Przejdź do treści
Widok DPS

Gdansk

BIP DPS Polanki

Życzenia
separator
urodziny
separator

SPOTKANIE WIGILIJNE


W piątkowe przedpołudnie 21 grudnia 2018 roku w naszym Domu odbyło się wigilijne spotkanie.
Na zaproszenie Pani Dyrektor Danuty Podogrodzkiej-Oleńko swą obecnością zaszczycili nas: Pani Małgorzata Chmiel - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Pani Agnieszka Wróbel - Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Pani Dorota Giedroyć - główna księgowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Pani Gabriela Dudziak - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Seniorów. Byli z nami również Kierownicy budowy naszej placówki: Pan Piotr Wolski oraz Pan Jacek Gliński.
Nie zapomniały o nas także Panie: Teresa Wasilewska oraz Alicja Jurasz, które są wielkimi darczyńcami i przyjaciółmi Domu. Przedstawicieli duszpasterstwa reprezentowali: ksiądz Prałat Mirosław Paracki i ks. Henryk Tribowski.
Uroczystą atmosferę Wigilii podkreślił moment łamania się opłatkiem, składanie życzeń poprzedzone modlitwą oraz kolędy śpiewane przez mieszkańców, członków Klubu i seniorów ze środowiska lokalnego. Oprawę muzyczną zapewnił nam grający na fortepianie Pan Ryszard Łyczko. Miłą niespodzianką były świąteczne upominki rozdawane przez św. Mikołaja - w imieniu którego wystąpił nasz niezawodny wolontariusz Pan Jacek Mazur.
Ta uroczystość wprawiła nas w świąteczny nastrój i życzymy wszystkim, abyśmy w tej świątecznej atmosferze pozostali jak najdłużej.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.


separator

JASEŁKA NA POLANKACH


Czas Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen oczekiwania i nadziei. W tej przedświątecznej atmosferze, 19 grudnia 2018 roku, przybyły do nas dzieci z Przedszkola nr 1 Tęczowa Jedyneczka w Gdańsku. Dzieci zaprezentowały Jasełka, a całość występu była przeplatana pięknymi polskimi kolędami. Niepowtarzalny klimat radości i refleksji oraz duże zaangażowanie młodych aktorów wywołało wiele pozytywnych wzruszeń u naszych seniorów. Wszystkim przybyłym przedstawicielom przedszkola serdecznie dziękujemy za przygotowanie i zaprezentowanie nam Jasełek.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.


separator
Życzenia
separator

Wizyta gości z Grupy Energa, 17.12.2018 r.


17 grudnia 2018 r. w ramach akcji Aktywni Charytatywni 2018 odwiedzili nas przedstawicieli Grupy Energii, aby wręczyć mieszkańcom czek w wysokości 36.210,- zł z przeznaczeniem na bieżące potrzeby naszych seniorów.
Drogim darczyńcom bardzo dziękujemy za tak szlachetny i wspaniały gest w tym świątecznym okresie.


Wizyta


separator

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZAMI


11 grudnia 2018 roku zorganizowaliśmy świąteczne spotkanie z naszymi drogimi wolontariuszami. Było ono okazją do złożenia podziękowań za ich dotychczasową pracę na rzecz mieszkańców, za otwartość na problemy potrzebujących, zaangażowanie i wytrwałość w niesieniu pomocy.
W rodzinnej atmosferze, przy słodkim poczęstunku wspominaliśmy mijający rok.

Życzymy wszystkim naszym wolontariuszom jak największej satysfakcji z pracy oraz sukcesów w realizacji planów i zamierzeń.


separator

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z BYŁYMI PRACOWNIKAMI


7 grudnia 2018 roku miało miejsce spotkanie z byłymi pracownikami Domu Pomocy Społecznej Polanki. Przy kawie i pysznym cieście, w miłej atmosferze, wspominaliśmy minione lata.
Z całego serca dziękujemy za odwiedziny oraz wspólnie spędzony czas.


< >

separator

ZOO DLA ORANGUTANÓW


W piątkowe przedpołudnie 7 grudnia 2018 r. seniorzy z Polanek odwiedzili Oliwski Ogród Zoologiczny, aby włączyć się w akcję Ocalmy orangutany. W przytulnej sali edukacyjnej wysłuchali prezentacji na temat życia orangutanów oraz zagrożeń dla przetrwania ich gatunku. Skromny obszar ich występowania zmniejsza się nieustająco z powodu rozszerzania obszarów upraw palm, z których produkowany jest najtańszy olej - olej palmowy. Po prezentacji seniorzy wzięli udział w warsztatach tworzenia ozdób na choinkę. W ciągu godziny powstały piękne dzieła, które upiększyły jodłę w okolicy fokarium. Uwieńczeniem dnia była wizyta u orangutanów w towarzystwie sympatycznej maskotki. Z zaciekawieniem podziwialiśmy wystawę rysunków wykonanych własnoręcznie przez orangutany.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


separator

ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA


6 grudnia 2018 roku Święty Mikołaj, jak zwykle niespodziewanie, odwiedził nasz Dom. Przybycie tego wyjątkowego Gościa sprawiło mieszkańcom i klubowiczom dużo radości i wywołało uśmiech na twarzach.
W trakcie tego niezapowiedzianego spotkania było wiele ciepłych słów i dobrych życzeń. Święty Mikołaj przywiózł każdemu słodki upominek, odwiedził wszystkich mieszkańców.
Serdecznie dziękujemy panu Jackowi Mazurowi za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia.
Do zobaczenia za rok!separator
Życzenia
separator

ANDRZEJKI NA POLANKACH


W piątek 30.11.2018 r. spotkalismy się na corocznej Zabawie Andrzejkowej. Odwiedzili nas reprezentanci Centrum Pomocowego Caritas przy ul. Fromborskiej oraz goście z Domu Pomocy przy ul. Wajdeloty. Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście przedstawicieli Klubu Prometeusz oraz Klubu Samopomocy. Specjalne podziękowania należą się DJ Jamie.
Nasz znakomity wodzirej poprowadził wróżby i konkursy andrzejkowe, a zwłaszcza zapewnił nam znakomitą muzykę do tańca.
Do zobaczenia za rok!


< >

separator

MUZYKA KLASYCZNA NA POLANKACH


26 listopada w Naszym Domu znów rozbrzmiewała muzyka. Tym razem wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu muzyki klasycznej- wykonawcami byli uczniowie Średniej Szkoły Muzycznej, studenci Akademii Muzycznej oraz wykładowcy tejże uczelni. Usłyszeliśmy dżwięki skrzypiec, altówki oraz popisy wokalne kobiecych i męskich głosów. Nasi seniorzy serdecznie dziękują za wspaniały koncert i czekają na następne.
Zapraszamy do galerii!


separator

PRZEDSZKOLAKI Z OKAZJI 11 LISTOPADA


W czwartek 22 listopada 2018 r. zostaliśmy zaproszeni do Przedszkola nr 42 w Gdańsku, gdzie odbyło się przedstawienie uświetniające obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W występ zaangażowane były wszystkie dzieci, nauczycielki i cały personel placówki. Przedszkolaki wspaniale tańczyły, śpiewały i recytowały budząc nasze wzruszenie. W podniosłej atmosferze wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Na zakończenie starszaki w strojach ułańskich zatańczyły poloneza. Jesteśmy pełni uznania dla efektów realizacji tak niezwykłego przedsięwzięcia.


