Przejdź do treści
Widok DPS

Gdansk

BIP DPS Polanki


19 grudnia nasi seniorzy i klubowicze mieli wielką przyjemność podziwiać występ sportowy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 75 w Gdańsku - dziękujemy młodym sportowcom i zachęcamy do odwiedzenia GALERII


< >

separator

29 grudnia z wielką przyjemnością gościliśmy pana Jacka Mazura z Klubu Prometeusz!


Pan Jacek wspólnie z naszymi mieszkańcami i uczestnikami Klubu Samopomocy śpiewał kolędy i radował się z nadchodzących wówczas Świąt Bożego Narodzenia!

Zapraszamy do GALERII, gdzie można obejrzeć zdjęcia z kolędowania.


separator

Zapraszamy do obejrzenia nagrań z koncertu chińskiej muzyki fortepianowej z cyklu Akademia Muzyczna na Polankach. Wystąpiła dla nas pianistka Zhang Chaoying!


separator
Urodziny
separator

Grudzień w naszym Domu okazał się rozśpiewany, muzyczny i radosny!


Moc wspaniałych koncertów sprawiała, że mieszkańcy i klubowicze z niecierpliwością oczekiwali możliwości spotkania się z artystami na IV piętrze.

Mogliśmy wysłuchać wyjątkowych dźwięków fortepianu w dniu 14 grudnia podczas koncertu chińskiej muzyki fortepianowej w wykonaniu absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku, pani dr Zhang Chaoying z Chin.

16 grudnia odwiedziła nas po raz drugi obdarzona wyjątkowym głosem Janitta, która wniosła czystą radość w serca naszych seniorów podczas wspólnego kolędowania.

Następnie, 20 grudnia na gtarze zagrała dla nas Zuzanna Wężyk, stypendystka Fahrenheita, a 30 grudnia Natalia Egielman - na flecie - i, również stypendyta Fahrenheita, Daniel Egielman, na gitarze.

Z wielką wdzięcznością za odwiedziny i z serdecznym okrzykiem Szczęśliwego Nowego Roku! pozdrawiamy naszych gości!


separator
Życzenia
separator
Życzenia
separator
Życzenia
separator


Gimnastyka i zajęcia odbywają się w naszym Domu regularnie od poniedziałku do piątku. Seniorzy licznie przyzbywają na IV piętro, by wykorzystać swój wolny czas z pożytkiem dla swego zdrowia fizycznego i psychicznego.
Dziś na naszych zajęciach gościliśmy studentki, które poprowadziły ćwiczenia z taśmami, a grupa przyszłych socjolożek z Uniwersytetu Gdańskiego tworzyła z mieszkańcami i klubowiczami świąteczne cudeńka metodą decoupage.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!
Zapraszamy do GALERII


< >

separator


16 grudnia po raz drugi odwiedzi nas Justyna Borkowska-Piepke, czyli obdarzona wspaniałym głosem Janitta!
Serdecznie zapraszamy na koncert wokalny, który rozpocznie się w naszej kawiarni na IV piętrze o godzinie 11:00.


separator


1 grudnia gościliśmy grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 57 z Gdańska, które z wielkim zaangażowaniem pakowały ozdoby świąteczne, a uśmiechem i energią rozweselały naszych mieszkańców i klubowiczów!


Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

Zapraszamy do GALERII


separator
Spotkanie
< >

separator
Koncert
separator
Życzenia
separator


2 grudnia odwiedziła nas grupa teatralna Centrum Opieki i Aktywizacji Seniora Swissmed ze spektaklem Eliksir dobrych wiadomości sentymentalnych - Uśmiech dla Ciebie.
Serdecznie dziękujemy za wizytę i możliwość podziwiania cudownych talentów aktorskich i wokalnych!
Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć fotorelację z wydarzenia. Poniżej udostępniamy nagrania.


separator

BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU!


