a 27 marca - Włoch. Z wielką radością obserwowałem pozytywną reakcję mieszkańców i klubowiczów, co prezentują zdjęcia w GALERII.

W najbliższym czasie, 21 kwietnia, zapraszam na kolejne spotkanie ze mną, podczas którego opowiem o Grecji.


< >

separator
Zaproszenie
separator
Koncert
separator


22 marca Klub Seniora Prometeusz zorganizował w kawiarni naszego Domu prelekcję pana Czesława Dawiskiby pt. Dobroczynna sól - zdrowie bez recepty, podczas której opowiedział o historii i właściwościach leczniczych soli, jak również o hydroterapii i profilaktyce.

Zapraszamy do GALERII!


separator
Koncert
separator
Informacja
separator

Muzycznie o miłości w DPS Polanki


Miłość była tematem przewodnim pieśni i arii podczas koncertu, jaki odbył się 15 marca w Domu Pomocy Społecznej Polanki w Oliwie. Tym razem studenci Koła Naukowego Muzyki i Literatury Wokalnej Wydziału Wokalno-Aktorskiego w Gdańsku (Paulina Dąbrowska - sopran, Katarzyna Marczewska - sopran, Łukasz Górczyński - tenor i Dominik Mazan – bas) wraz z profesor Grażyną Troć (która akompaniowała im na fortepianie) zaprezentowali koncert zatytułowany Co nam w duszy gra.
Występ to kolejne spotkanie z muzyką klasyczną w naszym domu. Wysoka frekwencja naszych podopiecznych, a także osób spoza domu świadczy o tym, że w duszy uczestników gra przede wszystkim muzyka. Repertuar koncertu z kolei dowodził, że oprócz tego gra nam w duszach miłość, co podkreślała też jego prowadząca. Zaproponowane przez młodych artystów utwory, a także ich interpretacje dostarczyły wielu wzruszeń. Podczas spotkania można było wysłuchać wielu pieśni i arii ze znanych oper. Koncert rozpoczęła włoska pieśń o miłości - Moje kochanie. Uczestnicy mogli też wysłuchać m.in. fragmentów oper Wolfganga Amadeusza Mozarta Cosi fan tutte i Don Giovanni, pieśni Fryderyka Chopina Hulanka , a także arii z opery Stanisława Moniuszki Flis.
Kolejne spotkania z muzyką w naszym domu już niebawem. Zapraszamy do śledzenia naszych ogłoszeń oraz do galerii zdjęć powyżej.


separator

DPS Polanki - na jazzowo


9 marca Polanki rozbrzmiewały jazzowo. W Domu Pomocy Społecznej Polanki odbył się po raz pierwszy koncert, który rozpoczął cykl wystąpień młodych artystów Akademii Muzycznej w Gdańsku z kierunku jazz i muzyka estradowa.
To kolejna propozycja - po koncertach muzyki klasycznej, które na stałe wpisały się już w kalendarz imprez odbywających się w naszym domu. Jest ona skierowana do naszych podopiecznych, ale także do wszystkich seniorów z sąsiedztwa, którzy kochają muzykę. Za sprawą wokalistów - Doroty Theisebach i Łukasza Reksa, a także akompaniującego im Dominika Kisiela - koncert wzbudził wiele pozytywnych emocji.
Młodzi artyści zaproponowali słuchaczom nie tylko utwory takich wykonawców jak Stevie Wonder czy Alicia Keys, ale także bardzo znane przeboje, takie jak chociażby Stand by me.
Jazzowe wydarzenie w naszym domu było od dawna moim marzeniem - mówi Jarosław Wilkołaski - instruktor kulturalno-oświatowy z DPS Polanki - Od kilku miesięcy starałem się, żeby się odbyło i było warto. Młodzi artyści wnieśli tym koncertem w nasz dom i słuchaczy nową, dobrą energię, co bardzo mnie cieszy. Mam nadzieję, że kolejne koncerty - w najbliższej przyszłości odbędą się na pewno dwa - spotkają się z równie pozytywnym przyjęciem. To z kolei zachęci młodych muzyków, żeby zechcieli kontynuować swoje występy u nas, dzieląc się radością, jaką może dawać muzyka jazzowa.