Przedszkolaki


separator

WIZYTA W STEGNIE


Dnia 21 listopada wyruszyliśmy do Domu Pomocy Społecznej Mors w Stegnie, aby uczestniczyć w akademii z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
Wraz z seniorami z naszego Klubu Samopomocy mieliśmy okazję oglądnąć literacko-wokalny występ zespołu Lazarus. Po akademii dzięki uprzejmości pracowników zwiedzilismy cały Dom Pomocy, mieliśmy również czas na nawiązywanie nowych znajomości.
Po pysznym obiedzie w świetnych humorach wróciliśmy do Gdańska.


< >

separator

WYKŁAD PANA JACKA MAZURA


20 listopada po raz kolejny gościliśmy Pana Jacka. Jego prelekcja pt.Czy znamy Trójmiasto ? spotkała się z wielkim zainteresowaniem. Usłyszeliśmy wiele historii i ciekawostek związanych z trójmiastem, oglądaliśmy unikatowe slajdy związane z historią Gdyni i Sopotu.
Dziękujemy i prosimy o więcej!


Wykład


separator

PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ


W poniedziałkowe przedpołudnie, 19 listopada przybyły do naszej placówki dzieci z Przedszkola nr 1 Tęczowa Jedyneczka. W ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości mali artyści przygotowali dla nas program słowno-muzyczny. Dzieci rozpoczęły swój występ tańcem narodowym - Polonezem. Kolejnym patriotycznym akcentem było zaproszenie słuchaczy do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Ponadto dzieci recytowały piękne patriotyczne wiersze a wśród nich utwór Kto Ty Jesteś? Polak mały.... Piosenką Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina zakończył się ten niezwykły program.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.


separator

URODZINY W KLUBIE


W czwartek 15 listopada 2018 r. obchodziliśmy rocznicę urodzin naszej pełnej energii i młodzieńczego wdzięku klubowiczki - pani Brygidy. Stoły jak zawsze zastawione były przeróżnymi smakołykami, w większości samodzielnie przygotowanymi przez naszych seniorów. Był śpiew, były życzenia, były żarty i rozmowy. Czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i radości na każdy nadchodzący dzień.


separator

Wizyta w Przedszkolu nr 35


Dnia 09.11.2018 grupa przedstawicieli naszego Klubu Samopomocy odwiedziła Przedszkole nr 35 w Gdańsku. Wspólnie z przedstawicielami Wojska Polskiego uczestniczyliśmy w uroczystościach związanych ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości.
Oglądaliśmy wzruszające występy przedszkolaków podzielonych na grupy wiekowe.
O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.
Spotkanie zakończyło się rozmowami przy serniku w biało-czerwonych barwach oraz wspólnymi zdjęciami.
Dziękujemy za mile przyjęcie!


separator

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ


W rocznicę 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości pracownicy i mieszkańcy włączyli się do akcji
Niepodległa do hymnu
9 listopada 2018 roku o godz. 11:11 wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego dając świadectwo, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną.
Z okazji Święta Niepodległości przeprowadzono prelekcję na temat historii: Pieśni Legionów Polskich we Włoszech.
Mazurek Dąbrowskiego napisany przez Józefa Wybickiego, to historia nawiązująca do wzniosłych wydarzeń z dziejów polskiego oręża, w których pokładano nadzieję, że Polska jest, będzie i zostanie w naszych sercach, a patriotyzm i wiara nigdy nie zagaśnie.
Spotkanie zakończono odśpiewaniem pieśni patriotycznych


< >

separator

SPOTKANIE ZADUSZKOWE


Dnia 5 listopada 2018 r. nasza pani psycholog poprowadziła spotkanie z mieszkańcami. Motywem przewodnim Spotkania Zaduszkowego była myśl, że życie człowieka to pamięć o tych, co odeszli oraz ciągłe odkrywanie sensu swojego życia. Po omówieniu symboliki związanej z uroczystością Wszystkich Świętych, mieszkańcy próbowali odpowiedzieć na pytanie dlaczego pamiętamy o tych, których już nie ma wśród nas.
Następnie odczytano wiersze o życiu i dyskutowano nad sensem ludzkiej egzystencji.
Iskierką przyjaźni zakończono to pełne zadumy spotkanie.


separator

SPOTKANIE Z PANIĄ PRAWNIK


Dnia 30 października 2018 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszym Domu Panią prawnik Katarzynę Karpińską.
Informacje uzyskane w sprawie prawa spadkowego pozwoliły zrozumieć nam problematykę związaną z: zachowkiem, przyjęciem i odrzuceniem spadku oraz stwierdzeniem nieważności testamentu.

Wiedza z tej prelekcji z pewnością przyda się nam w codziennym życiu.

Dziękując Pani Katarzynie za wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące nas problemy, czekamy na kolejne spotkanie.separator

TRENING UMYSŁU I STYLU


26 października 2018 roku w ramach Gdańskich Dni Seniora odbyły się warsztaty pt. Trening umysłu i stylu. Zajęcia zostały zorganizowane przez Centrum Rozwoju Talentów i odbywały się w budynku Oliva Gate przy ul.Grunwaldzkiej w Gdańsku-Oliwie.
Na seniorów czekało wiele atrakcji. Nasi klubowicze brali udział warsztatach teatralnych oraz zajęciach dotyczących własnego wizerunku. Niestety zabrakło nam czasu do wysłuchania koncertu kończącego całe spotkanie.

Dziękujemy za zaproszenie!


separator

10 EDYCJA ROZGRYWEK WARCBOWYCH


W środę 24 października 2018 roku odbyła się X edycja Rozgrywek Warcabowych - tym razem o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Zawody odbyły się w DPS Ostoja. W zawodach udział wzięli reprezentanci kilkunastu placówek - domów opieki oraz klubów samopomocy.
Po ponad trzech godzinach zaciętej rywalizacji zostaliśmy poczęstowani pysznym obiadem.
Wręczenie nagród prowadził Prezydent M. Gdańska Paweł Adamowicz.
Do zobaczenia za rok!


separator

ODWIEDZINY W KLUBIE SAMOPOMOCY


23 października 2018 r. odwiedziliśmy Klub Samopomocy przy Zielonym Trójkącie na ul. Marynarki Polskiej 134, dzialający w ramach Stowarzyszenia Przedsiębiorczości i Rehabilitacji. Kilkuosobowa reprezentacja naszego klubu uczestniczyła w zajęciach integracyjnych z gospodarzami. Na naszych klubowiczów czekało wiele atrakcji. Urzekła nas rodzinna atmosfera tego miejsca - poznaliśmy nowe gry planszowe, szczególnym powodzeniem cieszył się pokój gier wirtualnych. Czas upłynął nam bardzo szybko - na pewno będziemy kontynuować nasze spotkania!separator

RECITAL PANA ZBIGNIEWA KONWERSKIEGO


22 października 2018 roku po raz kolejny mieliśmy przyjemność usłyszeć Recital Pana Zbigniewa Konwerskiego pt.:
A mnie jest szkoda lata.
Piosenki z dawnych lat pozwoliły powrócić pamięcią do niezapomnianych chwil naszej młodości.

Dziękujemy Panu Zbyszkowi za wspaniały występ.