6 grudnia na terenie zewnętrznym Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku-Oliwie przy ul. Polanki 121 stanie specjalny autobus, w którym każdy będzie mógł bezpłatnie zbadać swój słuch!
Serdecznie zapraszamy na badanie osoby z naszego sąsiedztwa!


separator


25 listopada w naszym Domu odbyła się Zabawa Andrzejkowa! Razem z gośćmi z zaprzyjaźnionych DPS-ów radowaliśmy się przez cały wieczór w tańcu, jak również podczas wesołych rozmów i żartów oraz racząc się przy stole. Ponadto tradycyjnie bawiliśmy się między innymi we wróżenie z lanego wosku, a interpretowanie woskowych cieni wyzwalało wielką kreatywność i radość u wielu seniorów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne, wesołe spędzenie czasu!


< >

separator


W piątek 25 listopada serdecznie zapraszamy seniorów z naszego sąsiedztwa na ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ!
Imprezę rozpoczynamy o godznie 14:00 w naszym DPS przy ul. Polanki 121 w Gdańsku-Oliwie.


separator


16 listopada odbył się w naszym Domu drugi koncert z cyklu Akademia Muzyczna na Polankach!


Mieliśmy wielki zaszczyt gościć i podziwiać talenty czterech wspaniałych artystek. Pani Ewelina Wojciechowska jest sopranistką; solistką Opery Bałtyckiej, pani Anna Mikolon jest pianistką i wykładowczynią Akademii Muzycznej w Gdańsku, natomiast Sara Mocarska i Anika Rehmus uczą się w Szkole Muzycznej w Gdańsku-Wrzeszczu i zagrały dla nas na skrzypcach.

Serdecznie dziękujemy zarówno Paniom, jak również wszystkim gościom!

Zapraszamy do GALERII


separator


Zapraszamy do oglądania nagrań z wydarzenia w naszym Domu, które miało miejsce 28 października 2016 roku - "Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień!"


separator


7 listopada uczestnicy naszego Klubu Samopomocy pojechali do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Koncert Edukacyjny - Koncert z Wielką Galą.
Zapraszamy do galerii, gdzie zamieściliśmy zdjęcia z tego wydarzenia!


< >

separator
Życzenia
separator


28 października, wspólnie z Działem ds. Seniorów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, zorganizowaliśmy Dni Otwarte Klubów Samopomocy.
Na seniorów czekało mnóstwo atrakcji, które obejmował nasz program wydarzenia. Na zakończenie wszyscy świetnie się bawili na zabawie tanecznej.
Dziękujemy wszystkim Gościom i zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej GALERII


< >

separator


20 października spotkaliśmy się przy kawie i ciastku z mieszkańcami, którzy obchodzą urodziny we wrześniu i październiku, by miło z tej okazji spędzić czas i wręczyć naszym seniorom piękne karty urodzinowe. Zapraszamy do GALERII


separator


W piątkowy wieczór, 14 października, odbyło się wyjątkowe wydarzenie - zarówno dla grupy naszych zaproszonych Mieszkańców i Klubowiczów, jak również dla seniorów z całego Miasta Gdańska. Spotkaliśmy się wszyscy w gmachu AmberExpo w Gdańsku, by bawić się na XI Miejskim Balu Seniora!

Zanim rozpoczęły się tańce i zabawa, mogliśmy nacieszyć oczy i serca wspaniałymi występami tanecznymi podczas pokazów tańca towarzyskiego i latynoamerykańskiego. Oglądaliśmy również fantastyczne sztuczki iuzjonisty i podziwialiśmy występy muzyczne.

Bal, jak co roku, okazał się doskonałą okazją do spotkania przyjaciół, jak również poznania nowych seniorów. Bawiliśmy się szampańsko podczas tańców i wesołych rozmów, jak również z całego serca gratulowaliśmy tym seniorom z Gdańska, którzy podczas Balu zostali uhonorowani za aktywność i inicjatywę przez Prezydenta Miasta, pana Pawła Adamowicza.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej GALERII


< >

separator


Serdecznie zapraszamy do naszej GALERII, gdzie obejrzeć już można zdjęcia z zapierającego dech koncertu TRIA GDAŃSKIEGO, z cyklu Akademia Muzyczna na Polankach!