< >

separator
Życzenia
separator
wolontariat
separator
Koncert
separator


6 marca odbył się w naszym Domu koncert wokalny! Zaśpiewał dla nas pan Zbigniew Konwerski, zachwycając mieszkańców i klubowiczów i wprowadzając wszystkich w doskonałe nastroje. Serdecznie dziękujemy!


< >

separator

Serdecznie polecamy nagranie z naszej wspaniałej zabawy Karnawał pod palmami!


separator
Życzenia
separator


15 lutego mieszkańcy naszego Domu wzięli udział w zabawie karnawałowej w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, tańce, poczęstunek i miłe towarzystwo!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII!


separator
Zabawa

ZAPRASZAMY DO GALERII!


separator


15 lutego odbył się u nas kolejny koncert z cyklu Akademia Muzyczna na Polankach. Tym razem wystąpiła u nas studentka Akademii grająca na wiolonczeli. Serdecznie dziękujemy za pełen piękna i emocji występ!
Zapraszamy do GALERII!


separator


14 lutego 2017 roku odwiedził naszych mieszkańców i klubowiczów pan Jacek Mazur i poprowadził wspaniałą imprezę walentynkową!
Muzyka rozrywkowa porwała wszystkich do tańca, a romantyczne rytmy rozgrzewały nasze serca i uśmiechy.
Seniorzy serdecznie dziękują panu Jackowi za doskonałą zabawę!

Zapraszamy do GALERII!


< >

separator
Karnawał
separator
Życzenia
separator
Koncert
separator

Piszą o nas!


Zapraszamy do przeczytania relacji z naszej uroczystości z okazji jubileuszu 100 lat pani Heleny Mołoń na portalu internetowym Gdansk.pl!


LINK DO ARTYKUŁU


separator
Życzenia

separator

Z wielką przyjemnością przedstawiamy nagrania z konceru akordeonowego w naszym Domu w dniu 30.01.2017 roku - zapraszamy do oglądania i słuchania!separator
separator

Setna aria Heleny Mołoń


Każdy rok życia to pewnego rodzaju aria, jaką przynosi nam los. Każdy z nas wyśpiewuje ją na swój własny sposób. Pojedyncze nuty biorą się ze szczęścia, przypadku, czasami pisze je kaprys losu… Niektórzy jednak posiadają dar szczególny i swoimi talentami obdarowują świat, przez co staje się on piękniejszy. Dźwięki nabierają wówczas mocy i zupełnie innego znaczenia. Brzmią tak, że długo się je pamięta.

Tak było w przypadku Heleny Mołoń - znanej operowej sopranistki, solistki Opery i Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, która w tym roku obchodzi 100. rocznicę urodzin. Setna jej aria zabrzmiała więc szczególnie podczas uroczystości, jaka odbyła się z tej okazji w Domu Pomocy Społecznej Polanki w Oliwie, gdzie obecnie przebywa. Na to piękne święto 28 stycznia br. przybyło wielu gości. Wśród nich Paweł Adamowicz - Prezydent Miasta Gdańska, Ireneusz Szweda – Doradca Wojewody z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Marlena Jasnoch – zastępca dyrektora MOPR, Sylwia Łyczka - przedstawicielka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Jacek Teodorczyk - radny Gdańska, ksiądz Henryk Tribowski z pobliskiej parafii, a także rodzina jubilatki – Andrzej Ziółkowski, jej siostrzeniec oraz jego syn Wojciech, a także Halina Massalska – artystka z chóru Opery Batyckiej, koleżanka jubilatki, oraz Alina Budnar. W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele Opery Bałtyckiej wraz z Warcisławem Kuncem - dyrektorem Opery, a także podopieczni naszego domu (w tym dwie nasze wcześniejsze stulatki) oraz przedstawiciele Klubu Seniora Prometeusz i członkowie działającego przy naszym ośrodku Klubu Samopomocy.