< >

separator

CZY ZNAMY GDAŃSK?


Pod takim tytułem 17 października 2018 roku odbyła się prelekcja prowadzona przez Pana Jacka Mazura.
W ciekawy sposób przedstawiony wykład uświadomił nam jak mało wiemy o Gdańsku.
Konkursy z wiedzy o naszym pięknym mieście bardzo ożywiły naszych seniorów.

Dziękujemy za spotkanie. Czekamy na kolejne.


separator

GŁÓWNE MIASTO Z PRZEWODNIKIEM


16 października 2018 r. seniorzy z Klubu Samopomocy po raz kolejny udali się na wycieczkę po Głównym Mieście. Pogoda udała się znakomicie. Dzięki uprzejmości Pani Przewodnik dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z historii naszego miasta. Czekamy na kolejne spacery!!!


separator

KONCERT W FILHARMONII BAŁTYCKIEJ


15 października 2018 r. seniorzy z Polanek pojechali do Filharmonii Bałtyckiej na Koncert Edukacyjny Salon Wielkich Polaków. W programie znalazły się utwory najsłynniejszych polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i Ignacego Jana Paderewskiego. Niepodległościowe pieśni śpiewali między innymi soliści Opery Bałtyckiej. Tancerze Małego Studio Piosenki i Tańca w strojach staropolskich zaprezentowali polonezy i mazurki. Specjalnym gościem koncertu była Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej z Gdyni, która paradnymi strojami, pokazem musztry i muzyką poruszyła wszystkich widzów.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty.separator

SPACER PO ORŁOWIE


Przepiękna jesień za oknem zachęciła nas do spaceru nad morzem. Tym razem wybraliśmy się z seniorami do Orłowa. Rozpoczęliśmy od wędrówki deptakiem w kierunku mola i podziwiania ubarwionych jesiennymi kolorami wzgórz morenowych. Jedząc lody spacerowaliśmy po deskach mola i wygrzewaliśmy się w słońcu słuchając szumu morza i ptasich głosów. Wycieczkę zakończyliśmy w Tawernie Orłowskiej, gdzie piliśmy kawę i podziwiamy widok na Zatokę Gdańską.


separator

SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ


Październik miesiącem seniora - z tej okazji w naszej placówce zaplanowaliśmy cykl spotkań dla mieszkańców, klubowiczów i osób starszych ze środowiska lokalnego. Pierwsze z nich odbyło się 3 października 2018 r. Była to debata społeczna pod hasłem Seniorze nie daj się oszukać, którą poprowadziła policjantka z IV Komisariatu Policji w Gdanisku Oliwie Ewelina Stankiewicz. Jej gościem był inspektor Staży Miejskiej w Gdańsku Wojciech Dębski. Na spotkaniu poruszane były kwestie pomysłowości oszustów, podszywających się pod członków rodziny i pracowników różnych instytucji celem wyłudzenia lub kradzieży mienia. Pracownicy służb miejskich wypowiadali się na tematy zadane przez słuchaczy, a także udzielali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Kolejne spotkanie z tego cyklu 17 października. Zapraszamy.


separator

XIII BAL SENIORA


2 października seniorzy z naszej placówki bawili się na trzynastym Miejskim Balu Seniora w Gdańsku.
Ogromna sala w Amber Expo zapełniła się prawie 500 seniorami. W części oficjalnej wręczono nagrody 6 edycji konkursu Aktywni Seniorzy, który organizowany jest wspólnie przez Urząd Miejski i Regionalne Centrum Wolontariatu. Po wytwornym obiedzie przyszedł czas na zabawę. Do tańca seniorom grał znany wszystkim zespół Elektryczne Gitary. Muzyka porwała wszystkich, parkiet nie pustoszał ani na chwilę. Na koniec, po burzliwym konkursie tańca, wybrano królową i króla balu.
Z niecierpliwością czekamy na XIV Bal Seniora.


separator

SPACER PO GDYŃSKIM AKWARIUM


Październik, miesiąc seniora rozpoczęliśmy od wizyty w Gdyńskim Akwarium - ogrodzie zoologicznym działającym w strukturach Morskiego Instytutu Rybackiego. Seniorzy z zainteresowaniem zwiedzali poszczególne sale, oglądając makiety, podziwiając faunę i florę związaną ze środowiskiem wodnym i wodno-lądowym. Szczególnie zaciekawiły ich rozmaitych kształtów i kolorów rybki zamieszkujące rafy koralowe. Dzień był słoneczny, więc naszą wizytę w Gdyni zakończyliśmy spacerem po marinie.
Zapraszamy do galerii.


< >

separator

OBIAD Z PANIĄ TERESĄ WASILEWSKĄ


26 września seniorzy z DPS Polanki spotkali się z panią Teresą Wasilewską, radną Miasta Gdańska. Tym razem zostali przez nią ugoszczeni w restauracji Rękawiczka przy ulicy Długiej w Gdańsku. Na serdecznej rozmowie z Panią Teresą, smacznych przystawkach i obiedzie czas minął bardzo szybko i radośnie. Dziękujemy za spotkanie.


separator

SPACER PO LESIE


W piątek 21 września, zachęceni informacjami, że jest to ostatni słoneczny i ciepły dzień września, wybraliśmy się na spacer do okolicznego lasu. Pogoda była rzeczywiście piękna. Marsz po nierównym terenie był dla seniorów doskonałą gimnastyką i dobroczynnym ukojeniem. Trójmiejski Park Krajobrazowy nie zawiódł naszych oczekiwań. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że Nasz Dom znajduje się w przepięknej okolicy.

Zapraszamy do galerii.separator

SPACER PO SKWERZE KOŚCIUSZKI


W środę 19 września wybraliśmy się do Gdyni. Spacerując po Skwerze Kościuszki cieszyliśmy się piękną pogodą i podziwialiśmy cumujące przy deptaku statki. Jednym z nich był francuski historyczny żaglowiec z 1921 roku La Marité, przez kilka dni stacjonujący w Gdyńskim porcie. Korzystając z okazji, że okręt udostępniony był zwiedzającym, weszliśmy na pokład, zajrzeliśmy we wszystkie zakamarki, a kręcąc kołem sterowym poczuliśmy się prawdziwymi żeglarzami. Byliśmy również pod pokładem, gdzie prezentowana była wystawa dotycząca uprawy żywności w ultraperyferyjnych regionach Europy. Na pokładzie La Marité czekał na nas poczęstunek - banany z tychże upraw. Zapraszamy do galerii.


< >

separator

40-lecie Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku Oliwie


17 września 2018 roku Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku Oliwie obchodził swój jubileusz 40 lecia istnienia.
Były podziękowania, życzenia, kwiaty i prezenty. Z tej okazji zasłużeni pracownicy otrzymali medale Prezydenta Miasta Gdańska oraz podziękowania i wyróżnienia od Pani Dyrektor.
Ten dzień był również okazją do uroczystego otwarcia wyremontowanej części DPS.
Remont to inwestycja, która służyć będzie poprawie warunków i jakości życia seniorom zamieszkujących Nasz Dom.