< >

separator
Zaproszenie
separator
Akademia
separator


27 września nasi seniorzy zgromadzili się w Kawiarni na IV piętrze naszego Domu, by wysłuchać występu wokalnego niesamowitej Janitty (Justyny Piepke), której na skrzypcach akompaniował nasz instruktor kulturalno - oświatowy, pan Jarek. Pani Justyna zaczarowała wszystkich swoim głosem! Serdecznie dziękujemy za te piękne chwile!


< >

separator


26 września wybraliśmy się do Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie na warsztaty pt. Ożywiamy Kossaków z cyklu Wrzesień Seniora. Fascynujące dzieje rodziny Kossaków oraz ich twórczość bardzo zaciekawiły naszych mieszkańców i klubowiczów.


< >

separator


23 września odbył się w naszym Domu turniej warcabowy, gdzie stawili sobie czoła nasi mieszkańcy, uczestnicy Klubu Samopomocy, jak również seniorzy ze środowiska lokalnego. Wszyscy uczestniczy dzielnie walczyli o wygraną, jednak zwycięzca może być tylko jeden, a został nim nasz mieszkaniec, pan Michał Harasimiak! Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i dreszczyk zdrowej rywalizacji :)


< >

separator


Początek jesieni okazał się słoneczny i ciepły, więc wraz z uczestnikami Klubu Samopomocy oraz mieszkańcami naszego DPS wyjeżdżaliśmy na wycieczki i spędzaliśmy czas w ogrodzie.

Odwiedziliśmy między innymi miejscowość Strysza Buda, gdzie mieści się Kaszubski Park Miniatur oraz Park Gigantów. Byliśmy zachwyceni realizmem miniatur słynnych budowli!

Seniorzy wybrali się również do nowoczesnego muzeum historycznego - Muzeum Emigracji w Gdyni.

Spacerowaliśmy również po molo w Gdańsku-Brzeźnie oraz urządziliśmy sobie jesiennego grilla w naszym pięknym ogrodzie.

Klubowicze wzięli ponadto udział w turnieju gry w bule Do celu traf! w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Kisielewskiego w Gdańsku. Zabawy i śmiechu było co niemiara!

Swą wizytą ogromnie uradowały nas dzieci z Przedszkola Nr 77 w Gdańsku, które zaprezentowały wspaniały występ Żegnamy lato. Uśmiech nie schodził nikomu z twarzy!

Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia z wydarzeń!


separator


Wczesnojesienna pogoda nas rozpieszcza, więc zajęcia niemal codziennie odbywają się w naszym pięknym ogrodzie! Mieszkańcy łapią ostatnie promienie słońca, przebijającego przez strojne kapelusze, gimnastykują się pod okiem pani Asi, słuchają wspaniałej muzyki na żywo, gdy przychodzi pan Jarek ze swoimi skrzypcami, bawią się przy grach, zagadkach i kalamburach, które wymyślają panie Grażynka i Ewa.
Nie ma miejsca na nudę w naszym ogrodzie!


< >

separator


Tak się bawiliśmy na festynie Smaki Lata - zapraszamy do oglądania!


separator


30 sierpnia bawiliśmy się na festynie Smaki Lata, który odbył się na placyku pod jabłonkami w ogrodzie przy naszym Domu. Mieszkańcy spotkali się z uczestnikami Klubu Samopomocy oraz Klubu Seniora Prometeusz. Najpierw wspólnie raczyliśmy się poczęstunkiem - chlebem z pysznym smalcem, który własnoręcznie upichciły panie z Klubu Samopomocy, jak również ciastami, ciasteczkami, owocami, kawą i herbatą.
Uczestnicy festynu chętnie brali udział w licznych konkursach i zabawach, jak również radośnie tańczyli!
Pomimo kapryśnej pogody impreza pozwoliła wykorzystać jeden z ostatnich dni lata na wypoczynek na świeżym powietrzu.
Zdjęcia z festynu dostępne są już w GALERII.