Gości przywitała Danuta Podogrodzka - Oleńko, dyrektor naszego Domu, składając wszystkim przybyłym serdeczne podziękowania za przybycie na tę wspaniałą uroczystość. Następnie wraz z gośćmi składaliśmy życzenia i wręczaliśmy kwiaty oraz upominki dla jubilatki. Pani Helena Mołoń - tego dnia w bardzo dobrej formie - entuzjastycznie przyjmowała wszystkie ciepłe słowa. Jestem zadowolona - powtarzała z uśmiechem. Ciekawą niespodziankę dla 100-latki przygotowali pracownicy i mieszkańcy domu. Był nią specjalnie nakręcony film z życzeniami od pracowników i samorządu mieszkańców, który sprawił jubilatce wiele radości.

Podobnie jak wspomnienia o jej życiu, a dokładniej o twórczości artystycznej, które przedstawił Piotr Kusiewicz, wieloletni akompaniator śpiewaczki, a prywatnie syn jej scenicznego partnera – Jana Kusiewicza. Goście urodzinowi mogli przy tej okazji posłuchać fragmentów kilku arii Heleny Mołoń ze znanych oper w jej pięknym, archiwalnym i odtworzonym podczas uroczystości z nagrań wykonaniu. Prezentację wspomnieniową rozpoczęła piosenka tytułowa z filmu Love story - ulubiona melodia jubilatki.

Helena Mołoń debiutowała w 1953 roku rolą Halki w operze Stanisława Moniuszki, następnie można było ją oglądać m.in. w Cyganerii Giacomo Pucciniego, Baronie cygańskim Johanna Straussa, Carmen Georges`a Bizeta i wielu innych przedstawieniach. Obok pracy artystycznej angażowała się również w pracę społeczną m.in. koncertując charytatywnie. Prezentację zakończył występ Marii Malinowskiej - śpiewaczki, która jakiś czas temu napisała pracę magisterską na temat jubilatki.

Ukoronowaniem uroczystości był moment dzielenia urodzinowego tortu. Kolejna setna aria w naszym domu za nami; teraz życzymy naszej podopiecznej, a także pozostałym mieszkańcom wielu kolejnych, pięknych lat w zdrowiu i spokoju.

Zapraszamy do GALERII!


< >

separator

Nietypowi goście


20 stycznia nasz dom odwiedzili nietypowi, ale bardzo przyjaźni goście. Wnieśli oni dużo ciepła, zabawy i uśmiechu. Dom Pomocy Społecznej Polanki w Oliwie odwiedziły zwierzaki i ich opiekunowie z gdańskiego schroniska dla zwierząt Promyk.

Odwiedziny, które zbiegły się jednocześnie z Dniem Babci i Dziadka, były inicjatywą wolontariuszy wspomnianego schroniska, a seniorom przyniosły wiele radości.

Kotka Poli (lat 4) niemal nie schodziła z kolan pań i nieustannie domagała się uwagi, natomiast psy - rottweiler Broda i owczarek Ali (oba po 8 lat) obdarowywały pieszczotami po równo wszystkich.

Nie sądziliśmy, że wydarzenie to spotka się z tak ciepłym przyjęciem w naszym domu - mówi Jarosław Wierzbicki z Domu Pomocy Społecznej Polanki. - Wielu podopiecznych było naprawdę wzruszonych, dlatego planujemy już kolejną tego typu wizytę. Spotkanie pokazało jak wiele łączy ludzi oraz zwierzęta i jak dobra energia, pochodząca od jednych i drugich, może stworzyć jego wyjątkową atmosferę.

Zapraszamy do GALERII!


< >

separator
Życzenia
separator

Młodzi artyści dla seniorów


Arie z operetek, kolędy, fragmenty poetyckie - to tylko niektóre elementy koncertu, jaki odbył się 18 stycznia w Domu Pomocy Społecznej Polanki w Oliwie. Występ studentów Akademii Muzycznej z Gdańska zgromadził liczną grupę naszych podopiecznych, a także wiele innych osób z lokalnej społeczności, które kochają muzykę.