Dziękujemy za przybycie na uroczystość: Panu Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi, Zastępcy Prezydenta Panu Piotrowi Kowalczuk, Posłom na Sejm Rzeczypospolitej Paniom Henryce Krzywonos Strycharskiej i Małgorzacie Chmiel, Pani Gabrieli Dudziak, Panie Ewie Kamińskiej, Panu Jarosławowi Kińczyk, Pani Małgorzacie Niemkiewicz Dyrektor MOPR, Pani Małgorzacie Ożga byłej Dyrektor DPS, przedstawicielom Duszpasterstwa oraz kierownictwu naszej budowy Panu Jackowi Glińskiemu i Panu Piotrowi Wolskiemu.
Serdecznie dziękujemy także Kierownikom zaprzyjaźnionych jednostek miasta, Dziennych i Środowiskowych Domów, WTZ, i Klubów Seniora.

Wszystkim przyjaciołom domu seniora dziękujemy za zaszczycenie swoją obecnością na jubileuszu brylantowych godów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


separator

I ETAP PRZEBUDOWY DPS POLANKI


Zakończył się pierwszy etap modernizacji naszej placówki, w wyniku którego 1/3 budynku zyskała nowoczesne pokoje wyposażone w przestrzenne toalety oraz funkcjonalne kuchnie na piętrach. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do zwiększenia komfortu pobytu Seniorów w naszym Domu, w szczególności:

Prezydentowi, Zastępcom Prezydenta i Skarbnikowi Miasta Gdańska -
za wsparcie i zrozumienie potrzeb osób starszych
oraz osobiste zaangażowanie w sprawy związane z przebudową naszej placówki
Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska i Wydziałowi Programów Rozwojowych -
za dbałość i koordynację prac budowlanych oraz zrozumienie
Pracownikom Wydziału Rozwoju Społecznego UM Gdańska, sponsorom i darczyńcom,
którzy przyczynili się do utworzenia i realizacji planu Nasz Nowy Dom

Uroczyste otwarcie wyremontowanej części budynku odbędzie się
podczas jubileuszu 40-lecia istnienia placówki.
Wszystkich serdecznie zapraszamy.


separator
Zaproszenie
separator

PAN PREZYDENT PAWEŁ ADAMOWICZ Z WIZYTĄ U NASZEJ 102-LATKI


W dniu 4.09.2018 r. Pan Prezydent Paweł Adamowicz w ramach swoich cyklicznych spotkań z seniorami odwiedził naszą 102-letnią mieszkankę Stanisławę Opalińską.
W miłej atmosferze, przy torcie, kawie i herbacie czas wszystkim szybko upłynął.

Jubilatce życzymy kolejnych lat w zdrowiu i pomyślności.separator

DZIEŃ ŁASUCHA


Jak co roku pod koniec wakacji mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Dniu Łasucha, konkursie kulinarnym dla Domów Pomocy Społecznej z terenu województwa pomorskiego. Tym razem imprezę organizował ubiegłoroczny laureat - DPS Ostoja na Stogach w Gdańsku. Tak więc 29 sierpnia 2018 r. stanęliśmy w szranki z seniorami z kilkunastu placówek prezentując nasze warzywne rewolucje oraz degustując najróżniejsze potrawy: zupy, zapiekanki, sałatki, pierożki, kanapki, a nawet ciasta i inne słodkości, których głównymi składnikami były warzywa. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń kulinarnych oraz integracji i zabawy. Organizatorzy przygotowali ciekawe konkursy i występy o tematyce warzywnej, a także zaprosili wszystkich chętnych do tańca. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień Łasucha, u tegorocznego zwycięscy, którym okazał się DPS w Gdyni.


< >

separator

Spacer w Brzeźnie


W kolejnym dniu lata, 22 sierpnia 2018 roku, nasi podopieczni skorzystali z kolejnej atrakcji - spaceru w Brzeźnie. Mieszkańcy i klubowicze wraz z opiekunem chętnie udali się do tej nadmorskiej dzielnicy Gdańska. Pogoda dopisała. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć.


separator

Prelekcja o Gdańsku


Dnia 17.08.2018 r w Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku Oliwie odbyła się prelekcja pana Jacaka Mazura o znanym i nieznanym Gdańsku.
Wykład zilustrowany przezroczami i uzupełniony informacjami o historii i ciekawostkach miasta bardzo podobał się mieszkańcom i zaproszonym gościom ze środowiska lokalnego.
Dziękujemy za ciekawe spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


separator

URODZINY JUBILATÓW LIPCOWYCH I SIERPNIOWYCH


16 sierpnia 2018 r. odbyło się spotkanie urodzinowe naszych pensjonariuszy. W tym uroczystym dniu każdy z jubilatów otrzymał piękną kartkę z życzeniami. W miłej atmosferze przy kawie, herbacie i smacznym cieście śpiewaliśmy piosenki z dawnych lat przy akompaniamencie skrzypiec.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.separator

SPACER PO PARKU ORUŃSKIM


W dniu 9 sierpnia 2018 roku grupa mieszkańców oraz uczestników Klubu Samopomocy wraz z opiekunem, wybrała się na spacer do Parku Oruńskiego. Park ten położony jest w południowej części miasta. Leży w dolinie ciągnącej się od Łostowic do Kanału Raduni, który ogranicza park od wschodu. Doliną płynie Potok Oruński, tworząc w parku kaskadę. Park ma powierzchnię 19 ha a grupie udało się zwiedzić jego główną część. Piękno parku uwieczniono na kilku zdjęciach.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.


< >

separator

AKWARIUM GDYŃSKIE


Dnia 08.08.2018 roku pojechaliśmy do Oceanarium Morskiego w Gdyni. Zwiedzając 4 kondygnacje,obejrzeliśmy bardzo ciekawe ekspozycje. Duże wrażenie zrobiły na nas przecudowne koralowce i zwierzęta, które zajmują 70 akwariów. Naszą uwagę przykuł wąż anakonda, drapieżny rekin oraz wielkie akwarium rozgwiazd.
Atrakcją jest również Sala Bałtycka,z charakterystyczną przeszkloną rotundą, w której znajduje się makieta dna Bałtyku i państw przybrzeżnych.
Jednym słowem wspaniała rozrywka, która pozwala miło spędzić czas, a przy okazji dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy, o których słyszano, ale nigdy nie widziano.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.


separator

Jak radzić sobie z upałami?


To temat prelekcji przeprowadzonej w dniu 3.08.2018 r. wśród mieszkańców naszej placówki.

Na spotkaniu omówiliśmy zagadnienia dot.czynników przegrzania organizmu i rozwoju udaru cieplnego oraz jego objawy.

Aby nie dopuścić do takiego stanu podaliśmy niezawodne sposoby na te upalne i uciążliwe dni, wykorzystując pokaz niezbędnych rekwizytów, które należałoby stosować w te słoneczne lato.


separator

Kiermasz Odpustowy w Stegnie


Dnia 26.07.2018 r. grupa mieszkańców wraz z opiekunem uczestniczyli w Kiermaszu Odpustowym w Domu Pomocy Społecznej Mors w Stegnie. Na wyznaczonym stoisku wystawiliśmy prace wykonane na terapii zajęciowej. Dzień minął w miłej i pogodnej atmosferze. Do placówki wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.separator

Spacer po Parku Oliwskim


W słoneczny, upalny dzień seniorzy Klubu Samopomocy Polanki wybrali się na spacer do Parku Oliwskiego. Wypoczywając w otoczeniu pięknej zieleni podziwiali urokliwy zakątek Oliwy.
Zapraszamy do galerii.