< >

separator


25 sierpnia seniorzy z naszego Klubu Samopomocy wraz z mieszkanką naszego DPS, panią Alicją, wzięli udział w XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Bornem Sulinowie, w którym uczestniczyło aż 35 Domów Pomocy Społecznej.
Klubowicze zaprezentowali piosenkę Przybyli Ułani oraz podziwiali wspaniałe występy pozostałych uczestników. Pani Alicja zachwyciła wszystkich swoją interpretacją Chabrów z poligonu.
Wielką atrakcją była możliwość obejrzenia pojazdów i gadżetów militarnych, jak również uraczenia się pysznymi, tradycyjnymi potrawami wojskowymi.
Dopisała nam pogoda, więc wszyscy seniorzy w doskonałych humorach chętnie i z uśmiechem pozowali do zdjęć. Fotorelację można obejrzeć w naszej GALERII.


< >

separator


16 sierpnia odwiedziła nas pani Wanda Kozyra, córka jednego z naszych mieszkańców, pana Wiesława. Odbył się koncert La Cortesia Już się zmierzcha, gdzie pani Wanda grała na lutni renesansowej, a pani Joanna Sobowiec-Jamioł pięknie śpiewała sopranem.
Mieszkańców urzekły talenty obu pań i z wielką radością wysłuchali prezentowanych utworów z czasów Złotego Wieku. Zdjęcia z koncertu można obejrzeć w GALERII.


< >

separator


11 sierpnia wyruszyliśmy do Stawisk na Kaszubach, gdzie mieści się Dom Pomocy Społecznej Kaszub, by uczestniczyć w Festiwalu Filmowym!
Bawiliśmy się wspaniale pomimo chłodu, pojedliśmy kiełbaski z grilla i wdychaliśmy rześkie, leśne powietrze. Dziękujemy DPS w Stawiskach za ten wspaniały dzień!
Zdjęcia z Festiwalu można już obejrzeć w GALERII.


< >

separator


10 sierpnia odbyła się tradycyjna uroczystość urodzinowa. Tym razem przy kawie i cieście spotkali się solenizanci z lipca i sierpnia. Piękne kartki okolicznościowe wręczali pracownicy naszego Domu, którzy towarzyszyli również mieszkańcom przy stole w tym ważnym dniu. Zapraszamy do GALERII, gdzie obejrzeć można fotorelację z urodzin.


< >

separator


9 sierpnia grupa mieszkańców naszego Domu wybrała się na piękną wycieczkę do Chmielna na Kaszubach. Odwiedzili między innymi Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. Przy owym zakładzie funkcjonuje Żywe Muzeum Ceramiki, gdzie mogliśmy przyjrzeć się, jak dokładnie powstają gliniane małe dzieła sztuki użytkowej oraz spróbować swoich własnych sił w ich tworzeniu podczas małych warsztatów!
Dużą atrakcją dla naszych seniorów była możliwość przespacerowania się po promenadzie i skwerze w Kamiennym Parku nad jeziorem Kłodno. Na szczęście pogoda dopisała i mogliśmy cieszyć oczy malowniczym krajobrazem.
Wybraliśmy się również na przejażdżkę bryczką, gdzie mogliśmy przez chwilę odpocząć po spacerach i zwiedzaniu.
Serdecznie zapraszamy do GALERII, gdzie dzielimy się naszymi zdjęciami z wycieczki!


< >

separator
odwiedzinyodwiedziny
separator


30 czerwca odbyła się w naszym Domu uroczystość dla solenizantów obchodzących urodziny w maju i czerwcu. Spotkaliśmy się przy kawie i poczęstunku, a każda osoba otrzymała piękną, ręcznie zdobioną na zajęciach z terapii kartkę okolicznościową. Atmosfera była jak zawsze wspaniała! Zapraszamy do GALERII, gdzie zamieściliśmy fotorelację z tego wydarzenia.