To nie pierwszy nasz występ w takim miejscu jak to w Oliwie - mówi Katarzyna Babirecka, sopranistka i jednocześnie prowadząca koncert - Bardzo lubimy takie spotkania i śpiewamy dla seniorów z wielką przyjemnością. Bardzo nas cieszy, kiedy publiczność reaguje żywo na nasze prezentacje utworów. Wielką satysfakcją jest to, że goście cieszą się, bo mogą nas posłuchać - dodaje Anna Bienias, również sopranistka - a dodatkową przyjemnością dla nas jest możliwość dawania im radości.

Repertuar koncertu młodzi artyści dobrali tematycznie Staraliśmy się podkreślić w naszym występie okres świąteczno - karnawałowy. Z drugiej strony mamy piękną zimę za oknami, której tematyka także przeplatała się w naszych utworach. Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować pani profesor Aleksandrze Kucharskiej-Szefler za pomoc w przygotowaniach do tego koncertu oraz za to, że jest dla nas inspiracją naszych działań, skierowanych w stronę drugiego człowieka - mówi Katarzyna Babirecka.

Podczas spotkania można było wysłuchać m.in. kilku kolęd w wykonaniu wspomnianych sopranistek, (akompaniował im na fortepianie Marek Salej). Utwory były również okazją do wspólnego śpiewania dla wszystkich zgromadzonych. Młodzi artyści zaprezentowali ponadto dwa utwory - część Zima z Czterech pór roku w Buenos Aires argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli w wykonaniu Doroty Szyperskiej (grającej na gitarze) oraz Pięć cichych pieśni Johna Wiliama Duarta (brytyjskiego kompozytora, gitarzysty i pisarza), a także arie - Noliny z opery Don Pasquale oraz Rity z opery komicznej Rita - obie włoskiego kompozytora Gaetano Donizetti.

Warto nadmienić, że koncert był jednym z cyklu spotkań z muzyką, jakie odbywają się w Domu Pomocy Społecznej Polanki w Oliwie, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Informacje o kolejnych pojawią się na naszych stronach internetowych.


separator

TANECZNYM KROKIEM W NOWY ROK!


17 stycznia 2017 roku odbyła się w naszym domu zabawa taneczna prowadzona przez pana Jacka Mazura z Klubu Seniora Prometeusz. Wzięli w niej udział zarówno mieszkańcy, jak również członkowie naszego Klubu Samopomocy, a także wspomnianego już klubu Prometeusz, skupiającego osoby starsze ze środowiska lokalnego.

To początek cyklu tego rodzaju wydarzeń, jakie mają się odbywać w Domu Pomocy Społecznej Polanki co miesiąc - zapowiada Grażyna Bocian, instruktorka terapii zajęciowej. - Cieszy nas każda aktywność naszych podopiecznych i ich radość z każdego takiego spotkania. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby było ich jak najwięcej. Do tej pory organizowaliśmy zabawy taneczne przy okazji karnawału, były też u nas zabawy letnia i andrzejkowa. Teraz chcielibyśmy, aby tańce odbywały się tu zdecydowanie częściej.
Atmosfera spotkania pokazała wyraźnie, że to dobry kierunek. Uczestnicy bawili się doskonale już od pierwszych taktów muzyki. Przeboje z ubiegłych lat porwały do tańca niemal wszystkich, nawet mniej sprawnych mieszkańców, a także klubowiczów.

W przerwach na odpoczynek nie zabrakło wspólnego śpiewania. Ciepłą atmosferę dopełniły miłe rozmowy. Również sami zainteresowani wyrażali się bardzo pozytywnie o takiej formie spędzania czasu: To coś innego, coś nowego, Doskonała forma ruchu, Świetna zabawa, Z pewnością warto ją powtarzać - mówili.

Pierwszy zatem taneczny krok za nami, niedługo kolejne, na które wszystkich zapraszamy, w szczególności seniorów z sąsiedztwa naszego domu! Tymczasem zachętą niech będzie nasza galeria zdjęć poniżej.


< >

separator
Koncert
separator

Dom Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku-Oliwie
ul. Polanki 121, 80-308 Gdansk
tel./fax (0048) 58 552 19 52, tel. (0048) 58 552 33 32, mail: sekretariat@dpspolanki.pl

Licznik odwiedzin 01413115