< >

separator

WARSZTATY KWIATOWE


W piątek 13 lipca 2018 r. mieszkańcy i klubowicze z Polanek uczestniczyli w warsztatach wyrabiania kwiatów z bibuły. Przeprowadziła je pani Halina Domagała z Klubu Seniora Zielony Trójkąt. Uczestnicy w serdecznej atmosferze wykonali przepiękne zwiewne maki oraz wymagające dużo większego nakładu pracy śliczne róże. Twórcze wysiłki uwidaczniają załączone zdjęcia.


separator

DOGOTERAPIA NA POLANKACH


5 i 9 lipca 2018 roku mieliśmy przyjemność po raz trzeci przyjmować niezwykłych gości z południa Polski. Odwiedzili nas przyjaciele z Fundacji Dogoterapeutycznej Husky Team: Państwo Agnieszka i Sławek Wędrychowicz oraz ich podopieczni syberian husky o imieniu Tala oraz młodziutki cavalier Fancik. Czas spędzony z psami był dla seniorów bardzo radosny i pobudzający. Był również okazją do wspomnień oraz dzielenia się ważnymi myślami i uczuciami. Emocje wywołane tym niecodziennym spotkaniem doskonale widoczne są na załączonych zdjęciach.
Zapraszamy na fotorelację.


separator

ZABAWA Z DJ JAMĄ


Piątkowe letnie przedpołudnie 6 lipca 2018 seniorzy z Polanek spędzili bardzo aktywnie. Niezastąpiony DJ Jama poprowadził dla nas zabawę taneczną. Seniorzy śpiewali, podrygiwali i tańczyli do znakomitych przebojów muzyki polskiej i zagranicznej. Było wesoło i radośnie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne szaleństwo na naszym kawiarnianym parkiecie.separator

TURNIEJ GRY W TYSIĄC


Już trzeci raz Gdańska Fundacja I Ty Możesz Wszystko organizowała Turniej gry Tysiąc. W imprezie, która miała miejsce w DDP przy ulicy Wajdeloty, reprezentowało nasz Dom trzech mieszkańców, panowie: Janusz, Bronisław i Marek - zwycięzca poprzedniej edycji. Potyczki były bardzo emocjonujące. Poza turniejem była możliwość uczestniczenia w innych grach planszowych i towarzyskich. Choć nie udało się nam obronić tytuł mistrza gry Tysiąc, zawodnicy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Dziękujemy za organizację i zaproszenie do współzawodnictwa.


< >

separator

SEZON GRILLOWY ROZPOCZĘTY


Wiosna w tym roku jest wyjątkowo ciepła, więc na dobre rozpoczęliśmy sezon grillowy. W naszym ogrodzie są do tego idealne warunki. W środę 23 maja po raz drugi piekliśmy kiełbaski, kaszanki i inne smakołyki. Seniorki z Klubu Samopomocy przygotowały pyszne surówki. Na deser były pieczone banany z czekoladą... Przy akompaniamencie skrzypiec, w miłej atmosferze czas minął nam bardzo przyjemnie i szybko.


separator

KONCERT CHÓRU SOGLASIE Z UKRAINY


Dziękujemy Pani Joannie Stankowskiej Dyrektor Festiwalu Mundus Cantat, za zorganizowanie występu Chóru SOGLASIE z Ukrainy. Koncert odbył się 18 maja w naszej placówce w ramach cyklu koncertów - Gdańskie Koncerty Towarzyszące Mundus Cantat 2018, który jest częścią prezentacji artystycznych 14 edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego.
Dziewczęcy Chór SOGLASIE działa w Kropivnitsky przy Szkole Muzycznej nr 2 im. J. Meytas od roku 1974. Od 2000 roku dyrygentem chóru jest Natalia Konsunova-Tribinenko. Na koncercie usłyszeliśmy utwory sakralne i świeckie zaśpiewane a capella, gdyż chór się w takim śpiewie specjalizuje. Koncert chóru SOGLASIE pozwolił mieszkańcom naszej placówki oraz seniorom ze środowiska lokalnego choć na chwilę przenieść się w świat muzyki, doświadczyć niezapomnianych wrażeń i poczuć niezwykłość dnia codziennego.
Dziękujemy za niezapomniane wrażenia i życzymy chórowi zdobycia najwyższej nagrody czyli Grand Prix Festiwalu Mundus Cantat 2018. Trzymamy kciuki.

Zapraszamy do galerii.


separator

SUPLEMENTY DIETY - JAKIE I CZY ZAWSZE ZDROWE


Dnia 8 maja 2018 roku gościliśmy w naszej placówce Panią dr Dagmarę Wiewiórską-Garczewską.
Wykład Pani doktor uświadomił nam czym są suplementy diety i kiedy nie należy ich nadużywać. Po wykładzie seniorzy zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Po godzinnej prelekcji pożegnaliśmy naszego gościa gromkimi brawami i upominkiem wykonanym przez mieszkańców.
Dziękujemy Pani doktor za ciekawy i pouczający wykład. Czekamy na kolejne spotkanie.

Zapraszamy do galerii.


< >

separator

DNI WOLONTARIATU W DPS SOPOT


26 kwietnia 2018 r. zostaliśmy zaproszeni na spotkanie Senior w wolontariacie, które odbyło się w Sopockim Domu Pomocy w ramach Dni Wolontariatu DPS. Zaproszeni goście rozmawiali o wolontariacie seniorów, a w szczególności o pozyskiwaniu osób starszych do bezinteresownego pomagania innym, o rozwoju inicjatyw zgłaszanych przez seniorów na terenie Trójmiasta oraz o korzyściach, jakie przynosi dawanie innym własnego czasu i uwagi. Szczególnie wzruszająca była opowieść pani Jagody, blisko osiemdziesięcioletniej wolontariuszki DPS w Sopocie, o jej doświadczeniach związanych z odwiedzaniem seniorów i chorych w tej placówce. Spotkanie uświetnił koncert w wykonaniu młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 w Wejherowie. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.


separator

ŚWIATOWY DZIEŃ PINGWINA W OLIWSKIM ZOO


25 kwietnia, na cześć pingwinów Adeli, których kolonia przez kilka lat z rzędu właśnie w tym dniu wracała na tereny lęgowe, obchodzony jest Światowy Dzień Pingwina. Z tej okazji przedszkolaki i uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Gdyni przygotowali przedstawienie pt. Wesołe pingwinki idą na urodziny. Mieliśmy okazję oglądać ich występ w Oliwskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie zostaliśmy zaproszeni na świętowanie tego dnia. Po przedstawianiu przyglądaliśmy się karmieniu tych niezwykłych ptaków i słuchaliśmy opowieści pracownika ZOO o ich zwyczajach i życiu w gdańskim Ogrodzie. Udaliśmy się również na krótki spacer, na którego fotorelację serdecznie zapraszamy.separator