< >

separator


Serdecznie zapraszamy na stronę http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Zycie-jest-piekne-ktoz-wie-to-lepiej-niz-gdanscy-seniorzy,a,56646, gdzie można przeczytać relację z naszego Konkursu Literacko-Artystycznego, jak również obejrzeć piękne zdjęcia z tego wydarzenia!


separator
kręgle
separator
warsztat
separator
konkurs
separator
konkurs
separator
morze
separator
sopot
separator
zoo
separator
grill
separator


Codziennie w Kawiarni na IV piętrze naszego Domu odbywają się rozmaite zajęcia rozrywkowe i edukacyjne.


Prowadzą je nasi terapeuci zajęciowi i instruktor kulturalno-oświatowy. W ramach integracji międzypokoleniowej z dużą chęcią gościmy dzieci i młodzież, które z entuzjazmem i uśmiechem spędzają czas z naszymi mieszkańcami w trakcie zajęć. Regularnie gościmy również ciekawych prelegentów, którzy uczą nas, jak się zdrowo odżywiać czy prawidłowo ćwiczyć.


Serdecznie zachęcamy do obejrzenia krótkiego nagrania z zajęć w naszej Kawiarni!


separator


Urodziny mieszkańców obchodzimy nie tylko przy wyjątkowych okazjach.


Przyjęcia urodzinowe w Kawiarni odbywają się co dwa miesiące, tak więc każdy solenizant ma okazję świętować przy kawie i cieście, a także otrzymuje ozdobną kartkę urodzinową. Spędzamy tego dnia miło czas rozmawiając i nierzadko goszcząc przy stole panią Dyrektor naszego Domu, jak również terapeutów, czy pracowników socjalnych.


W galerii można obejrzeć zdjęcia z urodzin mieszkańców urodzonych w marcu i kwietniu - zapraszamy!


< >

separator


Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o życiu naszych Szanownych Jubilatek,
pani Elwiry Bielewicz i pani Stanisławy Opalińskiej!


100 lat

Pobierz prezentację


separator


19 maja 2016 roku odbyła się u nas wyjątkowa uroczystość urodzinowa. Dwie z naszych mieszkanek, pani Elwira Bielewicz i pani Stanisława Opalińska, obchodziły 100 lat! Z tej okazji świętował cały nasz Dom, jak również rodziny mieszkanek oraz znamienici goście. Ksiądz Henryk Tribowski poprowadził dla Jubilatek Mszę Świętą z piękną oprawą muzyczną. Cudowną niespodzianką dla Pań był również występ Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR im. Zygmunta Kamińskiego, za który serdecznie dziękujemy!


Wielkie wzruszenie i radość malowały się na twarzach pani Elwirki i pani Stanisławy, gdy przyjmowały życzenia od wielu wspaniałych ludzi. Panie wręcz nikły zalane kolorowymi bukietami kwiatów, kiedy wjechały na salę dwa torty ozdobione fajerwerkami, a z góry posypały się płatki róż.


Mamy nadzieję, że obie szanowne Jubilatki nie zapomną tych urodzin co najmniej przez kolejne sto lat!


< >

separator


24 kwietnia 2016 roku nasza Klubowiczka, pani Brygida Plombon, wzięła udział w Przeglądzie Karaoke, zorganizowanym przez DPS Ostoja w Gdańsku. Swoim wykonaniem piosenki Anny Jantar Tyle słońca w całym mieście pani Brygida spośród ośmiu placówek wywalczyła wyróżnienie i gromkie brawa!


pani
separator


Wiosna za oknami, więc nastroje w naszym Domu sprzyjają aktywności!


Mieszkańcy i Klubowicze wzmacniają więc swoje ciała i umysły. Regularnie ćwiczą z taśmami pod okiem profesjonalnych trenerów, grają w gry planszowe, oglądają filmy, śpiewają, spędzają wspólnie czas na rozmowach, jak również spacerują po naszym pięknym ogrodzie w towarzystwie nieocenionych wolontariuszy. Zapraszamy do galerii, gdzie zamieściliśmy krótką fotorelację z naszego dnia codziennego.