KONCERT GITAROWY


KoncertKoncert

24 kwietnia 2018 roku ponownie gościliśmy Pana Daniela Egielmana, stypendystę nagrody im. Gabriela Daniela Fahrenheita. Ten utalentowany młody muzyk studiujący obecnie w Salzburgu i biorący udział w konkursach w wielu krajach, znalazł chwilkę, żeby umilić dzień naszym mieszkańcom i seniorom ze środowiska lokalnego. Dziękujemy za miłe spotkanie z muzyką na gitarę klasyczną. Pan Daniel przedstawia zawsze nowy repertuar, który świadczy o jego rozwoju muzycznym.
Wiemy, że Pan Egielman wydał płytę, dostaliśmy ją w prezencie i będziemy z przyjemnością słuchać. Życzymy kolejnych sukcesów, koncertów, wygranych konkursów i wydania kolejnych płyt.
Z pozdrowieniami, trzymamy kciuki.


separator

GŁÓWNE MIASTO Z PRZEWODNIKIEM


23 kwietnia 2018 r. seniorzy z Klubu Samopomocy zwiedzali Główne Miasto słuchając opowieści pani przewodnik po Trójmieście - Haliny Plecan. Spacer rozpoczął się na Zielonym Moście i wiódł ulicami: Długi Targ, Długą, Tkacką i Piwną do Bazyliki Mariackiej. Opowieści pani Haliny zaciekawiły i zaskoczyły nawet rdzennych gdańszczan, którzy przyznali, że pomimo wielu lat obcowania z miastem, nie zdołali poznać wszystkich jego sekretów. Choć pogoda nie była zbyt łaskawa (trafiliśmy na półgodzinny deszcz), spacer był bardzo przyjemny i pouczający. Dziękujemy pani Halinie za ciekawe opowieści i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


< >

separator

GDAŃSKA KOPERTA ŻYCIA


20 kwietnia 2018 r. w DPS Polanki odbyło się spotkanie w ramach kampanii organizowanej przez Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia. Naszym gościem był ratownik medyczny realizujący program Gdańska Koperta Życia, pan Łukasz Wrycz-Rekowski. W bardzo jasny i przystępny sposób przedstawił mieszkańcom i seniorom ze środowiska lokalnego ideę Koperty Życia, opowiedział o podstawach pierwszej pomocy medycznej oraz zapoznał ze sposobem korzystania z defibrylatora AED. Podczas potkania uczestnicy otrzymali własne Koperty Życia.


separator

SPOTKANIE MIĘDZYPOKOLENIOWE PRZY GRACH TOWARZYSKICH


Dnia 19.04.2018 roku w naszej placówce odbyła się w ramach programu SENIORZE ZADBAJ O SŁONECZNĄ JESIEŃ otwarta impreza dla osób 60 plus.

Naszymi gośćmi byli: Pani Poseł Henryka Krzywonos-Strycharska z mężem Panem Krzysztofem Strycharskim, seniorzy z: Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wajdeloty w Gdańsku, Klubu Przyjaciól Strzyża, Klubu Prometeusz, przyjaciele z Warszatu Terapii Zajęciowej oraz seniorzy ze środowiska lokalnego. Nie zapomnieli o nas również Pan Jacek Mazur i Pan Tadeusz Zydel.
W dniu wolnym od zajęć szkolnych uczniowie II klasy Społecznego Towarzystwa Oświatowego wraz z Panią Mirosławą Czechowską przygotowali wiele ciekawych gier i zabaw, spośród których największym powodzeniem cieszył się bilard oraz Bingo, Chinczyk, Warcaby. Dużo radości i uśmiechu dały Kalambury.
Funcjonariusze z IV Komisatriatu z Gdańska Oliwy: Pani Ewa Kulas - młodszy aspirant i Pan Janusz Kruszyński aspirant szatbowy oraz Pan inspektor Artur Sokołowski ze Straży Miejskiej edukowali uczestników w zakresie prewencji, unikania zagrożeń i podnoszenia seniorskiego bezpieczeństwa.
Państwu Katarzynie i Grzegorzowi Pellowskim seredecznie dziękujemy za smaczne wypieki cukiernicze.
Z kolei Panu Dyrektorowi Jerzemu Dobaczewskiemu z Zakładu Transportu Miejskiego w Gdańsku dziękujemy za gadżety, które zostały wręczone uczestnikom podczas spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


separator

MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH W SOPOCIE


17 kwietnia 2018 roku seniorzy z Klubu Samopomocy wybrali się na wycieczkę do Sopotu. Pierwszym punktem programu po zejściu deptakiem było Muzeum Figur Woskowych. Klubowicze mieli tam okazję sfotografowania się z gwiazdami sportu, filmu i telewizji. W muzeum spotkali również postaci z filmów i bajek. Po sesji zdjęciowej spacerowali po molo w słońcu, które chyba specjalnie na tą okoliczność wyjrzało zza chmurki. Fotorelacja z wycieczki na załączonych zdjęciach.


< >

separator

RAPORT Z BUDOWY


Cieszymy się, że budowa postępuje, Widać już pierwsze efekty.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii.separator

WIZYTA W PAPUGARNI


Wizyta w papugarni, 12.04.2018 r.Wizyta w papugarni, 12.04.2018 r.Wizyta w papugarni, 12.04.2018 r.

W czwartkowe przedpołudnie uczestnicy Klubu Samopomocy odwiedzili gdańską Papugarnię. Była to okazja do podziwiania piękna tych kolorowych ptaków oraz słuchania ich śpiewu i najdziwniejszych ptasich dźwięków. Papugi były bardzo przyjazne i ciekawskie. Siadały seniorom na ramionach, głowie, plecach, łapały za wszystkie sznureczki, paski, rączki okularów. Nie obyło się bez żartów i strat: papugi zdjęły opaskę z głowy pani Brygidy i oderwały guziki od swetra pani Bogusi. Jak wspaniała była to przygoda, świadczą uśmiechy na twarzach seniorów.


separator

OBIAD Z TERESĄ WASILEWSKĄ


Seniorzy z Domu Pomocy Społecznej Polanki kolejny raz zostali zaproszeni na wspólny spacer i obiad przez Panią Teresę Wasilewską - radną miasta Gdańska. Spotkaliśmy się w restauracji Mon Balzak, gdzie podczas miłej rozmowy spędziliśmy czas przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku. Po krótkim spacerze uliczkami Starego Miasta zostaliśmy poczęstowani smacznym obiadem w Barze Pod Rybą. Serdecznie dziękujemy Pani Teresie za wspólnie spędzony czas.


< >

separator

MUZYKA KLASYCZNA NA POLANKACH


6 kwietnia 2018 roku z inicjatywy Pani ad dr hab. Anny Mikolon w naszym Domu odbył się KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku Wrzeszczu: Moniki Lenarczyk (skrzypce), Sary Skierkowskiej (skrzypce) oraz Marcina Marzejona (klarnet).
W programie usłyszeliśmy utwory znanych kompozytorów: J. S. Bacha, W. A. Mozarta, H. Wieniawskiego, R. Twardowskiego, A. Szałowskiego, K. Kurpińskiego.

Serdecznie dziękujemy za ciekawy występ.


separator

KONCERT ZUZANNY WĘŻYK


KoncertKoncertKoncertKoncert

Dnia 5.04.2018 roku gościliśmy w naszej placówce Panią Zuzannę Wężyk, stypendystkę im. Fahrenheita grającą na gitarze klasycznej.
W jej wykonaniu usłyszeliśmy utwory znanych kompozytorów z epoki klasycyzmu i renesansu. Pani Zuzanna na bis zagrała i zaśpiewała pieśń zespołu Trzecia Godzina Dnia. Koncert został odebrany przez mieszkańców z dużym entuzjazmem.

Dziękujemy za występ.


separator

PRZYGOTOWANIA WIELKANOCNE W NOVOTELU MARINA W GDAŃSKU JELITKOWIE


Dnia 29 marca 2018 roku w Wielki Piątek seniorzy Klubu Samopomocy przy Domu Pomocy Społecznej Polanki z gośćmi hotelowymi przygotowywali dekoracje wielkanocne. Dużą przyjemność sprawiło wszystkim uczestniczącym ozdabianie jajek.
Cieszymy się, że wykonane prace będą miłym elementem kompozycyjnym wnętrza hotelu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.separator

ŚNIADANIE WIELKANOCNE


28 marca 2018 roku w Domu Pomocy Społecznej Polanki odbyło się tradycjne ŚNIADANIE WIELKANOCNE.
Przy uroczyście zastawionym stole spotkali się mieszkańcy, uczestnicy Klubu Samopomocy oraz grono wspaniałych gości i przyjaciół: Biskup Zbigniew Zieliński, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Pan Piotr Kowalczuk, Ks. Henryk Tribowski, Radni Miasta Gdańska: Pani Teresa Wasilewska, Pan Piotr Gierszewski, Pan Mariusz Andrzejczak, Zastepca Dyrektora MOPR w Gdańsku Pani Agnieszka Wróbel, Główna Księgowa MOPR w Gdańsku Pani Dorota Giedroyć, Pani Alicja Jurasz, Pani Marianna Reszke, Pan Jacek Mazur i Pan Tadeusz Zydel.
Wszyscy z radością i uśmiechem świętowaliśmy Zmartwychwstanie Pańskie z myślą, że wiara i nadzieja będą towarzyszyć nam również każdego następnego dnia.
Serdecznie dziękujemy za wspólne spotkanie wielkanocne.
Życzymy, by wiosenna atmosfera rozgościła się zarówno za oknami jak i w naszych sercach.

Zapraszamy do galerii, gdzie zamieściliśmy zdjęcia z Wielkanocy w naszym Domu.


< >

separator
Życzenia
separator

RECITAL WOKALNY ZBIGNIEWA KONWERSKIEGO


Dnia 23 marca 2018 roku Pan Zbigniew Konwerski po raz kolejny zaszczycił nas swoją obecnością.

W jego wykonaniu usłyszeliśmy recital wokalny pt.: WIOSNA ACH TO TY
Brawo za dobór repertuaru i wykonanie !!!
Piosenki zaprezenztowane przez Pana Zbigniewa Konwerskiego spotkały się z bardzo serdecznym przyjęciem.

Zapraszamy do galerii.


separator

III EDYCJA PRZEGLĄDU KARAOKE


Dnia 19 marca wzięliśmy udział w III Edycji Przeglądu Karaoke OD SENIORA DO GWIAZDORA, zorganizowanego przez Dom Pomocy Społecznej Ostoja w Gdańsku.
Pomimo dużej konkurencji nasz duet wokalny przygotowywany przez Pana Jarka zdobył wyróżnienie.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że z roku na rok poziom rywalizacji jest coraz wyższy. Cieszymy się, że nasz występ został doceniony. Do domu wracaliśmy w radosnych nastrojach.

DUŻE BRAWA DLA PANI BRYGIDY I PANI RENI !!!

Zapraszamy do galerii.


separator

ZESPÓŁ TEATRALNY PRZYSTANEK 21


Dnia 16 marca mieliśmy przyjemność obejrzeć w naszym Domu spektakl pt.: OGRÓD UCZUĆ I MYŚLI
Zespół Teatralny Przystanek 21 przygotował bardzo ciekawy program poetycko-muzyczny, który wzbudził miłe doznania zarówno dla ucha jak i serca.
Dziękujemy wszystkim artystom za interesujące i profesjonalne przedstawienie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


< >

separator

IMIENINY W KLUBIE SAMOPOMOCY


14 marca świętowaliśmy imieniny naszej Pani Krystyny. Solenizantka zaskoczyła nas wspaniałymi wypiekami. Znalazło się też coś pysznego dla unikających cukru... Były kwiaty, życzenia, wspólny śpiew. A najpiękniejszy był uśmiech na ustach Pani Krysi.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.separator
Życzenia
separator

KONCERT MUZYKI POWAŻNEJ NA POLANKACH


Dnia 13 marca 2018 r w naszym Domu odbył się koncert muzyki poważnej, podczas którego wysłuchaliśmy utworów: S. Moniuszki, S. Rachmaninowa, E. Elgara, K. Szymanowskiego, B. Smetany, Mendelssohna-Bartholdy’ego w wykonaniu: ad dr hab. Anny Mikolon (fortepian), Katarzyny Marczewskiej (sopran), Pauliny Dąbrowskiej (sopran) oraz Sary Skierkowskiej (skrzypce).
Dziękujemy Państwu za miłe i wzruszające przeżycia muzyczne.
Czekamy na kolejne spotkania.

Zapraszamy do galerii.


separator

ŚWIĘTA WIELKANOCNE TUŻ,TUŻ


Przygotowania do Świąt w naszym domu rozpoczęły się na całego.
Zaangażowali się w nie zarówno mieszkańcy jak seniorzy Klubu Samopomocy, wykonując ozdoby i kartki świąteczne.
Na zdjęciach wielkanocne prace w toku.


< >

separator

MULTIMEDIALNA WYCIECZKA DO RZYMU


RzymRzym

9 marca 2018 r Pan Jacek Mazur po raz kolejny zabrał nas na multimedialną wycieczkę. Tym razem zwiedzaliśmy zabytki Rzymu.
Historia tego niezwykłego miasta na długo pozostanie w naszej pamięci.

Panie Jacku bardzo dziękujemy za wspaniałą podróż!


separator
Życzenia
separator

separator

WIZYTA UCZNIÓW Z AUTONOMICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ


07.03.2018 r. gościliśmy uczniów z Autonomicznej Szkoły Podstawowej w Gdańsku, którzy wraz z naszymi mieszkańcami spędzili miło czas przy grach edukacyjnych.

Dziękujemy naszym młodym gościom za słodki poczęstunek, entuzjazm, uśmiech i ciepłą atmosferę. Liczymy na kolejne spotkania.

Zapraszamy do galerii.separator

SANKTUARIA MARYJNE W EUROPIE


SanktuariumSanktuarium

Dnia 16.02.2018 r. z panem Jackiem Mazurem zwiedzaliśmy Sanktuarium Maryjne.
Opowieści o La Salette i Laur-des wzbudziły duże zainteresowanie.
Czekamy na kolejne spotkanie z naszym wspaniałym przewodnikiem.


separator

WALENTYNKI 2018


12 luty to był niezapomniany dzień, który spędziliśmy z naszym przyjacielem Panem Jackiem Mazurem.
Z okazji Walentynek Pan Jacek przygotował dla naszych seniorów romantyczną muzykę i wiele miłych niespodzianek.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy do galerii.


separator

BAL KARNAWAŁOWY W DPS STEGNA


W dniu 12 lutego odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Stegnie, którzy zorganizowali bal kostiumowy.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę i możliwość spędzenia wspólnie tych ostatnich dni karanwału.
Balownicy mile wspominają dobrą muzykę i smaczne jedzenie. Umówiliśmy się już na kolejną imprezę.
Zapraszamy do galerii.