< >

separator


6 maja odwiedzili nas uczniowie I Społecznego Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego przy ul. Polanki 11 w Gdańsku. Przygotowali dla naszych mieszkańców wspaniałe, barwne przedstawienie Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków. Nasi mieszkańcy z zapartym tchem obserwowali losy Śnieżki i podziwiali talenty aktorskie gimnazjalistów. Za te emocje serdecznie dziękujemy!


Zapraszamy do galerii, gdzie obejrzeć można zdjęcia z wydarzenia.


< >

separator
Życzenia
separator


Popołudnie 20 kwietnia nasi mieszkańcy i uczestnicy Klubu Samopomocy spędzili aktywnie. Gościł bowiem w naszym Domu pan Michał Kubiak z Uniwersytetu Gdańskiego, który poprowadził gimnastykę, dostosowaną specjalnie do naszych seniorów. Serdecznie dziękujemy!


Zdjęcia z zajęć można już znaleźć w galerii.


< >

separator


8 kwietnia nasi mieszkańcy wysłuchali wspaniałego koncertu gitarowego stypendysty Fahrenheita, Artura Czapiewskiego. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i występ!


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


< >

separator


Niedziela Wielkanocna jest w naszym Domu dniem pełnym życzliwości i radości. O poranku 27 marca 2016 r. mieszkańcy, klubowicze i pracownicy świętowali Zmartwychwstanie Pańskie wraz z Arcybiskupem Tadeuszem Gocłowskim, naszą panią dyrektor Danutą Podogrodzką-Oleńko oraz gronem znamienitych gości.


Serdecznie dziękujemy za wspólne, wspaniałe śniadanie wielkanocne i życzymy, by wiosenna atmosfera rozgościła się zarówno za oknami, jak i w naszych sercach!


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego dnia!


< >

separator
Życzenia
separator


17 marca uczestnicy naszego Klubu Samopomocy wraz z panią terapeutką Ewą wybrali się do Centrum Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku przy ul. Marynarki Polskiej, na kiermasz wielkanocny, gdzie zaprezentowali samodzielnie wykonaną w naszym Domu, piękną i okazałą palmę wielkanocną. Zachwytów nad palmą nie było końca! Będzie cieszyć oko naszych mieszkańców i klubowiczów przez cały okres świąteczny, zajmując honorowe miejsce w holu naszego Domu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


< >

separator


3 marca 2016 r. odwiedził nas pan Daniel Egielman i dał wspaniały koncert na gitarę klasyczną. Dziękujemy! Zapraszamy do oglądania zdjęć w GALERII.


separator

URODZINY


23 lutego 2016 r. świętowaliśmy urodziny naszych mieszkańców, urodzonych w styczniu i lutym. Zdjęcia z urodzinowego poczęstunku można już obejrzeć w GALERII.


Marzec przywitaliśmy również wyjątkową uroczystością. Mieszkanka naszego Domu, Pani Jadwiga Budyta, obchodziła swoje setne urodziny! 1 marca 2016 r. świętował cały nasz Dom, bliscy pani Jadzi oraz zaproszeni goście. Szczęśliwa Jubilatka z radością i wielkim wzruszeniem przyjmowała życzenia od przyjaciół, jak również znamienitych gości.


Urodziny pani Jadwigi zaszczycili swą obecnością między innymi Arcybiskup Tadeusz Gocłowski, pani posłanka Małgorzata Chmiel, pani Marlena Jasnoch - Zastępca Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W imieniu Pana Prezydenta Miasta Gdańska powitaliśmy panią Teresę Blacharską, Skarbnik Miasta Gdańska. Pisemne życzenia dla pani Jadzi złożyła również pani Beata Szydło - Prezes Rady Ministrów oraz pan Mariusz Łuczyk - Wicewojewoda Pomorski. W imieniu Jubilatki raz jeszcze serdecznie dziękujemy!