< >

separator

ZABAWA KARNAWAŁOWA NA POLANKACH


1 lutego 2018 r. odbył się w naszym Domu bal karnawałowy.
Dziękujemy serdecznie Panu Jackowi za przeprowadzenie zabawy. Jego energia i fantastyczny nastrój udzieliły się wszystkim uczestnikom imprezy.
Zapraszamy do galerii.separator

BIESIADNA POTAŃCÓWKA W CARITASIE


Dnia 31 stycznia 2018 r. skorzystaliśmy z zaproszenia zaprzyjaźnionej placówki. O godzinie 14:00 pojechaliśmy do Centrum Pomocowe Caritas na zabawę biesiadną. Było wspaniale. Konkursy, piosenki znane i lubiane w rytmie cza cza wprawiły wszystkich w szampański klimat.
DZIĘKUJEMY ZA MILE SPĘDZONY CZAS.
Zapraszamy do galerii.


separator

REMONT NA POLANKACH


W styczniu remont naszego Domu ruszył pełną parą. Jedna trzecia budynku została całkowicie wyłączona z użytku. Dzięki temu zarówno mieszkańcy jak i pracownicy mają szansę lepiej się poznać i zintegrować. Trwa burzenie ścian, co dzień spod budynku wyjeżdżają ciężarówki załadowane gruzem. Jednocześnie budowlańcy poszerzają fundamenty, aby kosztem balkonów każdy pokój miał własną łazienkę, a stołówka zyskała dodatkową przestrzeń.


< >

separator

BOWLING W KLUBIE U7


W czwartek 25 stycznia 2018 r. mieszkańcy i klubowicze naszego Domu grali w kręgle w zaprzyjaźnionym Klubie U7 w Gdyni. Rywalizacja jak zwykle była zacięta. Panu Darkowi po raz pierwszy, i to kilka razy, udało się strącić wszystkie 10 kręgli. Dla każdego seniora była to jednocześnie doskonała zabawa i gimnastyka. Mistrzem został debiutujący w tej grze klubowicz - pan Krzysztof. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.separator

KONCERT SKRZYPCOWY NA POLANKACH


KoncertKoncert

Dnia 26.01.2018 r. usłyszeliśmy muzykę skrzypcową w wykonaniu naszego kolegi
JAROSŁAWA WILKOŁASKIEGO
Zaprezentowano słuchaczom utwory z muzyki klasycznej Menuet Boccheriniego, Humoreskę Dworzaka, jak i znane przeboje muzyki rozrywkowej.


separator

WYSTĘP W UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 23 W GDAŃSKU


23 stycznia po raz kolejny nasi seniorzy mogli obejrzeć jasełka.
Tym razem, w bożonarodzeniowym przedstawieniu, wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdańsku pod kierownictwem Pani Joanny Merty. Dzieci z klasy I-III w interesujący i barwny sposób opowiedziały historię narodzin Pana Jezusa.
W drugiej części spotkania uczniowie klasy VI zaprezentowały występ muzyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Jolanty Zając i dedykowany seniorom z okazji Dnia Babci i Dziadka. Miłym akcentem było wręczenie własnoręcznych upominków i słodkości dla naszych podopiecznych.

Dziękujemy za występ i czekamy na kolejne spotkania....
Zapraszamy do galerii.


< >

separator

MULTIMEDIALNA WYCIECZKA DO WATYKANU


22 stycznia 2018 r. mieszkańcy i seniorzy Klubu Samopomocy Polanki oraz Klubu Seniora Prometeusz, dzięki uprzejmości przyjaciela naszego Domu Pana Jacka Mazura, udali się na multimedialne zwiedzanie Watykanu.
Mentor naszej grupy bywał tam nie raz, dlatego pokazał nam: PLAC ŚWIĘTEGO PIOTRA, BAZYLIKĘ, MUZEUM WATYKAŃSKIE ORAZ SALĘ KLEMETYŃSKĄ jak najlepszy przewodnik. Wykorzystując znajomości Pana Jacka, mogliśmy uczestniczyć także w audiencji prywatnej.
O dziwo nikt nie był zmęczony, być może dlatego, że podczas zwiedzania serwowano herbatkę, kawę i ciasto.

Zapraszamy do objrzenia galerii.separator

ODWIEDZINY CZTERONOŻNYCH PRZYJACIÓŁ ZE SCHRONISKA PROMYK


19 stycznia 2018 roku odwiedziły nas zwierzaki i ich opiekunowie z gdańskiego schroniska Promyk. Wizyta wniosła wiele ciepła,uśmiechu i radości.
Spośród czworonogów były pieski: Julia, Mucha, Nela, Pan Pies oraz kot Rademenes dawniej Dyzio.
Dwugodzinne spotkanie ze zwierzętami minęło nam bardzo szybko i dostarczyło dużo pozytywnej energii.

Zdjęcia z wizyty można obejrzeć w naszej galerii.


separator

OBIAD W RĘKAWICZCE


18 stycznia 2018 roku ponownie mogliśmy skorzystać z życzliwości Pani Teresy Wasilewskiej, Radnej Miasta Gdańska. Seniorzy z Klubu Samopomocy zjedli bardzo smaczny obiad z deserem w przepięknej scenerii Restauracji Rękawiczka przy ul. Długiej w Gdańsku. Następnie korzystając z pięknej zimowej pogody, udali się na spacer po Starówce.
Bardzo dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i miłą atmosferę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.


separator

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU NR 42 DOLINA SMYKÓW


We wtorek, 16 stycznia, udaliśmy się z wizytą do zaprzyjaźnionego przedszkola na jasełka.
Dzieci przedstawiły wspaniałe bożonarodzeniowe widowisko, które dostarczyło nam wiele radości i wzruszeń.
Jesteśmy pod dużym wrażeniem! Zdjęcia z wyjazdu można obejrzeć w naszej galerii.


< >

separator

POLANKI NA JAZZOWO KONCERT ZESPOŁU 5/6


15 stycznia 2018 r. miało miejsce kolejne wydarzenie muzyczne w naszym domu. Dzięki uprzejmości ad. dr Małgorzaty Kuchtyk gościł u nas zespół wokalny 5/6, w skład którego wchodzą studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Wykorzystując technikę śpiewu a capella, wykonali utwory z różnorodnych gatunków muzycznych takich, jak pop, jazz, gospel, blues.
Bardzo dziękujemy za wspaniały występy i czekamy z niecierpliwością na kolejne koncerty.
Zapraszamy do galerii.separator

Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Gdańsku


Dnia 10 stycznia 2018 r. mieliśmy przzyjemność obejrzeć przedstawienie bożonarodzeniowe w wykoniu uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej nr 46 w Gdańsku. Jasełkom towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd, które pozwoliło ponownie poczuć magię świąt.
Dziękujemy za wspaniałe widowisko i zapraszamy do galerii.


separator

Dom Pomocy Społecznej Polanki w Gdańsku-Oliwie
ul. Polanki 121, 80-308 Gdansk
tel./fax (0048) 58 552 19 52, tel. (0048) 58 552 33 32, mail: sekretariat@dpspolanki.pl

Licznik odwiedzin 01399647