Przepiękną atmosferę podczas uroczystości zapewnił nam koncert niezrównanego Chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. Karola Szymanowskiego, któremu należą się wielkie podziękowania i podziw.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.


< >

separator
Życzenia
separator


19 lutego 2016 r. odbyła się w Kawiarni naszego Domu prelekcja pani Anny Podlewskiej. Pani Anna jest dietetyczką i poprowadziła dla naszych mieszkańców wykład na temat zasad zdrowego żywienia, które powinny brać pod uwagę osoby starsze.
Serdecznie dziękujemy za ciekawe wystąpienie!

< >

separator

5 lutego 2016 r. odbyła się w naszym Domu huczna zabawa - Bal Groszkowy!


Groszki, grochy, kółeczka, punkciki - motyw przewodni imprezy był wszechobecny i przyozdabiał kreacje wszystkich naszych gości i mieszkańców.
Pięknie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę!
Fotorelacja z Balu dostępna jest już w galerii.


Reportaż o Balu Groszkowym obejrzeć można było w Panoramie na TVP Gdańsk (począwszy od 18:45 minuty): http://gdansk.tvp.pl/23910765/05022016-2145.

separator


Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy w naszym DPS niemal przez cały miesiąc, gdyż spotkań z dziećmi nie było końca!
Serdecznie dziękujemy dzieciom i wychowawcom ze Szkół Podstawowych Nr 23 oraz Nr 89 za wspaniałe występy, jak również młodzieży ze Szkoły Muzycznej za cudowny koncert!
Wdzięczni jesteśmy również za zaproszenie naszych uczestników Klubu Samopomocy do Przedszkola "Dolina Smyków" na rewelacyjny występ maluchów!


Mieszkańcy i Klubowicze naszego Domu przesyłają również najserdeczniejsze życzenia swoim własnym wnukom i wnuczkom.

Bogacz ma majątek, mędrzec ma nauki,
a ja najszczęśliwsza, bo mam dobre wnuki.
Moje słodkie wnuki bardzo mnie kochają,
pewnie są szczęśliwe, że mnie babcię mają. (...)


Bronisława Piasecka


Zapraszamy do odwiedzenia GALERII, gdzie znajdują się zdjęcia z tych przemiłych spotkań.

separator


W zeszłym miesiącu jeden z naszych mieszkańców, pan Jerzy, miał zaszczyt powitać w progach swojego świeżo wyremontowanego pokoju wyjątkowego gościa - pana Piotra Kowalczuka - Z-cę Prezydenta Miasta Gdańska! Na tę okazję pan Jerzy ugotował wspaniały obiad, którym uraczył Pana Prezydenta oraz towarzyszącą mu panią Danutę Podogrodzką-Oleńko - Dyrektor naszego Domu.
Dziękujemy Panu Prezydentowi za wizytę!

Prezydent
Prezydent
Prezydent
separator


Serdecznie zapraszamy do GALERII, gdzie już można obejrzeć zdjęcia z zimowych koncertów w naszym Domu!

separator

Kręgle, 14.01.2016 r.


14 stycznia uczestnicy naszego Klubu Samopomocy wybrali się na kręgle, gdzie było mnóstwo zabawy, ruchu i śmiechu! Zapraszamy do GALERII, gdzie można obejrzeć kilka zdjęć z tego przemiłego dnia.

  • Kręgle, 14.01.2016 r.
  • Kręgle, 14.01.2016 r.
  • Kręgle, 14.01.2016 r.
  • Kręgle, 14.01.2016 r.
  • Kręgle, 14.01.2016 r.
< >

Dom Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku-Oliwie
ul. Polanki 121, 80-308 Gdansk
tel./fax (0048) 58 552 19 52, tel. (0048) 58 552 33 32, mail: sekretariat@dpspolanki.pl

Licznik odwiedzin 01399658